Panasonic MZ2000 – telewizor jasności i ekspresji OLED

Panasonic MZ2000 – telewizor jasności i ekspresji OLED

  • Nowy pionierski projekt firmy Panasonic rozpoczyna nową erę ekspresji OLED, obejmującą nowoczesny panel z matrycą Micro Lens Array i niestandardową wielowarstwową konfigurację zarządzania ciepłem.
  • Procesor HCX Pro AI i strojenie przez specjalistów z Hollywood zapewniają oszałamiająco dokładną jakość obrazu HDR.
  • Ulepszony tryb „Filmmaker Mode” oznacza, że widzowie mogą cieszyć się treścią zgodnie z zamierzeniami artysty –
    w dowolnym środowisku, w którym oglądają.
  • Nowe funkcje gamingowe obejmują kompatybilność z NVIDIA G-Sync, True Game Mode, mapowanie tonów zorientowane na źródło oraz funkcję „Game Sound Modes”. 
  • Opatentowana przez firmę Panasonic technologia Soundscape 360° została dodatkowo udoskonalona dzięki ulepszonemu algorytmowi Bass Booster w celu uzyskania głębszych niskich częstotliwości.
  • Dostępne w rozmiarach 55, 65 i 77 cali.
Panasonic MZ2000
Panasonic MZ2000

Panasonic przedstawia swój flagowy telewizor OLED na rok 2023, model MZ2000, dostępny w rozmiarach 55, 65 i 77 cali.

Dzięki tuningowi dokonanemu przy współpracy z Hollywood i doskonałej dokładności odwzorowania kolorów, telewizory Panasonic OLED od dawna są chwalone i uznawane za najlepszy wybór do filmów, programów telewizyjnych oraz gier. Teraz najnowszy flagowy model firmy Panasonic jest wyposażony w najnowocześniejszy panel i niezwykły system zarządzania ciepłem, a także szereg zastrzeżonych ulepszeń w zakresie przetwarzania obrazu, gier i dźwięku. Rezultatem jest najlepszy i najjaśniejszy obraz firmy Panasonic – dzięki czemu MZ2000 to telewizor, który trzeba mieć w 2023 roku.

Najlepszy dotychczasowy obraz HDR firmy Panasonic

Jeśli chodzi o dostarczanie doskonałego obrazu HDR, jasność jest wszystkim – a MZ2000 wprowadza zupełnie nową erę w możliwościach ekspresji i jasności OLED.

Panasonic MZ2000
Panasonic MZ2000

MZ2000 wykorzystuje nowy, niestandardowy moduł firmy Panasonic o nazwie „Master OLED Ultimate”, który wykorzystuje najnowocześniejszy panel z technologią Micro Lens Array, w połączeniu z nową, wielowarstwową konfiguracją zarządzania ciepłem opracowaną przez inżynierów firmy Panasonic. Rezultatem jest znaczny wzrost jasności, przy czym szczytowa jasność wzrosła o około 150%, a średnia jasność również uległa poprawie w porównaniu z zeszłorocznymi modelami. Połączenie nowego modułu z procesorem HCX Pro AI firmy Panasonic sprawia, że każdy szczegół jest wyraźny, z realistycznymi podświetleniami i oszałamiającą dokładnością kolorów.1

Recenzja Canon Pixma TS5350 – urządzenie 3 w 1

Podobnie jak w przypadku poprzednich modeli, MZ2000 obsługuje szeroką gamę formatów HDR, w tym Dolby Vision IQ™2, HDR10+ Adaptive i HLG Photo — format zdjęć, który wprowadza fotografię do świata HDR.

Panasonic OLED MZ2000
Panasonic MZ2000

Oglądanie w jakości kinowej

Nowy MZ2000 OLED stanowi połączenie zupełnie nowego panelu i modułu z techniczną precyzją firmy Panasonic, która jest możliwa dzięki japońskiemu know-how i inżynierii, oraz umiejętnościom Stefana Sonnenfelda w zakresie dostrajania kolorów.

Stefan Sonnenfeld, założyciel i dyrektor generalny Company 3, jest zaufanym współpracownikiem jednych z najlepszych wytwórni filmowych na świecie. Sonnenfeld jest nielicznym czołowym artystą, który wykorzystali moc gradacji kolorów do opowiadania historii i wyrażania emocji.

Opisany przez NPR jako „da Vinci filmów”, Sonnenfeld zastosował swoje umiejętności jako kolorysta przy wielu najbardziej uznanych i popularnych filmach ostatniej dekady: Top Gun: Maverick, A Star is Born, Wonder Woman, Man of Steel, Beauty and the Beast, Star Wars: The Force Awakens, Jurassic World, 300 i wiele innych. Podobnie jak wielu innych czołowych kolorystów, w codziennej pracy wykorzystuje ekrany Panasonic OLED jako wielkoformatowe monitory referencyjne dla klientów. W rzeczy samej, telewizory OLED firmy Panasonic są szeroko stosowane w studiach i domach postprodukcyjnych.

Recenzja iiyama ProLite 34″ – ciężko się z nim rozstać po testach

Ponadto MZ2000 oferuje ulepszony tryb „Filmmaker Mode”, który gwarantuje, że widzowie mogą cieszyć się treścią dokładnie tak, jak chciał tego artysta – niezależnie od tego, czy oglądają w specjalnie zaprojektowanej sali kinowej, czy w przestronnej rodzinnej przestrzeni życiowej.

W trybie „Filmmaker Mode” udoskonalono wykrywanie temperatury barwowej otoczenia, zapewniając dokładne odwzorowanie obrazu w każdych warunkach oświetleniowych; na przykład poprzez obniżenie temperatury w odpowiedzi na ciepło oświetlone warunki lub rozjaśnienie ciemnych tonów w bardzo jasnym otoczeniu.

Płynne przesyłanie strumieniowe

Oprócz optymalizacji obrazu w oparciu o otoczenie, MZ2000 poprawia również jakość przesyłania strumieniowego dla większości źródeł.

Algorytm Streaming 4K Remaster, ważny dla treści przesyłanych strumieniowo, identyfikuje rozdzielczość i analizuje tekstury według obszaru, aby dostarczać bardziej szczegółowe, czystsze obrazy dzięki zaawansowanemu przetwarzaniu adaptacyjnemu. Rezultatem jest wyraźniejsza i bardziej naturalnie wyglądająca przesyłana strumieniowo zawartość.

Niesamowite wrażenia z gry

Gry rozwijały się bardzo szybko w ostatnich latach. Fabuły są napisane jak hollywoodzkie hity, światy 3D są większe i bardziej realistyczne niż kiedykolwiek wcześniej, a do odkrycia są niezliczone światy gier.

Aby w pełni zanurzyć się w tym rozwijającym się świecie rozrywki, gracze tradycyjnie zwracali się ku monitorom, by w pełni wykorzystać najnowsze konsole i komputery PC, które oferują zaawansowane technologie renderowania i superszybki czas ładowania.

Jednak wszystko to można teraz osiągnąć dzięki nowemu MZ2000. Dzięki obsłudze kluczowych funkcji HDMI 2.1, pełnej rozdzielczości 4K, częstotliwości odświeżania do 120 Hz, bardzo niskim opóźnieniom wejściowym, VRR i AMD Freesync Premium, MZ2000 jest idealnym rozwiązaniem dla graczy.

MZ2000 jest również kompatybilny z NVIDIA G-SYNC. Po podłączeniu do systemu korzystającego z karty graficznej NVIDIA RTX, automatycznie optymalizuje opóźnienie wejściowe i ustawienia VRR, aby sesje grania były wolne od efektów „łzawienia obrazu” i zacięć, na telewizorze zatwierdzonym i rozpoznawanym przez firmę NVIDIA.

Aby każdy tytuł wyglądał jak najlepiej, nowy tryb True Game przenosi wszystkie dostępne dla filmów funkcje dokładności odwzorowania kolorów do świata gier, a ulepszone mapowanie tonów HDR zapewnia zorientowaną na źródło ekspresję z urządzenia do gier. Ponadto tryb True Game można skalibrować za pomocą oprogramowania do kalibracji Calman® Color firmy Portrait Displays — de facto standard w świecie tworzenia, dystrybucji i odtwarzania treści. Oznacza to, że True Game Mode odtwarza gry zgodnie z zamierzeniami ich twórców. Tymczasem Dolby Vision odblokowuje najbardziej realistyczne efekty wizualne w każdej grze.

Test Motorola razr 2022 – legendarna „brzytwa” jeszcze lepsza

Oczywiście tworzenie wspaniałych wrażeń w grach to coś więcej niż dostarczanie doskonałego obrazu. Nowo dodane tryby dźwięku w grach pozwalają użytkownikom całkowicie zatracić się w rozgrywce, dodając nowe poziomy intensywności, napięcia i rzeczywistości dostosowane do tytułu, w który grają.

Tryb dźwiękowy RPG (Role-Playing Game), dostępny do skonfigurowania w ulepszonej aplikacji „Game Control Board”, został zaprojektowany tak, aby użytkownicy czuli się, jakby byli zanurzeni w wirtualnym świecie gry, podczas gdy tryb FPS (First-Person Shooter) zapewnia dokładnie zlokalizowany dźwięk, umożliwiając użytkownikom słyszenie subtelnych dźwięków, takich jak kroki, co zapewnia przewagę taktyczną.

Najlepszy dźwięk

Na rok 2023 zaktualizowano algorytm Bass Booster. Po wybraniu z menu zapewnia głębokie, szybko reagujące basy, co oznacza, że klienci mogą cieszyć się prawdziwie dynamicznym dźwiękiem dzięki wszechstronnemu pakietowi audio telewizora Panasonic 360° Soundscape. Dostrojone przez firmę Technics, wbudowane głośniki skierowane w górę, w bok i do przodu zapewniają w pełni wciągającą przestrzenną scenę dźwiękową dzięki technologii Dolby Atmos, która ożywia filmy i gry.

Umieszczone na całej długości telewizora za maskownicą głośniki przednie zapewniają szerszą, bardziej precyzyjną scenę dźwiękową, a także możliwość regulacji względnej głośności dźwięku w różnych częściach pokoju.

MZ2000 jest wyposażony w trzy tryby Sound Focus: tryb Pinpoint, który umożliwia skierowanie dźwięku do jednego określonego punktu; Tryb Area, który umożliwia przesunięcie dźwięku do grupy osób w określonym obszarze pokoju; oraz Spot Mode, który zwiększa głośność w jednym miejscu, pozwalając innym nadal słyszeć dźwięk.

Dźwięk kierunkowy odblokowuje mnóstwo korzyści użytkowych. Rodzice z małymi dziećmi śpiącymi za ścianą po jednej stronie pokoju mogą skierować dźwięk z dala od nich, aby dzieci mogły spokojnie spać, jednocześnie pozwalając rodzicom cieszyć się wspaniałym dźwiękiem. Innym praktycznym zastosowaniem jest możliwość zwiększenia głośności dla niedosłyszącego widza.

Mój ekran główny 8.0 – ulepszenia

MZ2000 jest wyposażony w najnowszą wersję systemu operacyjnego Smart TV firmy Panasonic, my Home Screen 8.0, który obsługuje wszystkie główne usługi przesyłania strumieniowego wideo i zawiera ulepszenia funkcji Bass Booster, ułatwień dostępu i funkcji myScenery.

Firma Panasonic współpracowała z Niemiecką Federacją Niewidomych i Słabowidzących, aby jeszcze bardziej udoskonalić opcje ułatwień dostępu. W początkowej konfiguracji MZ2000 oferuje różne opcje ustawień zarówno dla użytkowników niedosłyszących, jak i niedowidzących, które następnie można przeprowadzić przez wstępną konfigurację za pomocą wskazówek głosowych, aby uprościć pierwszą instalację telewizora Panasonic. Ponadto zapewnia użytkownikom niedowidzącym funkcję uczenia się przycisków za pomocą zwrotnych komunikatów dźwiękowych.

Poza oferowaniem tych ważnych ulepszeń ułatwień dostępu, MZ2000 pomaga również się zrelaksować. Funkcja myScenery, która pozwala na wybór relaksujących obrazów i filmów, zawiera nowe dźwięki natury, które zostały zebrane z całego świata przez Joy Foundation, Inc. i na nowo zakodowane w formacie Dolby Atmos.

 

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: