Umowa Xiaomi z IP Bridge, Orange i Siemens

Xiaomi łączy siły z potentatami technologicznymi – IP Bridge, Orange i Siemens w zakresie własności intelektualnej. Porozumienie różni się od tradycyjnego licencjonowania praw patentowych.

Xiaomi

Xiaomi, wiodący producent elektroniki użytkowej oraz firmy IP Bridge, Orange i Siemens wspólnie ogłosiły zakończenie długotrwałych negocjacji. Nastąpiło to dzięki innowacyjnemu porozumieniu, pozwalającemu firmie Xiaomi na efektywne korzystanie z praw patentowych dotyczących technologii.

Novus IP, firma należąca do Paula Lina, byłego szefa strategii IP w Xiaomi, umożliwiła wszystkim stronom pomyślne domknięcie porozumienia.

Sprawdzamy różne modele licencjonowania, inne od tradycyjnego udzielania praw  patentowych – aby uniknąć czasochłonnych dyskusji i skupić się na innowacjach” – powiedział Ran Xu, dyrektor generalny ds. globalnego rozwoju biznesu i strategii IP w Xiaomi. „Unikalna forma porozumienia pozwala klientom Xiaomi cieszyć się korzyściami płynącymi z patentów trzech innych firm”.

Test Xiaomi 12T Pro – czy warto zakupić ten model?

Siemens jest wiodącą firmą, skupiającą się na rozwoju technologii. „Ochrona innowacji za pomocą patentów ma dla nas duże znaczenie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego porozumienia, ponieważ stanowi satysfakcjonujące rozwiązanie ponad sporami sądowymi. Doceniamy chęć wszystkich stron zaangażowanych w umowę do znalezienia wspólnego rozstrzygnięcia” – powiedział dr Rudolf Freytag, szef działu licencjonowania i wdrażania technologii.

Porozumienie z Xiaomi jest wyrazem uznania dla innowacji Orange, które wspierają skuteczną transformację cyfrową, poprzez wkład w rozwój ogólnodostępnych standardów wdrażania kluczowych technologii, z korzyścią dla konsumentów na całym świecie.

Mieliśmy przyjemność współpracować z firmami Siemens, IP Bridge oraz Novus, z owocnymi rezultatami” – mówi Lyse Brillouet, wiceprezeska ds. własności intelektualnej i licencji w Orange.

Test Xiaomi Redmi Pad – tablet do codziennego użytku

IP Bridge skupia się na promowaniu współpracy w zakresie innowacji technologicznych na całym świecie. Udzielenie licencji patentowej dla Xiaomi stało się jednym z ważniejszych wątków tej współpracy.

Dzięki Novus mogliśmy skutecznie zamknąć umowę z Xiaomi. Bardzo doceniamy szczere współdziałanie firm Orange i Siemens podczas przygotowania całego porozumienia” – powiedział Daisuke Honda, dyrektor zarządzający, szef działu License Business w IP Bridge.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: