CES 2023: Bullitt Satellite Connect – gdzie brakuje zasięgu komórkowego

CES 2023: Bullitt Satellite Connect – gdzie brakuje zasięgu komórkowego

Smartfon Bullitt z systemem Android otrzymał nagrodę za innowacyjność na targach CES 2023

Nowoczesna technologia dwustronnej łączności satelitarnej, funkcja śledzenia położenia oraz połączenia alarmowe SOS Assistance

Bullitt Group, innowacyjny brytyjski producent telefonów komórkowych, zaprezentował na targach CES 2023 zapowiedzianą wcześniej usługę dwustronnej łączności satelitarnej – Bullitt Satellite Connect, która będzie dostępna dla klientów komercyjnych od pierwszego kwartału 2023 roku.

Bullitt Satellite Connect

Motorola i Bullitt potwierdziły, że następne urządzenie z linii Defy będzie pierwszym smartfonem z obsługą łączności satelitarnej Bullitt. Firmy są strategicznymi partnerami w zakresie współpracy oferując wytrzymałe telefony komórkowe pod znaną marką Motorola. Wprowadzając na rynek smartfon marki Motorola wyposażony w zaawansowaną usługę komunikacyjną wzmacniają swoją współpracę.

Usługa Bullitt Satellite Connect została stworzona dla wszystkich tych, którzy kiedykolwiek mieli problem z brakiem zasięgu komórkowego, by zapewniać niezawodność i spokój wszędzie tam, gdzie mogą pojawić się kłopoty z łącznością komórkową.

Firma Bullitt stworzyła oprogramowanie i elementy usługi pozwalające na przesyłanie wiadomości tekstowych przez satelitę za pośrednictwem przyjaznej dla użytkownika aplikacji OTT – Bullitt Satellite Messenger. Usługa jest owocem dwóch lat intensywnej współpracy z dostawcami najnowocześniejszych technologii sieci nienaziemnych (NTN – non-terrestial network), w tym z MediaTek, światowym liderem produkcji chipsetów, FocusPoint International, wiodącym dostawcą usług reagowania kryzysowego, oraz Skylo, partnerem Bullitt w zakresie łączności satelitarnej. Firma Skylo zbudowała i obsługuje sieć udostepniającą „zawsze aktywną” usługę satelitarnego przesyłania wiadomości Bullitt. Skylo zarządza także łącznością z urządzeniami realizowaną poprzez istniejące licencjonowane systemu satelitów geostacjonarnych, takich jak Inmarsat i inne.

Bullitt Satellite Connect to rozwiązanie codziennych problemów z łącznością – podkreśla Richard Wharton, współzałożyciel Bullitt Group. Amerykanie wysyłają codziennie* 6 miliardów wiadomości SMS, ale ze względu na wielkość i ukształtowanie terenu USA żaden operator komórkowy nie pokrywa więcej niż 70 proc. tego terenu, a około 60 milionów Amerykanów nie ma zasięgu nawet przez jedną czwartą dnia**.

Oznacza to, że setki milionów ludzi chcą komunikować się za pomocą telefonów, ale nie mogą tego robić. Czarne plamy na mapie zasięgu występują w mniejszym lub większym stopniu na całym świecie. My proponujemy rozwiązanie, które przekracza granice. Usługa Bullitt Satellite Messenger daje całkowitą pewność, że łączność jest dostępna wszędzie tam, gdzie niebo jest dobrze widoczne – dodaje Wharton.

Motorola, znana wszystkim marka branży telekomunikacyjnej, zawsze była liderem w zakresie poszukiwania nowych technologii, które stają się następnie branżowym standardem. Z radością informujemy, że następne urządzenie z rodziny Motorola Defy będzie pierwszym urządzeniem z usługą dwustronnej łączności satelitarnej Bullitt, oferując klientom Motorola najnowocześniejszą i najbardziej niezawodną łączność ze wszystkich smartfonów na świecie – stwierdził Wharton.

Cieszymy się, że możemy współpracować z firmą Bullitt, aby wprowadzić na rynek pierwszy na świecie wytrzymały smartfon wyposażony w technologię dwustronnej łączności satelitarnej. Motorola jest pionierem branży urządzeń mobilnych dzięki niezliczonym przełomowym innowacjom i jesteśmy dumni z tego, że raz jeszcze znajdujemy się w awangardzie branżowych innowacji wraz z firmą Bullitt – mówi Dave Carroll, wiceprezes ds. strategicznej współpracy z markami, w firmie Motorola.

Usługa łączy technologię smartfonów Bullitt oraz specjalnie zaprojektowaną aplikację OTT, czyli Bullitt Satellite Messenger – pozwalając na przesyłanie wiadomości na dowolny smartfon wszędzie tam, gdzie niebo jest dobrze widoczne. Dzięki temu w pierwszej kolejności próbuje nawiązać połączenie przez Wi-Fi lub sieć komórkową, a dopiero, gdy żadna z nich nie jest dostępna – przez satelitę. Wiadomość może odebrać każdy jako zwykły SMS na swoim telefonie, a także odpowiedzieć na nią po pobraniu odpowiedniej aplikacji na system Android lub iOS.

Bullitt

Koszt wiadomości jest odliczany od abonamentu użytkownika łączności satelitarnej, a odbiorca nie ponosi żadnych kosztów. Funkcja połączeń alarmowych SOS Assistance jest darmowa przez pierwszy rok, a najniższy abonament to tylko 4,99 dolarów miesięcznie. Dostępne są również abonamenty dla użytkowników, którzy chcą intensywniej korzystać z usługi.

Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej www.bullitt.com

Szczegółowe informacje i dostępność nowego modelu motorola defy zostaną podane w najbliższym czasie.

*Źródło: CTIA

**Źródło: https://www.opensignal.com/2019/09/24/mobile-experience-in-rural-usa-an-operator-comparison

 

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: