INEA na światłowodach NEXERY

INEA na światłowodach NEXERY

INEA konsekwentnie realizuje strategię świadczenia usług na sieciach operatorów otwartych sieci światłowodowych i dzięki podpisanej właśnie umowie dotrze do kolejnych 420 000 gospodarstw domowych oraz klientów biznesowych i instytucjonalnych, w których zasięgu jest światłowód NEXERY.

W lipcu tego roku INEA podpisała umowę na świadczenie usług na sieciach należących do Światłowód Inwestycje. Dzięki tej współpracy oraz otwartym sieciom Fiberhost, oferta INEA będzie dostępna docelowo dla około 4 mln gospodarstw domowych. Dostawca nie zwalnia tempa i rozpoczyna współpracę z kolejnym operatorem – Nexerą. Za sprawą podpisanej właśnie umowy na świadczenie usług w modelu BSA INEA będzie mogła świadczyć usługi dla kolejnych 420 000 punktów adresowych w Regionach Świętokrzyskim, Łódzkim, Kujaw z Pomorzem i Mazowszem oraz Warmii i Mazur.

– Współpraca z Nexerą to dla nas kolejny ważny krok na drodze do pozycji ogólnopolskiego dostawcy usług światłowodowych. Planujemy, że dzięki współpracy z operatorami otwartych sieci docelowo usługi INEA dostępne będą w blisko 6 milionach gospodarstw domowych we wszystkich województwach. Dziękujemy Nexerze za ich otwartość oraz chęć współpracy i już nie możemy się doczekać pierwszych aktywnych klientów INEA na należących do nich sieciach – komentuje Maciej Piechociński, Prezes INEA Sp. z o.o.

Recenzja iiyama ProLite 34″ – ciężko się z nim rozstać po testach

– Model otwartych sieci światłowodowych zapewnia korzyści zarówno operatorom korzystającym, którzy zyskują ogólnopolski zasięg, jak i klientom końcowym – poprzez swobodę wyboru spośród różnorodnych ofert sprawdzonych dostawców. Podpisanie umowy z kolejnym renomowanym Partnerem stanowi potwierdzenie najwyższej jakości oferowanej przez nas infrastruktury i dowód na rosnące zainteresowanie usługami hurtowymi, na rodzimym rynku telekomunikacyjnym – komentuje Jacek Wiśniewski, Prezes Zarządu NEXERA Sp. z o.o.

Umowa pomiędzy INEA i Nexera zawarta została na czas nieokreślony, obejmuje ona wszystkie sieci należące do operatora. Rozpoczęcie współpracy planowane jest na trzeci kwartał 2023 roku.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: