Jak wygląda marketing w świecie kryptowalut?

Jak wygląda marketing w świecie kryptowalut?

Obecnie rynek kryptowalut jest już dość mocno rozbudowany. Regularnie jednak powstają nowe, wirtualne tokeny, które by zdobyć zaufanie użytkowników, a także wyróżnić się na tle innych, muszą być skutecznie promowane. W świecie kryptowalut, tak jak w każdej innej branży, wykorzystuje się szereg działań marketingowych, mających na celu rozreklamowanie konkretnych wirtualnych walut. Jak wygląda marketing w świecie kryptowalut? Podpowiadamy. 

marketing w świecie kryptowalut
freepik.com

Reklama kryptowalut w mediach społecznościowych

Obecnie jednym z najważniejszych działań marketingowych, które należy wykonywać również w przypadku promocji kryptowalut, jest aktywność w mediach społecznościowych. Większość projektów kryptowalutowych ma swoje profile na najbardziej popularnych platformach społecznościowych, takich jak: Reddit, Facebook, Twitter, Discord, Instagram czy Telegram. Takie portale dają wiele możliwości reklamy.  

Zdobywanie potencjalnych klientów, czyli generowanie leadów dzięki takim serwisom, często jest bardzo efektywne. Za pośrednictwem platform społecznościowych można informować użytkowników o przewidzianych działaniach biznesowych. Warto za ich pośrednictwem również edukować, dlaczego warto inwestować w kryptowaluty i jakie korzyści oferuje to rozwiązanie potencjalnym klientom. Kluczowe znaczenie jednak w przypadku marketingu i reklamy w mediach społecznościowych ma regularne angażowanie się w prowadzenie profilu i życie społeczności. 

Korzystając z mediów społecznościowych, możemy bardzo niskim kosztem zyskać rozgłos, ponieważ ludzie komentują i udostępniają ciekawe informacje, dzięki czemu docierają one do szerszego grona odbiorców. Dodatkowo brak profilu na popularnych platformach w przypadku nowych kryptowalut, może być postrzegany jako oszustwo, a więc potencjalni inwestorzy nie będą chcieli ryzykować i lokować swojego kapitału w takim produkcie. 

Współpraca z influencerami 

Żeby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców, również w świecie kryptowalut, warto podjąć współpracę z influencerami. Ich dobór nie powinien być jednak przypadkowy. Najlepiej stawiać na osoby, które zajmują się tą dziedziną, a więc kryptowalutami, ewentualnie nowymi technologiami czy handlem.  

Dzięki współpracy z influencerami działającymi w konkretnej branży łatwiej jest dotrzeć do naszej grupy docelowej, a więc użytkowników Instagrama, Twittera czy YouTube. W mediach społecznościowych można zaplanować również spersonalizowane kampanie, stosując odpowiednie parametry grupy docelowej i targetowania behawioralnego. 

Wśród działań marketingowych, które możemy wykorzystać w branży kryptowalut, wymienia się również bezpośrednie narzędzia, takie jak przykład wiadomości e-mail. Można ich użyć np. do regularnej wysyłki newslettera czy materiałów edukacyjnych z branży. Działanie to jednak wymaga pewnego wyczucia, aby odbiorcy nie potraktowali naszych starań jako spamu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: