Świat sci-fi na CES 2023

Świat sci-fi na CES 2023

Steve Lund, znany szerzej jako CG Geek, to popularny artysta realizujący animacje i efekty wizualne.

Podczas targów CES podjął się ambitnego wyzwania, polegającego na zbudowaniu w ciągu trzech dni imponującego i wyrafinowanego wirtualnego świata 3D w tematyce science-fiction. Swoje dzieło stworzył korzystając z karty graficznej GeForce RTX 4090 oraz platformy NVIDIA Studio.

Poszczególne etapy pracy omawia w wideo:

CG Geek na co dzień kształci początkujących animatorów i udostępnia samouczki dotyczące aplikacji Blender na swoim kanale YouTube. Przed wyzwaniem artysta przeprowadził ankietę na portalach społecznościowych, aby wybrać gatunek, który mógłby posłużyć jako punkt wyjścia do projektu. Sci-fi okazał się zdecydowanym zwycięzcą.

Pracę nad swoim trójwymiarowym światem, nazwanym Pełnia Czasu, rozpoczął w Blenderze tworząc proste kształty i skalując je tak, aby odpowiadały rozmiarom rzeczywistych budynków. Do nałożenia szczegółowych tekstur wykorzystał aplikację Adobe Photoshop. Akcelerowana przez karty RTX funkcja Super Resolution wykorzystuje sztuczną inteligencję do skalowania obrazów z wyższą jakością i była niezwykle pomocna podczas eksportowania tekstur.

Recenzja Canon Pixma TS5350 – urządzenie 3 w 1

Więcej informacji na temat tego projektu można przeczytać w artykule na stronie https://blogs.nvidia.com/blog/2023/01/11/in-the-nvidia-studio-january-11/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: