ASUS ROG Azoth – bezprzewodowa klawiatura gamingowa

ASUS ROG Azoth – bezprzewodowa klawiatura gamingowa

Pierwsza tego typu bezprzewodowa klawiatura gamingowa ROG o formacie 75%, oferuje unikalną konstrukcję, trzy tryby połączeń, wyświetlacz OLED oraz przełączniki mechaniczne ROG NX, z możliwością wymiany hot swap

ASUS ROG Azoth
ASUS ROG Azoth

ASUS Republic of Gamers (ROG) prezentuje ROG Azoth, bezprzewodową klawiaturę gamingową ROG formatu 75%. Jest ona po brzegi wypełniona funkcjami, które zwykle są dostępne tylko w składanych samodzielnie przez użytkowników klawiaturach klasy premium. ROG Azoth jest wyposażona w zintegrowany, 2-calowy panel OLED, na którym można wyświetlać aktualny status klawiatury, status klawisza Caps Lock, tryb połączenia oraz wskaźniki trybu PC/Mac.

Możliwe jest również wyświetlanie poziomu naładowania baterii, informacje dotyczące multimediów, spersonalizowane animacje, a także parametry pracy systemu, takie jak temperatura procesora. Ponadto trójdrożne pokrętło do sterowania
i przycisk to Intuicyjne rozwiązania do dostrojenia ustawień.

Test Asus Zenfone 9 – wrażenie klasy premium

Unikalna konstrukcja

Wysokiej jakości konstrukcja z instalacją na uszczelkach, która obejmuje 10 silikonowych uszczelek
i trzywarstwową piankę tłumiącą, zapewnia klawiaturze ROG Azoth lekką amortyzację i wygląd sprzętu klasy premium. Wytrzymała podkładka silikonowa o grubości 3,5 mm wewnątrz klawiatury absorbuje hałas,
a pianka PORON® pochłania dźwięki i echo wewnątrz klawiatury. Dodatkowo podstawa wyłożona pianką silikonową całkowicie eliminuje efekt echa i tworzy płaską powierzchnię dla pianki PORON.

ASUS ROG Azoth
ASUS ROG Azoth

Mechaniczne przełączniki ROG NX

Mechaniczne przełączniki ROG NX zastosowane w klawiaturze ROG Azoth posiadają fabrycznie nasmarowane trzonki i obudowy podstawy, co zapewnia bardziej płynne wrażenie klikania i eliminuje odgłosy odbijającej się sprężyny. Ponadto krzywe siły do aktywacji, dostrojone przez ROG i konstrukcja z szybką aktywacją, gwarantują doskonałe reakcje zwrotne podczas naciskania. Przełączniki są wymienialne w trybie hot swap[i], co pozwala uzyskać wyjątkowy i spersonalizowany wygląd.

Test Asus ROG Phone 6 pro – dla mobilnych graczy

Stabilizator klawiatury ROG

Stabilizator klawiatury ROG[ii] jest fabrycznie nasmarowany i specjalnie dostrojony do rozgrywki: zmniejsza tarcie, dzięki czemu długie klawisze, takie jak Spacja, Shift i Enter zachowują oryginalne właściwości przełączników i zapewniając takie same wrażenia. Klawisz spacji został dodatkowo nasmarowany i zmodyfikowany dla ulepszenia akustyki i reakcji zwrotnych.

Nasadki klawiszy ROG wykonane z tworzywa PBT, w procesie podwójnego wtrysku[iii] zapewniają doskonałe wrażenia w dotyku i wytrzymałość do długiego użytkowania. Cała konstrukcja klawiszy została zoptymalizowana, poprzez zastosowanie nasadek klawiszy o średniej wysokości i krótszego trzonka, co pozwoliło zmniejszyć chybotanie klawiszy i zapewnić większy komfort podczas pisania.

ASUS ROG Azoth
ASUS ROG Azoth

Zestaw do smarowania w pakiecie

ROG Azoth to idealny wybór dla tych, którzy chcą samodzielnie spersonalizować swoją klawiaturę.
W pakiecie zawarty jest smar Krytox™ GPL-205-GD0, trzy dodatkowe przełączniki, ściągacz do nasadek klawiszy i ściągacz do przełączników, otwieracz do przełączników oraz stojak do smarowania przełączników.

Trzy tryby połączeń i inne funkcje

Technologia połączeń bezprzewodowych ROG SpeedNova zapewnia ponad 2000 godzin stabilnej, nieprzerwanej rozgrywki, z niemalże zerowymi opóźnieniami w trybie łączności RF 2,4 GHz (z wyłączonym oświetleniem RGB i OLED). Tryb Bluetooth® umożliwia użytkownikom podłączenie klawiatury ROG Azoth do trzech urządzeń jednocześnie. Gracze mogą również ładować Azoth podczas gry, korzystając z trybu połączenia przewodowego USB.

Klawiatura ROG Azoth jest wyposażona w dwie pary wbudowanych nóżek, dla zapewnienia użytkownikom trzech kątów nachylenia. Ponadto w trybie MacOS zmienia się przypisanie funkcji klawiszy do użytkowania z komputerami MacBook i Macintosh.

Dostępność i ceny

ASUS ROG Azoth będzie dostępna w polskich sklepach w drugiej połowie lutego 2023 roku.

[i] Mimo że przełączniki są wymienialne na zasadzie hot swap, nie zalecamy dokonywania ich wymiany przy włączonej klawiaturze, aby uniknąć zwarcia.

[ii] ROG Azoth jest również kompatybilna ze stabilizatorami Costar.

[iii] Materiał wykonania nasadek klawiszy może się różnić w zależności od regionu.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: