Internet mobilny w Polsce A.D. 2022 – 5G/4G LTE/3G

Internet mobilny w Polsce A.D. 2022 – 5G/4G LTE/3G

Serwis internetowy RFBenchmark.pl opublikował podsumowanie roku 2022 pod względem szybkości i jakości Internetu mobilnego w Polsce. W zestawieniu znalazły się wyniki dla technologii 5G, 4G LTE oraz 3G przy szczególnym skupieniu na średniej szybkości pobierania danych, średniej szybkości wysyłania danych oraz najniższej średniej wartości ping.

Internet mobilny

W roku 2022 raport powstał dzięki 2 743 061 pomiarów przeprowadzonych przez użytkowników aplikacji RFBENCHMARK w Polsce. W raporcie RFBenchmark, najwięcej pomiarów przeprowadzano przy użyciu usług Orange (33,3%), na drugim miejscu znalazł się Play (33,1%), a mniej pomiarów przeprowadzano przy użyciu usług Plusa (18,9%) i T-Mobile (14,8%).

Recenzja Xblitz Master Box – radio i muzyka na urlopowe wojaże

Największy odsetek pomiarów został wykonany w technologii 4G LTE (93,08%), rośnie także udział technologii 5G (1,89%), a sukcesywnie maleje 3G (4,88%). W kategoriach dotyczących technologii 5G, średnia szybkość pobierania danych zostaje zdominowana przez Plusa (140,9 Mb/s). Drugie miejsce zostaje zajęte przez Play (52,6 Mb/s), trzecie przez Orange (51,5 Mb/s), a na końcu stawki T-Mobile (46,2 Mb/s). Natomiast, w kategorii średniej szybkości wysyłania danych, Orange zostaje liderem (34,7 Mb/s), drugie miejsce zostaje zajęte przez Plus (33,5 Mb/s), trzecie przez Play (30,8 Mb/s), a ostatnie przez T-Mobile (28,2 Mb/s).

Test realme 10 Pro plus 5G – trafił już w moje ręce

Zbieranie pomiarów jest przeprowadzane przez użytkowników korzystających z aplikacji mobilnej RFBENCHMARK. Dzięki niej możliwe jest mierzenie kluczowych parametrów sieci komórkowej, takich jak poziom i jakość sygnału w zależności od technologii, informacji na temat operatora sieci komórkowej oraz państwa, na terenie którego znajduje się smartfon. Ponadto, na żądanie, przeprowadzane są pomiary szybkości internetu podczas pobierania i wysyłania danych oraz test opóźnienia. W przypadku wykrycia problemów z jakością połączenia głosowego, brakiem usług internetu mobilnego lub innych usług, aplikacja ma możliwość zgłoszenia aktualnej pozycji użytkownika, gdzie wystąpił problem z daną usługą.

Pełny raport dostępny jest na portalu RFBenchmark.pl

Czytaj też: RFBenchmark.pl grudzień 2022 – Internet mobilny – czas zmiany

 

 

Jeden komentarz do “Internet mobilny w Polsce A.D. 2022 – 5G/4G LTE/3G

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: