Telewizory smart – bezpieczeństwo zaskakująco krótkie

Telewizory smart – bezpieczeństwo zaskakująco krótkie

Niektóre telewizory smart ze zbyt krótkim wsparciem w zakresie bezpieczeństwa? komentarz eksperta ESET

SMART TV / telewizory smart

Jedna z brytyjskich firm zwróciła uwagę, iż wsparcie w zakresie bezpieczeństwa w niektórych telewizorach typu smart, bywa zaskakująco krótkie. Może to narażać użytkowników na ataki ze strony hakerów. Temat podjęty przez anglojęzyczne portale branżowe komentuje ekspert ds. cyberbezpieczeństwa ESET.

 

–  Użytkownicy kupujący urządzenia typu smart raczej nie myślą o aktualizacjach zabezpieczeń i zdecydowanie nieczęsto przykładają wagę do przyszłych uaktualnień. Tymczasem mowa przecież o urządzeniach podłączonych do Internetu. Bez konsekwentnych aktualizacji i ochrony każdy tego typu sprzęt może narazić nas na ryzyko ataku. To aktualizacje pozwalają usuwać i naprawiać luki w zabezpieczeniach, które mogą zostać odkryte w każdej chwili. Zmniejszają w ten sposób prawdopodobieństwo wykorzystania takich „furtek” przez hakerów.

 

Bezpieczeństwo sprzętów to bardzo często kwestia, jaką pozostawia się po stronie konsumentów. Oczywiście powinni o nie dbać, ale producenci także muszą brać odpowiedzialność za pełniejszą ochronę urządzeń, szczególnie tych, które zostały zaprojektowane tak, aby funkcjonować przez wiele lat – mówi Kamil Sadkowski, starszy specjalista ds. cyberbezpieczeństwa ESET.

 

Źródło: https://www.cybersecurity-insiders.com/smart-tv-manufacturing-companies-withdraw-security-support-after-18-months/

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: