Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition na WOŚP

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition na WOŚP

Xiaomi, podobnie jak w ubiegłym roku wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, przeznaczając unikatowy smartfon na aukcję. Cała kwota z licytacji na Allegro zostanie przekazana na sprzęt medyczny do walki z sepsą.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Xiaomi, we współpracy z światowej sławy artystą Danielem Arshamem, stworzyło unikalne dzieło sztuki. Teraz licytując na aukcji jedyny egzemplarz w Polsce można zrobić wiele dobrego – wesprzeć Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Aukcja jest dostępna na Allegro do niedzieli, 29 stycznia br., czyli do finału tegorocznej Orkiestry i przekroczyła już kwotę 9 299 zł.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition
Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Daniel Arsham, który zaprojektował autorską wersję smartfonu Xiaomi 12T Pro, jest uznawany za jednego z najciekawszych współczesnych artystów. Jego prace stanowią ozdoby kolekcji wielu galerii na całym świecie. Ma charakterystyczny styl łączący stare i nowe, zestawiający naturę i technologię. Ostatni projekt należy do serii prac, którą  twórca określa mianem „fikcyjnej archeologii”.

Licytuj na Allegro i wesprzyj WOŚP

 

Zaprojektowany przez artystę smartfon Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition został stworzony w niezwykle limitowanej serii. Do niedzieli, 29 stycznia br. jeden z nich można teraz kupić w Polsce na Allegro i wesprzeć w ten sposób tegoroczną aukcję, towarzyszącą Finałowi Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która już od 31 lat niesie pomoc polskim szpitalom. W tym roku Orkiestra gra pod hasłem: „Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich – małych i dużych!”.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition – dzieło sztuki w naszych rękach

Za zebrane środki Fundacja WOŚP kupuje i przekazuje w darze szpitalom w Polsce najnowocześniejszy sprzęt medyczny. Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę ponad 1,75 mld PLN i kupiła blisko 70 tys. urządzeń. Podczas 30. Finału WOŚP zebrała 224 376 706,35 złotych[1].

Celem tegorocznej Orkiestry jest wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń – umożliwi to lepszą terapię sepsy, poprzez szybsze wdrożenie celowanego i skutecznego leczenia antybiotykami.

Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition / Fani Xiaomi
Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition

Xiaomi 12T Pro to smartfon, który miał premierę w październiku 2022 r. i szybko został doceniony zarówno przez media jak i użytkowników. Przez fanów ze społeczności Xiaomi Community został bezsprzecznie wybrany Smartfonem 2022 Roku, udziałem 40% głosów.

Xiaomi 12T Pro
Xiaomi 12T Pro

Jego domeną jest fotografia – główny obiektyw ma rekordową rozdzielczość 200 MP, a efekty jego pracy można podziwiać na wyświetlaczu AMOLED 120 Hz. Procesor to wydajny Snapdragon 8+ Gen 1, zaś baterię naładujemy do pełna w 19 minut z wykorzystaniem superszybkiej ładowarki 120 W HyperCharge.
W komplecie zwycięzca aukcji otrzyma smartfon Xiaomi 12T Pro Daniel Arsham Edition w unikalnym opakowaniu, ładowarkę USB zaprojektowaną spójnie z wyglądem smartfonu oraz etui zabezpieczające telefon przed zarysowaniami. Specjalnie, tylko dla tej edycji urządzenia, zostały zaprojektowane unikalne tapety i wygaszacze ekranu nawiązujące do dzieła artysty.

Aukcja Allegro jest dostępna pod tym linkiem.

O projektancie

 Daniel Arsham jest multidyscyplinarnym nowojorskim artystą, którego twórczość obejmuje scenografię, rzeźbę, architekturę, performance i film. Dzieła Arshama łączą przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, często poprzez odniesienia do momentów z końca XX wieku. Jego prace przypominają skorodowane odlewy współczesnych przedmiotów oraz postaci ludzkich. Są wykonane z naturalnych materiałów geologicznych, takich jak piasek, selenit i popiół wulkaniczny. Materiały te pozwalają na uzyskanie estetyki erozji i wyglądu archeologicznych „reliktów przyszłości”, jak nazywa je sam Daniel Arsham.

[1] Źródło: https://www.wosp.org.pl/aktualnosci/ile-zebrala-wosp-podczas-30-finalu

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: