Creative Zen Air – stylowe, a zarazem minimalistyczne

Creative Zen Air – stylowe, a zarazem minimalistyczne

Firma Creative Technology wprowadza do sprzedaży bezprzewodowy zestaw słuchawkowy Creative Zen Air. Charakterystyczną cechą nowego zestawu jest jego konstrukcja, która jest stylowa i zarazem minimalistyczna. Najnowsza odsłona słuchawek z linii ZEN posiada szereg funkcji takich jak Aktywna Redukcja Szumów (ANC), Tryb Otoczenia i wielokrotnie nagradzaną technologię wirtualizacji dźwięku Super X-FI.

W zestawie słuchawkowym Creative Zen Air znajdziemy konfigurowalne sterownie dotykowe i ładowanie bezprzewodowe zgodne z „Qi”. Najważniejszą cechą omawianego zestawu jest jego nie wygórowana cena.

Creative Zen Air
Creative Zen Air

Bezprzewodowe ładowanie i 18 godzin odtwarzania

Creative Zen Air charakteryzuje się na obecną chwilę całkiem dobrą wydajnością akumulatorów względem wielkości słuchawek jak i etui ładującego. Cały zestaw zapewnia do 18 godzin łącznego czasu odtwarzania na jednym ładowaniu. Sam zestaw słuchawkowy umożliwia odsłuch do 6 godzin odtwarzania przy umiarkowanym poziomie głośności. Etui można ładować bezprzewodowo i jest  zgodne ze standardem Qi (zalecana ładowarka przynajmniej 5 W). Zestaw również można naładować za pomocą dostępnego w zestawie kabla USB-C.

Test Creative Pebble Pro – muzyka i gra z oświetleniem RGB

Jakość dźwięku i technologia SUPER X-FI READY

Za jakość dźwięku odpowiada bezprzewodowa transmisja Bluetooth 5.0, kodeki audio AAC, SBC oraz 10 mm przetworniki neodymowe. Creative Zen Air został wyposażony w autorską technologię Super X-Fi READY*, która ma za zadanie odwzorować dźwięk z wysokiej klasy systemów wielogłośnikowych i przenieść go za pomocą słuchawek bezpośrednio do odbiorcy.  Dźwięk przestrzenny w technologii Super X-Fi uzyskamy na lokalnie przechowywanych treściach za pośrednictwem aplikacji SXFI, która działa jak odtwarzacz.

*Nie obsługuje treści strumieniowych innych firm, takich jak Netflix, YouTube i Spotify

Tryb Ambient i Aktywna Redukcja Szumów

Tryb Ambient kontroluje zakres dźwięku przestrzennego, przez co pozwala zachować świadomość wydarzeń dziejących się wokół nas i umożliwia prowadzenie rozmów, z osobami z otoczenia, bez konieczności wyjmowania wkładek dousznych. Funkcja aktywnej redukcji szumów wykorzystuje mikrofon zewnętrzny w każdej wkładce dousznej, aby redukować szumy z otoczenia.

Test Creative Outlier Pro – słuchawki dla mistrza

Sterowanie dotykowe

Sterowanie dotykowe na słuchawkach jest wyjątkowo intuicyjne. Za pomocą kilku dotknięć można sterować i zarządzać głośnością, odtwarzaniem muzyki i aktywować asystenta głosowego Siri lub Google Assistant. Słuchawki douszne mają również certyfikat odporności na pot IPX4, dzięki czemu można ich używać w lekkim deszczu lub w czasie aktywnych sesji na siłowni.

Cztery mikrofony

Słuchawki Creative Zen Air są wyposażone w cztery mikrofony, po dwa na każdą wkładkę douszną. Taka liczba mikrofonów ma za zadanie zapewnić lepszą jakość komunikacji i wspomóc system redukcji szumów. Funkcja Dual-Voice umożliwia odbieranie połączeń i wydawanie poleceń asystentowi Siri / Google Assistant. Mikrofony odpowiadają również  za ciągłe monitorowanie dźwięków otoczenia (tryb otoczenia), co pozwala np. na bezpieczne poruszanie się podczas jazdy na rowerze po drogach.

Creative Zen Air
Creative Zen Air

Ceny i dostępność

Creative Zen Air kosztuje 219 zł  i jest dostępny w dobrych polskich sklepach: Komputronik.pl, X-Kom.pl, MediaExpert.pl i na Creative.com

Więcej informacji można znaleźć pod adresem: creative.com/ZenAir

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: