KIVI Smart TV 2022 – Design made in Ukraine z JVC

KIVI Smart TV 2022 – Design made in Ukraine z JVC

 

Elegancki, bezramkowy design nowej linii KIVI Smart TV został zaprojektowany na Ukrainie. Dla wysokiej jakości obrazu KIVI zaimplementowało technologie HDR, MEMC, Max Vivid та Super contrast control, a wysoką jakość dźwięku gwarantuje system akustyczny opracowany we współpracy z JVC. Dzięki systemowi operacyjnemu Android TV 11 i zastosowaniu nowego chipsetu nowa linia jest o 30% bardziej wydajna niż średnia rynkowa. Gama modeli obejmuje telewizory o przekątnej od 24” do 65”

KIVI Smart TV 2022

Nowoczesny design nowej linii produktów ukraińskiego producenta KIVI – to efekt pracy własnego centrum R&D oraz trzech biur projektowych. Modele Smart-TV  są wykonane w jednej zwięzłej koncepcji – z minimalnymi ramkami bocznymi i eleganckimi metalowymi podstawkami. W wersji bezramowej prezentowane są modele o przekątnej od 32” do 65”.

KIVI używa tylko paneli najwyższej jakości, z rozdzielczościami HD, FHD oraz  UHD, i oferuje 3-letnią gwarancję na wszystkie wyświetlacze. Aby jakość obrazu wyświetlanego na ekranie spełniała wszystkie nowoczesne wymagania i oczekiwania użytkownika, KIVI wprowadziła do nowej linii takie technologie poprawy obrazu jak HDR, MEMC, Max Vivid та Super contrast control. Wysoką jakość dźwięku gwarantuje system akustyczny opracowany wspólnie z JVC Kenwood.

Smart TV 2022 roku  działają pod kontrolą w pełni funkcjonalnego systemu operacyjnego Android TV 11 ze wszystkimi jego zaletami – ponad 10 000 aplikacji i doskonałą kompatybilnością z produktami ekosystemu Google. To najnowsza wersja najpopularniejszego systemu Smart TV – ona jest szybka, niezawodna, stabilna, z wygodnym i przejrzystym interfejsem. Chromecast оbsługa umożliwia użytkownikowi przesyłanie treści ze smartfona na ekran telewizora dosłownie w sekundę.  Google Assistant działa z rozpoznawaniem komend głosowych w języku polskim.

KIVI Smart TV – to nie tylko urządzenie do emisji treści, ale także media-hub KIVI Media. Dzięki niej kanały telewizyjne, trening i gry są dostępne dla użytkownika natychmiast po rozpakowaniu telewizora – bez dodatkowych pobrań i ustawień.

Test Creative Stage V2 – ulepsz brzmienie telewizora

Nowy design

Z ponad 300 proponowanych opcji projektowych wybrano najbardziej elegancki i minimalistyczny. Tak, szerokość widocznej części ramek bocznych wynosi  tylko 2,6 mm. Do montażu na półce zostały opracowane eleganckie metalowe stojaki. Tylny panel telewizora charakteryzuje się przemyślanym ergonomicznym rozmieszczeniem złączy, dzięki czemu podłączenie dodatkowego wyposażenia jest szybkie i wygodne. Aby telewizor idealnie wpasował się we wnętrze, dostępne są modele o przekątnej 24”, 32”, 43”, 55” w kolorze białym.

KIVI Smart TV 2022

Niezrównany obraz

KIVI dołożyło znacznych starań, aby zwiększyć jasność, poprawić równomierność podświetlenia i wzbogacić gamę kolorów wyświetlacza. Telewizory z nowej linii obsługują HDR – nie tylko w przypadku plików z dysku twardego, ale także podczas odtwarzania treści strumieniowych i gier (z konsoli lub komputera).

Technologia Super Contrast Control pozwala na automatyczną zmianę kontrastu obrazu – zarówno całego ekranu, jak i poszczególnej części. Aby zapewnić, że UltraHD ekran będzie działał z pełną wydajnością nawet podczas oglądania treści poniżej 4K, procesor telewizora może poprawić klarowność obrazu dzięki technologii UltraClear.

Max Vivid  to najnowsza technologia KIVI, która poprawia jakość obrazu i dodaje odpowiednią jasność i nasycenie. Dzięki wbudowanej technologii MEMC zawartość wideo z niską liczbą klatek na sekundę lub z szarpnięciem będzie wyglądać płynnie, a szczegóły są wyraźne. Jest to technologia kompensacji dynamicznej, w której procesor automatycznie ocenia jakość obrazu i dodaje wymaganą liczbę klatek na sekundę. Technologia jest szczególnie ważna podczas oglądania wydarzeń sportowych lub dynamicznych scen w filmach.

Tryb Game Mode optymalizuje jakość obrazu podczas gier. A tryb ALLM zapewnia transmisję obrazu wyświetlanego na ekranie z konsoli z wymaganą liczbą klatek na sekundę i bez opóźnień, czyli czas pomiędzy wykonaniem akcji w grze a wyświetleniem jej na ekranie staje się minimalnie krótki.

Test Sharp HT-SBW800 – dostarcza wysokiej jakości wrażeń z kina domowego

Low blue light

Aby zredukować szkodliwe skutki niebieskiego światła, KIVI stosuje specjalne technologie, które blokują krótkie fale i przepuszczają długie fale o niskiej częstotliwości. Pomaga to chronić wzrok widzów, szczególnie w ciemności.

Dźwięk od JVC

Dla nowej linii produktów KIVI wraz z japońską firmą JVC Kenwood stworzyli zintegrowany system akustyczny, który doskonale uzupełnia wysokiej jakości obraz dobrym dźwiękiem. Markowe głośniki są ręcznie kalibrowane dla każdego modelu telewizora i wzbogacone za pomocą systemu przetwarzania dźwięku w czasie rzeczywistym Dolby audio processing (DAP). Ona pozwala wybierać poprzednie ustawienia dźwięku i posiada dodatkowe narzędzia, takie jak zwiększanie głośności głosu czy automatyczne niwelowanie ostrych dźwięków podczas dynamicznych scen lub reklam.

Stabilna i szybka praca systemu

Telewizory KIVI z nowej linii korzystają z nowoczesnego, wydajnego chipsetu (30% wydajniejszego niż średnio na rynku), co gwarantuje stabilną i szybką pracę systemu. Dzięki zastosowaniu nowego rdzenia graficznego stały dostępne funkcje MEMC, ALLM itp.

Powered by Android TV 11

W 2020 roku KIVI podpisali umowę z Google, która znacząco wpłynęła na stabilność i szybkość działania systemu operacyjnego. Wspólne wysiłki działu R&D KIVI, Google i Mediatek, a także szczegółowe testowanie zaktualizowanych wersji oprogramowania przed wydaniem, pozwoliły zoptymalizować działanie oprogramowania i sprzętu telewizorów. Dzięki systemowi Android TV 11 OS, certyfikowanemu przez Google i Netflix, użytkownik ma dostęp do wszystkich usług Google stworzonych specjalnie na platformę TV, ogromnej liczby aplikacji z Google Play, a także technologii Chromecast i Google Assistant.

Sterowania

Pilot został opracowany we współpracy z południowokoreańską firmą Remote Solution. Ergonomia budowana jest na podstawie badań KIVI i Google: przyciski są rozmieszczone intuicyjnie, działają cicho i niezawodnie. Pilot łączy się z telewizorem przez Bluetooth LE i jest wyposażony w czuły mikrofon do poleceń głosowych. Posiada również funkcję Air Mouse – wbudowany żyroskop reaguje na ruchy dłoni i imituje kursor myszy komputerowej. Jest to szczególnie wygodne podczas wprowadzania informacji i nawigacji po menu. Korzystanie z pilota jest tak proste, jak korzystanie z myszy.

KIVI MEDIA 2.0

Wraz z linią   2022 roku  KIVI zaprezentowała zaktualizowany markowy program KIVI MEDIA zapewniający szybki dostęp do różnorodnych treści partnerów. Kanały telewizyjne, gry, treningi  stają się dostępne natychmiast po rozpakowaniu telewizora – bez dodatkowych pobrań i ustawień. Obecnie realizowane są następujące sekcje KIVI MEDIA:

  • Treningi: Regularnie aktualizowane treningi ze światowej klasy trenerami pomogą widzom utrzymać ciało w formie.
  • Gry: z sekcją zintegrowana jest usługa Boosteroid — jest to jeden z trzech największych dostawców gier w chmurze w Europie. Boosteroid pozwala grać w gry nowoczesne high-tech gry komputerowe po prostu na telewizorze bez użycia konsoli: gra jest uruchamiana na własnych serwerach partnera i przesyłana na ekran użytkownika przez Internet. Grą steruje się za pomocą gamepada. Ponadto Smart-TV KIVI obsługują platformę AirConsole, która pozwala kilku użytkownikom (do 16) grać jednocześnie na jednym ekranie, kontrolując grę za pomocą smartfonów.

Nabywcy Smart TV z nowej linii KIVI otrzymają również 12-miesięczny abonament na treści edukacyjne i rozrywkowe dla dzieci z międzynarodowej platformy Da Vinci Kids, a także 3 miesiące bezpłatnego korzystania z pakietu SWEET.TV (kanały telewizyjne, filmy, bajki, seriale).

Aplikacja KIVI Media będzie regularnie aktualizowana, oferując użytkownikowi ciekawe i ekskluzywne treści.

W Polsce gama KIVI jest prezentowana w Mediaexpert, Euro.com.pl.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: