Netia Cloud Firewall – kompleksowo zabezpiecza (BDI) Netii

Oferta rozwiązań cyberbezpieczeńtwa Grupy Netia dla firm średniej wielkości poszerzyła się o rozwiązanie Netia Cloud Firewall, które kompleksowo zabezpiecza sieć LAN klienta podłączoną do Internetu poprzez symetryczny Biznesowy Dostęp do Internetu (BDI) Netii. Główne zalety nowego rozwiązania to: krótki czas uruchomienia usługi, wysokie SLA i przystępna cena.

Netia Cloud Firewall

Netia Cloud Firewall, to kolejne rozwiązanie z linii zaawansowanych rozwiązań ICT NetiaNext. W pewnym uproszczeniu, jest to chmurowy, predefiniowany, odpowiednik rozwiązania Netia Managed UTM (ang. Unified Threat Management), o którym więcej informacji można znaleźć w tej informacji prasowej.

Test OnePlus Nord Buds – miniaturowa uczta dla uszu

Realizacja usługi Netia Cloud Firewall polega na przekierowaniu całego ruchu IP użytkownika usługi Netia BDI (dostępna dla łączy symetrycznych o prędkości do 300 Mb/s) w taki sposób, aby komunikacja, zarówno wychodząca, jak i przychodząca do użytkownika, mogła podlegać ochronie poprzez mechanizmy Next Generation Firewall. Firewall jest centralnie umiejscowiony w chmurze Netii i współdzielony przez wielu użytkowników, jednak z zachowaniem odrębności adresacji IP każdego z użytkowników BDI.

Firmy, które zdecydują się na korzystanie z rozwiązania Netia Cloud Firewall otrzymują kompleksową ochronę przed typowymi cyberzagrożeniami. Jednocześnie Netia przejmuje opiekę nad cyberbezpieczeństwem firmy, co pozwala na ograniczenie kosztów działania w tym zakresie. W wariancie standardowym klient może ustanawiać jednolitą politykę bezpieczeństwa, np. blokowanie dostępu do określonych serwisów, natomiast w wariancie Advanced, można zarządzać politykami na poziomie pojedynczych urządzeń – powiedział Mariusz Nowak, Kierownik ds. Rozwoju ICT w Netii.

Funkcjonalność Netia Cloud Firewall obejmuje:

  • – Anty-malware / Anty-wirus (m.in. blokowanie złośliwego oprogramowania typu ransomware),
  • – ochronę przed intruzami (blokowanie prób włamań do sieci LAN),
  • – blokowanie ruchu botnet (pomiędzy zainfekowanymi urządzeniami oraz C&C),
  • – filtrowanie/blokowanie ruchu przychodzącego na podstawie geolokalizacji adresu źródłowego lub docelowego,
  • – filtrowanie/blokowanie dostępu do określonych stron internetowych / wybranych zapytań DNS),
  • – kontrolę aplikacji i dostępu do nich,
  • – cykliczne raporty obrazujące skalę cyberataków i podjętych działań obronnych
  • W wariancie Advanced również:
  • – Cloud sandboxing (analiza plików w  chmurze producenta pod kątem występowania w nich złośliwego oprogramowania)
  • – szczegółowe cykliczne raporty i możliwość kreowania polityk bezpieczeństwa na poziomie wybranych urządzeń.

Więcej informacji o Netia Cloud Firewall znajduje się na stronie: https://www.netia.pl/pl/srednie-i-duze-firmy/produkty/bezpieczenstwo/netia-cloud-firewall

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: