Designerskie wnętrza, a urządzenia smart home

Designerskie wnętrza, a urządzenia smart home – nowe trendy w aranżacji mieszkań

W dzisiejszych czasach firmy coraz częściej udowadniają, że urządzenia technologiczne mogą być stylowe i funkcjonalne, zapewniając wysoki komfort życia i wyjątkowy wystrój wnętrz. Już na etapie projektowania mieszkań elementy dekoracyjne integrowane są z inteligentnymi gadżetami, w tym również systemami smart home.

Jak wskazuje najnowsze badanie Deloitte[1] „Digital Consumer Trends 2022”, niemal 10 proc. respondentów na świecie posiada inteligentny monitoring bezpieczeństwa i system oświetlenia, a 11 proc. wyposażyło swój dom w kamerę zewnętrzną czy domofon wykorzystujące Internet.

Designerskie wnętrza

Inteligentnie zaprojektowany dom nie tylko ułatwia życie codzienne, ale także zapewnia bezpieczeństwo i komfort. Sprawia, że wnętrze staje się stylowe i nowoczesne, a także dopasowane do indywidualnych potrzeb i upodobań. Rynek technologiczny umożliwia proste sterowanie sprzętem za pomocą głosu czy gestykulacji, a innowacyjne urządzania, takie jak lodówki, są zaprogramowane tak, aby przypominać nam o kończących się zapasach produktów spożywczych czy podpowiadać co ugotować z produktów znajdujących się w środku. Dlaczego, wobec tego mamy wątpliwości przed inwestycją w smart home? Jednym z najczęstszych powodów jest obawa prze zaburzeniem estetyki mieszkania.

Recenzja Ezviz DP2C – kamera, wizjer i dzwonek do drzwi

„Każdy kto urządzał mieszkanie wie, że jego dekorowanie to ekscytujące, ale jednocześnie wymagające zadanie. Próbujemy zbudować kompromis między naszym stylem, a funkcjonalnością przestrzeni mieszkalnej, co nie zawsze jest proste. Urządzenia smart home od EZVIZ zapewniają nie tylko bezpieczeństwo i wygodę, ale także idealnie wpasowują się w każde otoczenie. A to za sprawą ich minimalistycznego designu i stonowanych kolorów. Projektując nasz sprzęt, stawiamy na ponadczasowe formy i uniwersalne kolory, które wpiszą się w stylistykę wnętrza, a nawet będą postrzegane jako element dekoracyjny.” –  mówi Ewa Tokarska, Specjalista ds. marketingu w EZVIZ Polska.

Designerskie wnętrza, a urządzenia smart home

Eksperci zapewniają, że aktualnie najgorętsze trendy wnętrzarskie nie zwalniają na przestrzeni ostatnich kilku sezonów. Jednym z najpopularniejszych stały się obłe kształty. Zaprojektowane w ten sposób meble czy elementy dekoracyjne uzupełniają minimalistyczny wystrój wnętrza, nadając mu charakter nawiązujący do projektów z lat 60., a jednocześnie nutę nowoczesności. Estetyka to jednak nie wszystko, ponieważ obłe kształty wpływają także na nasz nastrój, zapewniając nam poczucie bliskości z naturą i komfortu. Pytaniem pozostaje, jak połączyć wymarzony design wnętrz z systemem inteligentnego domu?

Recenzja EZVIZ HB8 i EZVIZ EB3 – monitoring na działce

Zestaw czujników domowych to pierwszy krok w stronę nowoczesnego systemu inteligentnego domu. EZVIZ Home Sensor Kit zaopiekuje się każdym pomieszczeniem, ponieważ monitoruje wszystko, co dzieje się podczas nieobecności domowników. Zestaw składa się z: domowej bramki, czujnika ruchu, czujnika otwarcia/zamknięcia oraz inteligentnego przycisku. Każdy element zestawu oferowanego przez EZVIZ został zaprojektowany z myślą o zaokrąglonych kształtach. Dzięki temu w naturalny sposób wtapia się w każde wnętrze. System jest doskonale skonfigurowany i pozwala na intuicyjne sterowanie z poziomu aplikacji. Dodatkowo integruje się zarówno z wewnętrznymi, jak i zewnętrznymi kamerami do monitoringu EZVIZ.

EZVIZ Home Sensor Kit
Ezviz Smart Home Sensor Kit

Istota prawidłowego naświetlenia w domu

Wśród noworocznych trendów znajdzie się również jasne oświetlenie domu, w tym urządzenia pozwalające na sterowanie poziomem natężenia światła w każdym pomieszczeniu. W okresie zimowym, a także jesiennym, gdy słonecznych dni jest niewiele, wielu z nas odczuwa gorszy nastrój, a także zmęczenie i problemy z koncentracją. Odpowiednie oświetlenie wnętrz pozwoli zadbać o dobre samopoczucie, a dostępne na rynku inteligentne rozwiązania rozświetlą nasze przytulne wnętrza i umilą czas spędzony w domowym zaciszu.

Smart home

EZVIZ wśród swoich produktów oferuje przystępne cenowo oraz łatwe w użyciu inteligentne żarówki –  EZVIZ LB1 biała i EZVIZ LB1 kolor. Produkty pozwalają spersonalizować tryb, intensywność i barwę oświetlenia w zależności od pory dnia lub nastroju, a także umożliwiają stworzenie własnego harmonogramu włączania i wyłączania oświetlenia w domu lub w konkretnych pomieszczeniach. Dodatkowo, dzięki systemowi Amazon Alexa i Asystentowi Google, LB1 mogą być sterowane za pomocą głosu z dowolnego miejsca.

 Akcesoria zwierzęce jako element dekoracji

Już od kilku sezonów branża meblarska kładzie nacisk na designerskie akcesoria dla pupili domowych. Dopracowane, a w wielu przypadkach również spersonalizowane, gadżety zwierzęce są już obecne w większości ofert sklepów wnętrzarskich. Co istotne, powinny być nie tylko funkcjonalne i przyjazne futrzakom, ale również wyglądać estetycznie i pasować do stylu, w którym urządzone jest całe mieszkanie. Marka EZVIZ, podążając za trendami projektowania wnętrz, proponuje urządzenia, których estetyka jest zharmonizowana z designem mieszkania, a dostępne funkcje wygodne w użyciu.

nastrój pupila
EZVIZ C6 2K+

Kamera EZVIZ C6 2K+, wyposażona m.in. w funkcję opartą o AI detekcję ruchów zwierząt, to przykład funkcjonalnego i stylowego urządzenia. Dzięki niej w dowolnej chwili sprawdzisz, co dzieje się u pupila. Narzędzie pozwala również na bezpośrednią i dwukierunkową komunikację głosową. Możemy odezwać się do zwierzaka, aby uspokoić go w stresującej sytuacji oraz słyszeć co dzieje się w domu podczas naszej nieobecności. Co ważne, ta niewielkich rozmiarów, okrągła kamera idealnie dopasuje się do stylu każdego wnętrza.

[1] https://www2.deloitte.com/pl/pl/pages/technology/articles/Digital-Consumer-Trends-2022.html

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: