Data Privacy Day – komentarze Netskope

Data Privacy Day – komentarze Netskope

28 stycznia, obchodzimy Międzynarodowy Dzień Ochrony Danych Osobowych (Data Privacy Day). Jest to okazja, aby zwrócić uwagę na kwestie ochrony danych osobowych i prywatności w internecie. W dzisiejszych czasach coraz więcej danych jest przechowywanych i przetwarzanych w sieci, dlatego tak ważne jest, aby każdy z nas był świadomy swoich praw i zabezpieczeń dotyczących danych osobowych.

Dzień Ochrony Danych Osobowych / Data Privacy Day

Dzień ten jest organizowany przez Międzynarodową Unie Ochrony Danych (IDPC), która zachęca do uświadomienia sobie zagrożeń związanych z ochroną danych osobowych i promuje dobre praktyki w tym zakresie. Organizacja ta promuje również edukację i uświadamianie ludziom, jak chronić swoje dane osobowe w internecie.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Jako społeczeństwo musimy być świadomi tego, jak ważne jest chronienie swoich danych osobowych i prywatności. Dzień ten to dobra okazja, aby zastanowić się nad tym, jakie informacje przekazujemy w internecie i czy na pewno chcemy, aby były one dostępne dla innych. Pamiętajmy, że to my jesteśmy odpowiedzialni za ochronę swoich danych osobowych i powinniśmy robić wszystko, co w naszej mocy, aby je chronić.

Ilona Simpson, CIO EMEA, Netskope

Ochrona danych osobowych polega na zrozumieniu, jakie dane są najważniejsze i dlaczego. Klasyfikacja tradycyjnie uważana była za kluczowy element tego procesu, ale dla wielu organizacji wydaje się nie do pokonania. Jednak nowoczesne możliwości sztucznej inteligencji/uczenia maszynowego pozwalają na automatyczną kategoryzację szerokiego spektrum danych bez potrzeby klasyfikacji. Ta kategoryzacja, jako część dobrej strategii bezpieczeństwa, pozwala organizacjom na projektowanie optymalnych strategii ochrony najwrażliwszych danych bez większych trudności.

James Christiansen, VP and CSO Cloud Strategy, Netskope

Ochrona prywatności i danych osobowych jest głównym zmartwieniem na całym świecie i słusznie. Rozproszenie danych, czyli sposób tworzenia, przechowywania i udostępniania ogromnych ilości wrażliwych danych w przedsiębiorstwach, jest bardzo realne i zwiększa ryzyko ataku i powierzchnię zagrożenia wykładniczo. Wprowadź w swojej organizacji praktyki, które ograniczą rozbicie danych i stale monitoruj, gdzie twoje krytyczne dane się udają. Nie możesz zarządzać ryzykami, o których nie wiesz.

Clive Fuentebella, Threat Research Engineer, Netskope

Jako indywidualni użytkownicy, mamy możliwość wykonania prostych i łatwych kroków, aby zapewnić ochronę naszych danych: zarządzanie naszymi hasłami, oddzielanie zasobów i działań związanych z pracą od tych prywatnych, upewnienie się, że nasze komputery są zaktualizowane z dodatkowymi zabezpieczeniami zainstalowanymi i wiele innych. Same te działania znacznie pomogą w zmniejszeniu ryzyka działań, które możemy wykonać, nawet przypadkowych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl