Acer TravelMate – laptopy na szkolne przygody

Acer TravelMate – laptopy na szkolne przygody

Zapewnią między innymi lepszą ochronę dla oczu, konstrukcję odporną na różne szkolne przygody, a także wykonanie z materiałów pochodzących z recyklingu. Wszystko to z systemem Windows 11 Education oraz wydajnymi podzespołami.

Acer zaprezentował dziś nowe produkty z serii TravelMate. Zaprojektowane zostały z myślą o zwiększeniu jakości nauki oraz produktywności zarówno w szkole, jak i w domu. Niezawodne laptopy z serii TravelMate B spełniają wojskowe normy wytrzymałościowe i są odporne na upadki z wysokości nawet 122 cm. Są także wyposażone we wzmocnione porty wejścia/wyjścia oraz klawiatury odporne na zalanie, co pozwala chronić wewnętrzne podzespoły przed uszkodzeniem, a także w kamery internetowe HD z migawką chroniącą prywatność.
W ramach misji „Earthion” wszystkie ogłoszone dziś laptopy Acer TravelMate są wyposażone w komponenty i opakowania pochodzące z recyklingu, mają certyfikat ekologiczny EPEAT oraz certyfikat TCO, który jest wiodącym na świecie wskaźnikiem zrównoważonego rozwoju produktów IT.
Acer TravelMate

Acer TravelMate B5 14

Procesory Intel® Core™ i3-N305 nowej generacji oraz akumulator wystarczający nawet na 7,5 godziny sprawiają, że Acer TravelMate B5 14 (TMB514-31) jest doskonałym laptopem dla uczniów i studentów na każdym poziomie zaawansowania! W jednym urządzeniu można połączyć codzienne użytkowanie i wymagania edukacyjne.
Laptop jest wyposażony w 14-calowy wyświetlacz o rozdzielczości Full HD (1920×1080), dodatkową kamerę HDR z migawką prywatności oraz dwa mikrofony cyfrowe, które są wyposażone w technologię Acer PurifiedVoice™ z AI Noise Reduction, tłumiącą hałas otoczenia podczas rozmowy. Dla zwiększenia wygody i funkcjonalności, TravelMate B5 14 zawiera dwa porty USB 3.2 Gen 1 typu A, złącze USB 3.2 Gen 1 typu-C, Intel® Wi-Fi 6E i 2×2 MU-MIMO dla szybkiej i nieprzerwanej łączności sieciowej podczas pracy online.

Acer TravelMate B3 11 oraz Acer TravelMate B3 Spin 11

Seria TravelMate B3 została wzbogacona o dwa nowe laptopy szkolne, które mają na celu zapewnienie dodatkowej ochrony uczniom w szkołach podstawowych i liceach oraz umożliwienie im osiągania lepszych wyników w nauce. Urządzenia z systemem Windows 11 Pro Education lub Windows 11 SE i wyposażone w procesor Intel® N200 mają ulepszone ustawienia prywatności oraz nowoczesne aplikacje edukacyjne, które ułatwiają współpracę i integrację z rówieśnikami.
Opcjonalny, 11,6-calowy, wyświetlacz dotykowy FHD w notebooku Acer TravelMate B3 Spin 11 (TMB311R-33/TMB311RN-33) jest chroniony antybakteryjnym szkłem Corning® Gorilla® Glass[ ], którego formuła ogranicza potencjalny rozwój nieprzyjemnego zapachu oraz szkodliwych mikroorganizmów na ekranie urządzenia. Można też wybrać opcję z dokowanym rysikiem Wacom AES, aby dostosować laptopy szkolne do swoich preferencji edukacyjnych.
Laptopy te są tak skonstruowane, aby wytrzymać cały dzień nauki, ponieważ TravelMate B3 Spin 11 może pracować na baterii do 10 godzin, a TravelMate B3 – do 9,5 godziny. Model konwertowalny (Spin 11) waży 1,5 kg, natomiast klasyczny notebook TravelMate B3 waży zaledwie 1,4 kg.

Inteligentne rozwiązania w trosce o twoje zdrowie i bezpieczeństwo

Wszystkie urządzenia są dostarczane z oprogramowaniem Acer User Sensing, które pomaga chronić prywatność uczniów oraz wyrabiać lepsze nawyki korzystania z laptopów. Funkcja ta przypominania o przerwie w pracy zachęca do regularnego odrywania się od urządzenia, co pomaga zmniejszyć poziom stresu oraz zmęczenie oczu. Nowa technologia w laptopach obejmuje również funkcję Screen Distance Reminder, która powiadamia użytkowników, gdy znajdują się zbyt blisko wyświetlacza urządzenia.
Uzupełnieniem pakietu zaawansowanego oprogramowania ochronnego jest funkcja User Sensing AutoLock z opcjonalnymi wbudowanymi czujnikami zbliżeniowymi, która umożliwia dokładne wykrywanie obecności użytkowników na podstawie zasięgu i ruchu, ponieważ uruchamia automatyczną blokadę ekranu, gdy użytkownicy znajdują się z dala od swoich laptopów.
Laptopy są wykonane zgodnie z normami MIL-STD810H (klasa wojskowa) i mają wzmocnioną konstrukcję z amortyzującymi zderzakami, dzięki czemu urządzenia wytrzymują upadki z wysokości do 122 cm. Dodatkową warstwę ochrony zapewniają odporne na zalanie klawiatury, które są również wyposażone w mechanicznie zakotwiczone klawisze. W urządzeniach tych zastosowano materiały pochodzące z recyklingu w eleganckich panelach dotykowych OceanGlass, a w opakowaniach z masy papierowej wykorzystano papier z recyklingu.

Cena i dostępność

  • Acer TravelMate B5 14 (TMB514-31) będzie dostępnyw regionie EMEA w marcu, w cenie od 399 euro.
  • Acer TravelMate B3 Spin 11 (TMB311R-33) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu, w cenie od 349 euro.
  • Acer TravelMate B3 11 (TMB311-33) będzie dostępny w regionie EMEA w marcu w cenie od 349 euro.
Parametry techniczne, ceny i dostępność produktów mogą różnić się w zależności od regionu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl