TP-Link Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro – routery Wi-Fi 6 z 2,5Gb/s

TP-Link Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro – routery Wi-Fi 6 z 2,5Gb/s

Archer AX72 Pro i Archer AX55 Pro to routery od TP-Link pracujące w najnowszym standardzie Wi-Fi 6. Urządzenia szczególnie polecane są użytkownikom, którzy korzystają z ofert światłowodowych, osiągających prędkości powyżej 1Gb/s – szybkie porty 2,5Gb/s pozwolą wykorzystać pełnię potencjału tych łącz. Routery obsługują technologię OneMesh™, która inteligentnie łączy urządzenia z wzmacniaczem sieci bezprzewodowej oferującym najlepszą jakość połączenia. Atrakcyjna cena urządzeń nie obciąży mocno budżetu.

Nowe routery obsłużą intensywny ruch danych, dlatego polecane są zwłaszcza miłośnikom gier sieciowych, oglądania filmów i seriali na platformach strumieniowych oraz osobom pracującym na Home Office. Urządzenia będą świetnym rozwiązaniem w domach pełnych nowoczesnych gadżetów.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
TP-Link Archer AX72 Pro
TP-Link Archer AX72 Pro

Archer AX72 Pro zapewnia łącznie do 5378 Mb/s przepustowości (do 4804 Mb/s w paśmie 5GHz i do 574Mb/s w paśmie 2,4GHz). Pasmo 5GHz dobrze sprawdzi się w bardziej wrażliwych na opóźnienia zastosowaniach, np. transmisji wideo w rozdzielczości HD czy 4K lub rozgrywek online, podczas gdy pasmo 2,4GHz idealnie sprawdzi się do obsługi urządzeń Smart Home, takich jak kamery do monitoringu, inteligentne oświetlenie, ogrzewanie czy obsługi asystenta głosowego. Niezawodny sygnał w każdym zakątku mieszkania czy domu zapewni aż sześć mocnych, zewnętrznych anten.

Test TP-Link Archer MR500 – przepustka do bezprzewodowej wydajności 4G+

Za połączenia kablowe odpowiadają: jeden 2,5Gb/s port WAN/LAN, jeden gigabitowy port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe porty LAN. Router wyposażony jest także w port USB 3.0. Dzięki temu możemy udostępnić zasoby zgromadzone na dysku sieciowym w sieci lokalnej lub, dzięki funkcji serwera FTP, także przez Internet. Trzyrdzeniowy procesor o taktowaniu 1,5 GHz gwarantuje szybkie działanie urządzenia.

TP-Link Archer AX55 Pro
TP-Link Archer AX55 Pro

Archer AX55 Pro oferuje natomiast użytkownikom do 2976 Mb/s łącznej przepustowości w dwóch pasmach transmisji: do 2402 Mb/s w paśmie 5 GHz i do 574 Mb/s w paśmie 2,4 GHz. Cztery zintegrowane anteny o dużej mocy, wspierane m.in. przez technologię kształtowania wiązki odpowiadają za zasięg urządzenia.  Router także został wyposażony w 2,5Gb/s port WAN/LAN, jeden port WAN/LAN oraz trzy gigabitowe porty LAN do połączenia urządzeń kablowych. Port USB 3.0 posłuży natomiast do udostępniania plików w sieci.

Oba urządzenia wyposażono w technologie poprawiające wydajność i stabilność Wi-Fi, np. modulację 1024-QAM, która w porównaniu do Wi-Fi 5, aż o jedną czwartą zwiększa prędkość sieci. Technologia OFDMA aż czterokrotnie zwiększa wydajność, aby umożliwić transmisję dużej ilości pakietów danych do wielu urządzeń w tym samym czasie. Dostępna w obu routerach funkcja Smart Connect sprawia, że użytkownik widzi tylko jedną nazwę sieci (SSID), a router sam wybiera, które pasmo będzie wykorzystywane w danym momencie – 2,4GHz czy 5GHz.

TP-Link Archer MR600 stacjonarny router LTE-Advanced

Za optymalizację wydajności Wi-Fi w routerach Archer AX55 Pro oraz Archer AX72 Pro odpowiada funkcja Airtime Fairness, której działanie polega na promowaniu wydajniejszych użytkowników bezprzewodowych, którzy są w stanie przesłać większą ilość danych w żądanym przedziale czasu. Dzięki temu starsze urządzenia połączone z routerami nie powodują zmniejszenia prędkości sieci.

Technologia OneMesh™, zastosowana w obu produktach inteligentnie łączy urządzenia z routerem lub wzmacniaczem sieci bezprzewodowej, oferującym najlepszą jakość połączenia. Urządzenia tworzące sieć OneMesh współpracują ze sobą, aby tworzyć jednolitą sieć Wi-Fi. Podczas przemieszczania się po domu, telefon lub tablet zawsze połączy się z urządzeniem, oferującym mu najlepsze połączenie, bez przerywania transferu.

Kompleksową ochronę danych zapewniają szyfrowanie WPA3 oraz pakiet HomeShield, który pozwala skutecznie chronić sieć przed cyberatakami, dbając o bezpieczeństwo sieci oraz dostępnych w niej urządzeń IoT w czasie rzeczywistym.

Oba nowe routery obsługują również funkcję klienta VPN oraz serwer VPN (OpenVPN/ PPTP VPN/ L2TP VPN), dzięki czemu umożliwiają zdalny, szyfrowany dostęp i udostępnianie zasobów przez Internet. To sprawia, że urządzenia świetnie sprawdzą się w małych biurach czy też podczas pracy zdalnej.

Konfiguracja oraz obsługa routerów Archer AX72 Pro i Archer AX55 Pro są bardzo intuicyjne. Wystarczy skorzystać z aplikacji Tether, która jest dostępna zarówno na urządzenia z systemem Android, jak i z iOS.

Specyfikacja techniczna obu urządzeń dostępna jest na stronie TP-Link: Archer AX72 Pro oraz Archer AX55 Pro. Ceny wynoszą odpowiednio około 630 zł i około 470 zł.

Routery są już dostępne w sprzedaży i objęte zostały 3-letnią gwarancją.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl