Garmin Dash Cam Live z LTE… i samochód na oku 24/7

Garmin Dash Cam Live z LTE… i samochód na oku 24/7

Kamera samochodowa ze stałym połączeniem LTE zapewnia kierowcom poczucie bezpieczeństwa zarówno w trakcie jazdy, jak i po zostawieniu samochodu na parkingu

Garmin Dash Cam Live
Garmin Dash Cam Live

Garmin zaprezentował właśnie Dash Cam™ Live, kamerę samochodową1 z opcją stałego połączenia LTE2, która oferuje kierowcom dostęp do zdalnego podglądu samochodu. Po wykupieniu subskrypcji LTE kierowcy mogą korzystać z aplikacji Garmin Drive™, aby w dowolnej chwili monitorować wszystko, co znajduje się w zasięgu kamery zamontowanej w pojeździe.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Użytkownicy będą mogli również cieszyć się większym spokojem ducha dzięki ostrzeżeniom z funkcji ochrony parkingowej i powiadomieniom o wszystkich wykrytych zdarzeniach3, nawet, kiedy znajdą się z dala od pojazdu. Kamera nagrywa wideo w wysokiej rozdzielczości 1440p i posiada 140-stopniowe pole widzenia, a optyka Garmin Clarity™ HDR zapewnia wyraźne szczegóły zarówno w dzień, jak i w nocy.

Test Garmin Dash Cam Mini 2 – kamerka z dużym potencjałem

Z dumą prezentujemy naszą pierwszą kamerę samochodową z połączeniem LTE, dzięki któremu kierowcy będą mieli dostęp do monitoringu bez ograniczeń wynikających z połączenia z siecią Wi-Fi. Podobnie jak w przypadku popularnych systemów kamer bezpieczeństwa, które zapewniają widok wokół drzwi wejściowych domu, Garmin Dash Cam Live spełnia rolę niezawodnego, naocznego świadka 24/7. Użytkownicy będą mogli poczuć się bezpiecznie, niezależnie od tego, gdzie zostawią swój samochód” – mówi Dan Bartel, wiceprezes ds. globalnej sprzedaży konsumenckiej Garmin.

 Zapisane klipy wideo z Dash Cam Live są automatycznie przechowywane przez 24 godziny na bezpiecznym, internetowym dysku i można uzyskać do nich dostęp za pomocą aplikacji Garmin Drive na kompatybilnym smartfonie.

Kamera jest zawsze włączona, co oznacza, że automatycznie rejestruje i zapisuje nagrania wideo ze wszystkich wykrytych zdarzeń, z oznaczeniem godziny, daty i lokalizacji dzięki wbudowanemu GPS. Nagrania można też łatwo udostępniać z wykorzystaniem łączności LTE. Dash Cam Live jest bardziej niezawodna od standardowych kamer samochodowych, ponieważ nie wymaga połączenia z Wi-Fi®.

Garmin Dash Cam Live
Garmin Dash Cam Live

Wygoda za kierownicą

Kierowcy docenią bogaty zestaw funkcji kamery, w tym komfort obsługi głosowej4. Korzystając z poleceń głosowych kierowcy mogą zapisywać nagrania, zatrzymywać i uruchamiać nagrywanie czy robić zdjęcia, a wszystko to bez odrywania rąk od kierownicy. Użytkownicy mogą również korzystać ze specjalnych ostrzeżeń5, takich jak powiadomienia o zagrożeniu kolizją z przodu, zjechaniu z pasa ruchu czy o fotoradarach. Wszystko to zachęca do bezpieczniejszej jazdy i zwiększa świadomość sytuacyjną.

Test Mio MiVue C420 Dual – co dwie kamery, to nie jedna

Dzięki wytrzymałej konstrukcji, kamera Dash Cam Live jest odporna na niekorzystne warunki, w tym bezpośrednie światło słoneczne i wysokie temperatury wewnątrz pojazdu. Jest gotowa do użycia od razu po wyjęciu z pudełka za sprawą dołączonej karty pamięci microSD™ – wystarczy zamontować kamerę i ruszyć w drogę.

Aby kierowcy mogli korzystać ze wszystkich funkcji kamery Dash Cam Live z LTE, konieczne jest wykupienie miesięcznego planu subskrypcji Vault w aplikacji Garmin Drive. Ceny planów zaczynają się od 10,99 €/miesiąc, umożliwiają korzystanie z funkcji łączności 24/7, w tym z podglądu pojazdu na żywo, śledzenia lokalizacji, ostrzeżeń przed kradzieżą, powiadomień dla kontaktów awaryjnych i funkcji ochrony parkingowej. Ponadto istnieje możliwość przedłużenia okresu przechowywania nagrań wideo do 30 dni.

Kamera Garmin Dash Cam Live jest już dostępna w sugerowanej cenie detalicznej od 399,99 €.

________________————————–

1Niektóre kraje regulują lub zabraniają używania tego urządzenia. Użytkownik jest odpowiedzialny za znajomość i przestrzeganie obowiązujących przepisów i praw do prywatności w regionach, w których zamierza korzystać z kamery.

2 Stała łączność wymaga aktywnej subskrypcji LTE. Subskrypcję należy wykupić za pomocą aplikacji Garmin Drive na kompatybilnym smartfonie.

3Wymaga aktywnej subskrypcji LTE; niektóre pojazdy będą wymagały kabla stałego zasilania (sprzedawanego oddzielnie)

4Dostępne w języku angielskim, niemieckim, francuskim, hiszpańskim, włoskim i szwedzkim

5Niektóre warunki mogą pogorszyć działanie funkcji ostrzeżeń; szczegóły można znaleźć na stronie Garmin.com/warnings. Ostrzeżenia o czerwonym świetle i fotoradarach nie są dostępne we wszystkich regionach.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl