HP i Poly – „praca hybrydowa” stanie się po prostu „pracą”

HP i Poly – „praca hybrydowa” stanie się po prostu „pracą”

Pandemia pokazała, że modele biznesowe mogą i będą ewoluować, a efektywna współpraca nie musi ograniczać się do przestrzeni biurowej. Najnowsze dane pokazują nieustannie zmieniające się podejście do pracy. Obecnie ok. 40% pracowników pracuje zdalnie, a prawie 30% w modelu hybrydowym, w biurze pojawiając się średnio 3 razy w tygodniu.

HP i Poly

W corocznym Barometrze Zaufania Edelmana (Trust Barometer), 63% respondentów z całego świata zadeklarowało, że wykorzystywanie technologii w miejscu pracy daje ludziom przestrzeń do wykonywania obowiązków w sposób jeszcze bardziej przemyślany. Z kolei wyniki badań HP w Wielkiej Brytanii wskazują, że 89% pracowników biurowych uważa, że praca hybrydowa zapewnia szansę na poprawę samopoczucia i równowagi między życiem zawodowym a prywatnym.

Obserwując zachodzące zmiany firma HP zdecydowała się na przejęcie Poly – lidera w zakresie rozwiązań
do wideokonferencji, kamer czy zestawów słuchawkowych. Połączenie obu marek miało na celu stworzenie wiodącej na rynku oferty rozwiązań hybrydowych.

Urządzenia peryferyjne stanowią segment o wartości 110 miliardów, na który HP stawiało szczególny nacisk w ostatnim czasie, którego wartość rośnie o 9% rocznie (w pierwszym kwartale 2022 r. – wzrost o 40%.)

W sytuacji, gdy coraz więcej osób pracuje zdalnie bądź hybrydowo wygoda i elastyczność mają priorytetowe znaczenie, a budowanie spójnej kultury firmy i zgranego zespołu pracowników jest coraz większym wyzwaniem. Chcemy ułatwić pracownikom komunikowanie się za pośrednictwem naszej technologii od rozwiązań dla sal konferencyjnych po laptopy biznesowe obsługujące wiele kamer.

Test Poly Sync 10 – świetny zestaw głośnomówiący do domowego biura

Połączenie Poly i HP zapewni użytkownikom końcowym niezbędny sprzęt, oprogramowanie i usługi wymagane do skutecznego nawigowania hybrydowego świata nie tylko teraz, ale i w przyszłości – komentuje Andrzej Sowiński, Dyrektor Zarządzający HP Inc Polska.

Obecnie, zarówno przedsiębiorstwa, jak i ich pracownicy szukają coraz lepszych sposobów pracy i współpracy w hybrydowym świecie. Około 75% pracowników biurowych inwestuje w poprawę swoich domowych warunków pracy. Tradycyjne przestrzenie biurowe są również rekonfigurowane w celu wspierania hybrydowej pracy i współpracy, ze szczególnym uwzględnieniem rozwiązań dla sal konferencyjnych.

Obecnie istnieje ponad 90 milionów sal, z których mniej niż 10% oferuje możliwość korzystania z wideo, podczas gdy tylko 15% jest wyposażone w technologię VC (virtual circuit). Jednocześnie oczekuje się, że do 2024 roku segment rozwiązań biurowych dedykowanych dla sal konferencyjnych potroi się.

Test Poly Sync 40 – świetny zestaw do wirtualnych spotkań

Przewiduje się, że w 2023 roku „praca hybrydowa” będzie nazywana po prostu „pracą”. Nie będzie to już trend, ale norma. W ciągu ostatnich kilku lat organizacje przyzwyczaiły się do zarządzania pracownikami pracującymi w domu. Jednak w 2023 roku będą musiały dostosować się także do zarządzania ludźmi pracującymi z wielu, różnych (nawet bardzo odległych) miejsc.

Ponadto przewidywany jest wzrost liczby tzw. cyfrowych nomadów, czyli osób, które pracują zdalnie w pełnym wymiarze godzin z różnych miejsc na świecie. Organizacje muszą upewnić się, że są gotowe zaoferować pracownikom pełną elastyczność, zwłaszcza jeśli chcą zatrzymać i przyciągnąć najlepszych w ich branży ekspertów, z których wielu będzie chciało pracować za granicą. Pracodawcy powinni zapewnić swoim pracownikom odpowiednie narzędzia, pozwalające im pracować najlepiej jak potrafią, niezależnie od lokalizacji.

Wspólnie HP i Poly chcą dostarczać kompletny ekosystem urządzeń, oprogramowania i usług cyfrowych w celu zagwarantowania najwyższej jakości doświadczeń, zwiększenia produktywności pracowników i zapewnienia klientom korporacyjnym lepszej widoczności, słyszalności, bezpieczeństwa i możliwości zarządzania w ich hybrydowych środowiskach IT.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl