Jakie szkło na telefon wybrać?

Chcesz zabezpieczyć ekran swojego nowego telefonu przed zarysowaniem i popękaniem? Pamiętaj o zamontowaniu na nim specjalnego szkła ochronnego!

Jakie szkło na telefon wybrać

Szkło na ekran telefonu – czy warto je stosować?

Chociaż producenci używają coraz bardziej wytrzymałych materiałów na ekrany swoich smartfonów, to jednak nie są one w stanie zapewnić stuprocentowej ochrony przed zniszczeniem, na przykład przy upadku na podłogę lub przy kontakcie z ostrymi i twardymi przedmiotami, takimi jak monety czy klucze noszone w kieszeni albo w torebce.

Szkło ochronne jest bardzo przydatnym dodatkiem, ponieważ chroni ono ekran przed zarysowaniem, pęknięciem, zmatowieniem oraz innymi uszkodzeniami mechanicznymi, jakie mogą pojawić się na skutek jego codziennego użytkowania.

Aby zabezpieczyć swój telefon przed zniszczeniem, warto więc zdecydować się na zastosowanie na nim dodatkowego szkła ochronnego. Jego zamontowanie będzie znacznie tańsze niż wymiana ekranu na nowy!

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Rodzaje szkieł na ekran telefonu

Obecnie dostępne są dwa rodzaje szkieł przeznaczonych do ochrony ekranów telefonów komórkowych:

Szkło hartowane

Jest ono odporne na zarysowania, a także ma wysoką przejrzystość i jest łatwe do zainstalowania, ponieważ jest sztywne.

Z drugiej strony jest bardziej podatne na pęknięcia przy upadku z wysokości oraz jest dość grube, dlatego może odznaczać się na ekranie telefonu oraz pogarszać przez to jego estetykę.

Szkło hybrydowe

Stanowi ono połączenie szkła hartowanego i folii na ekran. Jest bardziej elastyczne w porównaniu do sztywniejszego szkła hartowanego. Jednocześnie jest wysoce odporne na pęknięcia oraz cienkie. Jego montaż również nie jest skomplikowany.

Takie szkła do telefonów Apple, Samsung i innych marek oferuje sklep internetowy Forcell. Z dostępnymi modelami można zapoznać się pod adresem https://forcell.pl/szkla-na-telefon i zamówić szkło hybrydowe z szybką dostawą.

Jak wybrać najlepsze szkło na telefon?

Aby wybrać odpowiednie szkło ochronne na telefon, należy wziąć pod uwagę kilka czynników:

  • Kompatybilność z telefonem – na początku upewnij się, że wybrane szkło jest kompatybilne z Twoim modelem telefonu.
  • Typ szkła – można zdecydować się na to hartowane lub hybrydowe. Gdy celem jest skuteczna ochrona i estetyka telefonu, warto kupić szkło hybrydowe.
  • Budowa szkła – jeśli telefon ma ekran z zaokrąglonymi krawędziami, warto wybrać szkło zabezpieczające jednocześnie ekran i krawędzie, czyli szkło 5D. Szkło 2D jest płaskie i chroni tylko sam ekran, bez jego krawędzi.
  • Twardość szkła – twarde szkło będzie odporniejsze na zarysowania.
  • Dodatkowe właściwości – szkło może być wyposażone w powłokę oleofobową, która zapobiega widocznym śladom palców, powłokę antybakteryjną chroniącą przed bakteriami.
  • Marka – warto zwrócić uwagę na opinie na temat producenta szkła, aby wybrać produkt cieszący się zadowoleniem użytkowników.
  • Elementy zestawu – najlepiej wybrać szkło ze wszystkimi niezbędnymi elementami do montażu znajdującymi się w zestawie, takimi jak ściereczki, szpatułki czy adaptery ułatwiające instalację.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl