OPPO Reno8 T – uchwyci każdy szczegół portretów

OPPO Reno 8T – uchwyci każdy portretów

W Polsce zadebiutował nowy smartfon OPPO z serii Reno – Reno8 T. Wyróżnia go główny aparat portretowy 100MP oraz funkcja mikroskopu z 40-krotnym przybliżeniem. Reno8 T to również nowa wersja autorskiego rozwiązania OPPO Glow i najwyższej jakości ekoskóry (ang. Fiberglass-Leather Design). Producent podkreśla, że model Reno8 T zachowa płynność działania nawet przez cztery lata. 
OPPO Reno 8T
OPPO Reno 8T
OPPO Reno 8T uchwyci każdy szczegół
Reno8 T jako pierwszy telefon z serii Reno został wyposażony w obiektyw portretowy 100 MP z Trybem Auto 12 MP oraz dedykowaną matrycą OVA 0B40. To połączenie zagwarantuje szczegółowość portretów – zarówno indywidualnych, grupowych, jak i krajobrazowych. Użytkownicy mogą również dzięki temu dowolnie kadrować zdjęcia, a ich fragmenty zachowają dużą wyrazistość.
OPPO Reno 8T
Zaplecze fotograficzne Reno8 T

Tylne fotograficzne wyposażenie dopełnia mikroobietyw z funkcją mikroskopu pozwalającą na 20-krotne lub 40-krotne powiększenie obiektów oraz oczko do tworzenia zdjęć z głębią ostrości. Mikroobiektyw Reno8 T pozwoli uchwycić elementy, które zwykle są niewidzialne dla ludzkiego oka. Z przodu natomiast został umieszczony 32MP aparat do zdjęć selfie.

Test OPPO Reno7 4G – mikroskopem uchwyci każdy szczegół

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi
Użytkownicy Reno8 T skorzystają też z szeregu wbudowanych funkcji do kreatywnej fotografii, takich jak: AI Portrait Super Resolution, Bokeh Flare Portrait, Selfie HDR, Retusz wizerunku SI i Flash Snapshot znanych z poprzednich modelów serii Reno.
Design Reno8 T
Debiutujący w Polsce model jest dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: Pomarańczowym (Sunset Orange) oraz czarnym (Midnight Black) – Gwiezdny czarny.
Miłośnikom wyrazistych kolorów powinna przypaść do gustu pomarańczowa wersja z ekoskórą (ang. Fiberglass-Leather Design), która była również zastosowana w modelu Reno7. Jednak w stosunku do poprzedniego modelu, w Reno8 T zostały usunięte plastikowe krawędzie, dzięki czemu konstrukcja stała się lżejsza i cieńsza. Ponadto zaokrąglone krawędzie oraz ozdobny, tłoczony szew wokół aparatów, znany z galanterii skórzanej wysokiej klasy, nadają urządzeniu wygląd premium.
Ponadto smartfon Reno8 T został wyposażony w Orbit Light, czyli diodę powiadomień okalającą tylny obiektyw aparatu, która świeci w ośmiu różnych kolorach: czerwonym, pomarańczowym, żółtym, zielonym, niebieskim, cyjanowym, fioletowym lub białym. Dany kolor można przypisać do konkretnej funkcji np. powiadomień czy ładowania smartfonu. Model Reno8 T jest bardzo lekki i cienki – czarny wariant waży dokładnie 180 g, a jego grubość to 7,80 mm, natomiast waga pomarańczowego wynosi 183 g, a jego grubość to 7,85 mm.
Wydajność, bateria i ekran
OPPO wyposażyło Reno8 T w Dynamic Computing Engine, zwiększając przy tym płynność działania. Dzięki zastosowaniu autorskiego rozwiązania, w tle jednocześnie może działać 25 aplikacji, bez utraty szybkości. Reno8 T to również czteroletnia ochrona płynności. Potwierdza to test przeprowadzony przez OPPO Labs, podczas którego smartfon został zbadany pod kątem ocenienia płynności w takich obszarach, jak szybkość uruchamiania aplikacji i czas reakcji.
Sercem Reno8 T jest ośmiordzeniowy procesor Helio G99. Ponadto smartfon został wyposażony w baterię o pojemności 5000mAh i w funkcję szybkiego ładowania SUPERVOOCTM 33W. Umożliwia ona naładowanie smartfona od 0 do 100% w nieco ponad godzinę, natomiast pięciominutowe ładowanie starczy na zapewnienie dwóch godzin rozmów. W Polsce jest dostępny model w konfiguracji 8GB RAM i 128GB pamięci na dane z możliwością rozszerzenia pamięci RAM o maksymalnie 8GB przy użyciu technologii OPPO RAM+ oraz wejściem na kartę SD do 2TB.
Reno8 T ma 6,4-calowy wyświetlacz AMOLED z częstotliwością odświeżania o 90Hz i certyfikatem SGS eye care. Ponadto, smartfon został wyposażony w podwójny głośnik stereo oraz tryb Ultra Volume, który zapewnia zwiększanie głośności nawet o dodatkowe 40%.
Bezpieczeństwo i wygoda obsługi w nowym ColorOS 13
Smartfon Reno8 T trafił na polski rynek wyposażony w najnowszą odsłonę system ColorOS 13Autorski system ma szereg funkcji ułatwiających rozrywkę oraz codzienną pracę. Dzięki Always-On-Display, użytkownicy mogą kontrolować słuchanie muzyki z aplikacji Spotify bez odblokowywania telefonu. Funkcja Tłumaczenia ekranowego, wbudowana w Google Lens, umożliwia tłumaczenie tekstu poprzez kliknięcie menu znajdującego się w pasku bocznym, bez konieczności przełączania się między aplikacjami.
W najnowszej wersji ColorOS zaktualizowano również szereg funkcji dotyczących bezpieczeństwa i prywatności. Prywatny sejf został zaktualizowany, tak aby zmniejszyć ryzyko utraty lub ujawnienia danych chronionych hasłem. Ponadto wszystkie zdjęcia, filmy i inne pliki są szyfrowane i przechowywane w prywatnym katalogu.
Dostępność na rynku premierowego smartfona
Reno8 T w Polsce będzie dostępny w dwóch wersjach kolorystycznych: pomarańczowym i czarnym. Od 1 lutego 2023 r. model w konfiguracji 8GB RAM + 128GB ROM będzie można kupić w sklepach internetowych i partnerskich sieciach detalicznych OPPO w cenie 1699 zł oraz u wybranych operatorów komórkowych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl