Selfie z kometą C/2022 E3 (ZTF)? Czemu nie? – przeleci blisko Ziemi

Selfie z kometą C/2022 E3 (ZTF)? Czemu nie? – przeleci blisko Ziemi

Kilka porad vivo jak telefonem zarejestrować kometę C/2022 E3 (ZTF)

Selfie z kometą C/2022 E3 (ZTF)

Po 50 tysiącach lat, kometa C/2022 E3 (ZTF), przeleci blisko Ziemi, objawiając swój świetlisty, zielony ogon. W sprzyjających warunkach atmosferycznych powinna być ona dostrzegalna gołym okiem. Tego jedynego w swoim rodzaju spotkania, ukazującego ułamek zapierającej dech w piersiach harmonii nocnego nieba możemy się spodziewać między 1 a 2 lutego.

Wtedy znajdować się ona będzie najbliżej Ziemi i będzie to najlepszy moment na zaobserwowanie tego rzadkiego zjawiska. Jednakże, zrobienie idealnego zdjęcia lub sfilmowanie może okazać się niezwykle trudne, ponieważ gwiazdy i komety widoczne są jedynie, gdy warunki oświetleniowe nie są idealne.

Dlatego vivo dzieli się wskazówkami na to jak uchwycić to i inne unikalne zjawiska na nocnym niebie, zapewniając amatorom gwiezdnych obserwacji możliwie najlepsze efekty.

Test vivo X80 Pro – kamerofon na idealne ujęcia

Przygotuj optymalne ustawienia, dostosowane do warunków nocnych

Jako że kometę najlepiej obserwować nocą, tryb Super Night Video i OIS Super Night Mode dostępny na vivo X80 Pro i zapewni wysokiej jakości, ostre wideo i zdjęcia, nawet mimo słabego oświetlenia. Jeżeli kometa nie jest jedynym obiektem na zdjęciu, tryb OIS Super Night poprawi jakość całego obrazu. Gwarantuje to, że zarazem pierwszy jak i dalszy plan nie będą zanadto wyeksponowane i są prawidłowo zbalansowane pod kontem kontrastu ciepłych i chłodnych barw.

Popraw balans kolorów w warunkach nocnych

By uchwycić to niezwykłe zjawisko na nocnym niebie możliwie najwierniej, skorzystaj z High Dynamic Range (HDR). Funkcja ta umożliwia zbalansowanie jasnych świateł na tle ciemnej scenerii, w tym przypadku na tle nieba. Pozwala to na wyróżnienie detali zarówno na najjaśniejszej jak i najciemniejszej części obrazu i tworzy lepszy ogólny balans kolorów. Dodatkowo, wybierając dłuższy czas wyzwalania migawki, można uzyskać naturalnie wyglądający, przejrzysty i jasny obraz, nawet po zmroku. Pozwala to kamerze zarejestrować nadzwyczajną, nocną atmosferę.

Test Vivo V23 – można się wyróżniać w tłumie

Rejestrowanie realistycznych obrazów w dowolnych wariantach kolorystycznych

Tym, którzy próbują uchwycić C/2022 E3 (ZTF) w jak najbardziej rzeczywistej formie, vivo X80 Pro oferuje profil ZEISS Natural Colour. Umożliwia to kamerze uchwycenie naturalnie wyglądających kolorów, takich jak zielony ogon komety i automatycznie zoptymalizować zarówno dokładną ekspozycję, jak i balans bieli. Pozwala to fotografowi na uchwycenie obrazu takim, jakim go widzi w rzeczywistości, gdy kometa przelatuje obok Ziemi.

Smartfon vivo umożliwia również wybór jednego z dwóch profili kolorystycznych – żywe barwy i naturalne. Podstawowy tryb AI zapewnia kolory o wyższym poziomie jasności i nasyceniu. Wyostrza również kontrast obiektów znajdujących się na obrazie. W ten sposób, aparat jest w stanie identyfikować wiele różnych scenerii i obiektów oraz dostosowywać parametry, tworząc jeszcze wspanialsze efekty i kolory.

Nocne portrety, czyli jak uchwycić wyjątkowe i idealne ujęcie.

Stosując się do tych wskazówek, obserwatorzy gwiazd będą w stanie uchwycić komety, Perseidy, deszcze meteorytów czy po prostu portret osoby spoglądającej w nieskończoność gwieździstego nieba… lub inne zjawiska na nocnym niebie, w realistycznej formie mimo trudnych warunków oświetleniowych.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl