vivomove Trend – hybrydowe smartwatche

vivomove Trend – hybrydowe smartwatche w klasycznym wydaniu

Marka Garmin zaprezentowała dziś nową linię hybrydowych zegarków vivomove Trendktóre wyróżniają się niepozornym klasycznym designem i wyjątkowymi funkcjami monitorowania zdrowia i aktywności.

vivomove Trend
Vivomove Trend Family Image

Klasyczna tarcza z mechanicznymi wskazówkami skrywa dyskretny wyświetlacz, a mechaniczne wskazówki rozsuwają się, gdy tylko pojawi się potrzeba by przejrzeć powiadomienia lub dzienne statystyki.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Marka Garmin zaprezentowała nowy, hybrydowy zegarek vívomove Trend, który wyróźnia się klasycznym, analogowym designem i oferuje przydatne funkcje smart, takie jak powiadomienia ze smartfona na ekranie zegarka czy płatności zbliżeniowe Garmin Pay. Najnowsza propozycja marki doskonale uzupełni każdą stylizację, jednocześnie umożliwiając dokładne monitorowanie zdrowia i aktywności.

Wśród najciekawszych funkcji znalazły się m.in. całodobowe monitorowanie stresu, ocenę jakości snu czy wbudowane aplikacje sportowe. Czas pracy baterii w trybie smartwatcha wynosi do 5 dni, a poza tradycyjnym ładowaniem, użytkownicy będą mogli korzystać z możliwości ładowania bezprzewodowego za pomocą większości dostępnych na rynku ładowarek bezprzewodowych z certyfikatem Qi (sprzedawanych oddzielnie). 

vívomove Trend zachowuje doskonały balans między modnym designem a funkcjonalnością. Został stworzony po to, aby – mówiąc najprościej – użytkownikom żyło się lepiej każdego dnia. Niewielki rozmiar i elegancki wygląd w połączeniu z popularnymi funkcjami smart oraz monitorowaniem zdrowia i aktywności, sprawiają, że vívomove Trend można nosić wszędzie – do pracy, na trening czy na spotkanie ze znajomymi – w każdej sytuacji sprawdzi się idealnie” – mówi Susan Lyman, wiceprezes ds. marketingu konsumenckiego w firmie Garmin.

Stylowy dodatek na co dzień

 Zainspirowany wyglądem tradycyjnych, analogowych zegarków, vívomove Trend został wyposażony w fizyczne wskazówki i „ukryty” wyświetlacz, który pojawia się tylko wtedy, gdy chcemy go użyć. Podczas korzystania z ekranu dotykowego wskazówki zegarka przesuwają się, ułatwiając przeglądanie statystyk zdrowotnych oraz inteligentnych powiadomień.

Test Huawei Watch D – w trosce o nasze serce

vívomove Trend dostępny jest w czterech modnych wersjach kolorystycznych – grafitowej z czarnym paskiem, brzoskwiniowozłotej z paskiem w kolorze kości słoniowej, kremowozłotej z szarobeżowym paskiem i srebrnej z paskiem jasnoszarym. Posiada także bezel ze stali nierdzewnej i wypukłą soczewkę, a paski wykonane są z komfortowego podczas noszenia silikonu. Użytkownicy mogą również spersonalizować swój zegarek, łącząc i dopasowując paski i ramki za pomocą opcji Your Watch, Your Way na stronie garmin.com.

 Przydatne funkcje smart

vívomove Trend to zegarek, który pomoże nie przegapić żadnego ważnego wydarzenia, nawet tym, którzy żyją w biegu. Bezpośrednio na nadgarstku można sprawdzać wiadomości tekstowe, powiadomienia z mediów społecznościowych oraz e-maile (po sparowaniu ze smartfonem Apple lub Android). Użytkownicy smartfonów z systemem Android mogą dodatkowo odpowiadać gotowymi wiadomościami tekstowymi bezpośrednio z zegarka. Z kolei płatności zbliżeniowe Garmin Pay pozwalają szybko i łatwo płacić zegarkiem dotyczy wybranych banków).

Funkcje bezpieczeństwa i śledzenia zapewniają większy spokój ducha, umożliwiając użytkownikowi wysłanie wiadomości z aktualną lokalizacją (jeśli jest dostępna) do wskazanych kontaktów lub automatycznie wysyłają powiadomienie podczas wybranych aktywności na świeżym powietrzu2. Użytkownicy mogą również sprawdzać informacje na temat swojego zdrowia i kondycji, rywalizować ze znajomymi oraz brać udział w wyzwaniach, korzystając z bezpłatnej aplikacji mobilnej Garmin Connect – nie jest wymagana żadna płatna subskrypcja.

Żyj dobrze

Dzięki funkcjom monitorowania zdrowia, użytkownicy zegarka vívomove Trend mogą w łatwy sposób sprawdzać szczegółowe informacje na temat swojego stanu zdrowia i kondycji:

  • Monitorowanie energii Body Battery: określa poziom energii w ciągu dnia, aby pomóc znaleźć najlepszy czas na aktywność i odpoczynek
  • Nadgarstkowy pomiar tętna: Monitorowanie tętna przez całą dobę i alerty o nieprawidłowych wartościach (wysokich lub niskich) podczas odpoczynku
  • Monitorowanie snu i ocena jakości snu: Pomaga lepiej zrozumieć, jak organizm się regeneruje. Każdego ranka można sprawdzić ocenę jakości snu z ostatniej nocy oraz przebieg faz snu i dane dotyczące stresu, saturacji5 i oddechu.
  • Pulsoksymetr: Monitorowanie poziomu saturacji w dowolnym momencie w ciągu dnia lub w nocy podczas snu, aby dowiedzieć się, jak dobrze organizm wchłania tlen.
  • Monitorowanie stresu: Ta funkcja pozwala przeanalizować zmiany poziomu stresu w ciągu całego dnia i wysyła przypomnienia o relaksie, gdy wykryty zostanie jego podwyższony poziom. Wbudowane ćwiczenia oddechowe mogą zachęcić do uważnego oddychania i pozwalają monitorować oddech, średnie tętno i zmiany poziomu stresu.
  • Funkcje zdrowia kobiet: Możliwość monitorowania cyklu menstruacyjnego lub ciąży za pomocą aplikacji mobilnej Garmin Connect. Użytkowniczki mogą m.in. rejestrować objawy oraz korzystać ze wskazówek na temat ćwiczeń i odżywiania. Aplikacja Women’s Health Tracking na zegarku pozwala też sprawdzać i rejestrować objawy bezpośrednio na nadgarstku.

Zadbaj o aktywność

Nowy vívomove Trend został wyposażony w popularne aplikacje sportowe znane z innych urządzeń Garmin, które zachęcą do zadbania o codzienną porcję ruchu. Wśród wbudowanych profili aktywności znalazły się m.in. joga, trening siłowy, cardio czy bieganie. Zegarek można też połączyć z GPS w kompatybilnym smartfonie, aby dokładnie śledzić dystans, tempo i prędkość podczas wędrówek, biegów i jazdy na rowerze na świeżym powietrzu. \

Użytkownicy mogą monitorować swoją aktywność przez całą dobę dzięki funkcjom liczenia kroków, przebytych pięter, spalonych kalorii, minut intensywnej aktywności i innych parametrów. Smartwatch oferuje ponadto funkcję wieku sprawnościowego, która uwzględnia rzeczywisty wiek użytkownika, jego tygodniową aktywność, tętno spoczynkowe i BMI lub procentową zawartość tłuszczu4, aby oszacować, czy jego ciało jest młodsze czy starsze niż w rzeczywistości i zaproponować wskazówki, które pozwolą poprawić kondycję organizmu.

vívomove Trend jest dostępny w sugerowanej cenie detalicznej od 329,99€.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl