Philips Fidelio L4 – Philips Fidelio T2 – słuchawki na każdą okazję

Na ten rok marka Philips Sound zaplanowała sporo nowości. Są to między innymi słuchawki premium z ANC z linii Philips Fidelio: model nauszny Fidelio L4 oraz wersja dokanałowa TWS Fidelio T2.

Philips Fidelio L4
Philips Fidelio L4

A wszystko w połączeniu z najwyższą jakością wykonania i wykoń­czenia. W nausznych słuchawkach Philips Fidelio L4 wykorzystano 40-milimetrowe przetworniki pokryte grafenową powłoką w celu zwiększenia ich sztywności, ale bez podnoszenia masy. W ten sposób zapewniono redukcję zniekształceń dla czystszego dźwięku w średnim i wysokim zakresie tonów.

Niezawodne i energooszczędne wielopunktowe połączenie gwarantuje najnowsza wersja standardu Bluetooth 5.3 z funkcją Auracast i technologią LE Audio. Obsługa kodeków LC3 i LDAC sprawia, że słuchawki są w stanie zaoferować najwyższą jakość bezprzewodowego dźwięku, natomiast odtwarzanie Hi-Res Audio jest dostępne poprzez dołączony przewód minijack 3,5 mm lub złącze USB-C. Dzięki obsłudze SBC i AAC użytkownicy mają zagwarantowaną szeroką kompatybilność urządzenia.

Test Philips 346B1C – 34-calowy, zakrzywiony monitor 21:9

Czteromikrofonowy system redukcji hałasu Hybrid Adaptive ANC w Philips Fidelio L4 udoskonalono poprzez przeniesienie otworu mikrofonu mierzącego hałas zewnętrzny (typu feed-forward) na tylną część muszli, gdzie jest mniej narażony na szum powietrza. Jego czułość może być automatycznie zmniejszana w miarę nasilania się wiatru. Dodatkowy mikrofon odbierający głos jest przeznaczony do usuwania dźwięków z oto­czenia, aby zapewnić wyjątkowo czystą jakość odbieranych i wykonywanych połączeń telefonicznych.

Dzięki baterii o większej żywotności słuchawki oferują teraz 50 godzin odtwarzania bez ANC oraz 40 godzin z włączonym systemem redukcji hałasu. Szybkie 15-minutowe ładowanie wystarcza na pięć godzin pracy. Łatwość obsługi zapewniają dotykowe elementy sterujące znajdujące się na panelu pokrytym naturalną skórą: słuchawki obsługują funkcje przeciągnięcia, stuknięcia i naciśnięcia. Dodatkowo Philips Fidelio L4 są kompatybilne z Asystentem Google i umożliwiają obsługę głosem.

Dla większego komfortu użytkowania zmniejszono również masę słuchawek – w porównaniu z poprzednią generacją nowe Philips Fidelio L4 są o 10% lżejsze. Model ma się pojawić na rynku pod koniec roku 2023.

Philips Fidelio T2 – dokanałowe słuchawki premium z ANC

Philips Fidelio T2
Philips Fidelio T2

Jedną z największych zmian, jakie wprowadzono w słuchawkach Philips Fidelio T2 w porównaniu z poprzednią generacją, jest rozmiar. Tegoroczny model jest o 20% mniejszy, zaś jego etui ładujące zminimalizowano aż o 40%. Niezmienna natomiast pozostaje wyjątkowa jakość dźwięku w pełnym zakresie brzmienia dzięki zaawansowanej dwudrożnej konstrukcji oraz zastosowaniu nowego pokrytego grafenem przetwornika dynamicznego o średnicy 9,2 mm, który współpracuje ze specjalnie zoptymalizowanym, niewiel­kim i bardzo wydajnym przetwornikiem ze zrównoważoną kotwicą.

Najnowszy standard Bluetooth 5.3 z obsługą LE Audio i kodekiem LC3 gwaran­tuje dźwięk o wysokiej rozdzielczości i niezawodność połączenia. Słuchawki wyposażono również w opcję kodeka LDAC, który umożliwia odtwarzanie muzyki w najwyższej jakości. Z kolei obsługa kodeków SBC i AAC zapewnia szeroką kompatybilność urządzenia.

Recenzja Xblitz A2 GPS i Xblitz Aurum Black – po prostu niezbędnik kierowcy

Model Philips Fidelio T2 posiada w sumie sześć mikrofonów – po trzy w każdej słuchawce, z których dwa oferują maksymalny poziom adaptacyjnej redukcji hałasu, natomiast jeden wyposażony w technologię przewodzenia kostnego, który przeznaczony jest do odbioru głosu, zmniejsza wpływ szumu wiatru.

Pomimo zmniejszenia rozmiarów słuchawek i etui, model nadal oferuje świetny czas pracy na jednym ładowaniu – dziewięć godzin ciągłego odtwarzania z włączonym ANC i kolejne 27 godzin działania dzięki etui. Bez włączonego trybu ANC Philips Fidelio T2 pracują przez 10 godzin, a dodatkowe 30 godzin uzyskujemy dzięki etui. Pełne ładowanie trwa dwie godziny, natomiast podłączenie słuchawek na zaledwie pięć minut starcza na godzinę odtwarzania.

Model jest odporny na zachlapanie (ochrona IPX4), może być więc bez obaw używany na zewnątrz również w deszczowe dni. Łatwą współpracę z innymi urządzeniami zapewnia funkcja Google Fast Pair.

Philips Fidelio T2 pojawią się w sprzedaży pod koniec roku 2023.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl