LEGO Władca Pierścieni – Rivendell – 6 167 elementowy zestaw

LEGO Władca Pierścieni – Rivendell – 6 167 elementowy zestaw

Grupa LEGO, we współpracy z Warner Bros. Discovery Global Consumer Products, zapowiedziała dziś wyczekiwany zestaw LEGO® Władca Pierścieni™: Rivendell™, inspirowany wielokrotnie nagradzanymi adaptacjami filmowymi. Ten niezwykle szczegółowy, składający się z 6 167 elementów zestaw przedstawia kultową twierdzę elfów ze Śródziemia i zawiera 15 minifigurek.

LEGO Władca Pierścieni - Rivendell
LEGO Władca Pierścieni – Rivendell

Dom Elronda, czyli Rivendell jest kluczową lokalizacją w Śródziemiu i dla wielu wydarzeń z trylogii Władcy Pierścieni, gdyż to właśnie tam uformowała się Drużyna i rozpoczęło się dążenie do zniszczenia Jedynego Pierścienia.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

LEGO Władca Pierścieni - Rivendell

Zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell odwzorowuje ulubione przez fanów scenerie oraz zawiera kilka ciekawych niespodzianek. Co więcej, można go zbudować w trzech częściach:

 • Część pierwsza zawiera:
 • Radę Pierścienia – z kompletem krzeseł dla Rady oraz cokołem, na którym po raz pierwszy ujawniony zostaje pierścień, a Drużyna dyskutuje, jak go zniszczyć.
 • Sypialnię Froda – z biurkiem i skrzynią, gdzie młody hobbit odzyskuje siły po uratowaniu go przez Arwenę z rąk Nazgûlów, zanim połączy się z Bilbo.
 • Gabinet Elronda – ze słynnymi obrazami z historii Śródziemia.

Test Creative Zen Air – jakość dźwięku nie(tylko)

 • Część druga zawiera:
 • Wieżę elfów – prezentującą pięć posągów bezimiennych sławnych wojowników elfickich z przeszłości.

Recenzja Xblitz A2 GPS i Xblitz Aurum Black – po prostu niezbędnik kierowcy

 • Część trzecia zawiera:
 • Altanę, rzekę i most – aby odtworzyć scenę, w której Bractwo wyrusza z Rivendell.

W zestawie jest też 15 minifigurek – w tym wszystkich dziewięciu członków Bractwa: Gandalf Szary, wszyscy czterej hobbici (Frodo Baggins, Samwise Gamgee, Merriadoc „Merry” Brandybuck i Peregrin „Pippin” Took), Legolas, Gimli, Boromir i Aragorn.  Towarzyszą im też minifigurki Elronda, Arweny, Bilbo Bagginsa, a także dodatkowe elfy i krasnolud Gloin.

LEGO Władca Pierścieni - Rivendell

Zarówno fani LEGO, jak i Władcy Pierścieni odnajdą kilka nowych elementów LEGO ze świata Śródziemia, w tym: miecz Bilbo „Żądło”, rozbite odłamki Narsila, miecz strażnika Aragorna, miecz Boromira, a także liczne topory krasnoludów i elfickie ostrza, dzięki którym Bractwo będzie dobrze uzbrojone na czekającej je wyprawie.

Opowiadając o zestawie, LEGO Design Master, Mike Psaiki powiedział: „Istotnym było dla nas, że stworzyliśmy coś naprawdę wyjątkowego odwzorowując Rivendell. Chcieliśmy dodać jak najwięcej szczegółów i stworzyć ciekawe doświadczenie podczas budowy, aby zachwycić fanów odtwarzających sceny lub dumnie eksponujących dom Elronda.  Jesteśmy naprawdę zadowoleni z ostatecznego wyglądu i tego, jak ożywiliśmy Rivendell w formie klocków.”

Zestaw LEGO Władca Pierścieni: Rivendell będzie dostępny w cenie 2399,99 zł – najpierw wyłącznie dla członków bezpłatnego programu LEGO VIP od 5 do 7 marca 2023 r. wraz z darmowym zestawem LEGO Brickheadz Frodo i Golum (40630). Od 8 marca 2023 roku zestaw LEGO The Lord of the Rings: Rivendell będzie dostępny w sklepach detalicznych LEGO i na stronie www.LEGO.com/LOTR.

LEGO® Władca Pierścieni Rivendell (10316)

 • Wiek: 18+
 • Wymiary zestawu:
  • Wysokość 39 cm, szerokość 75 cm i głębokość 50 cm. Rozdziela się na 3 części: wieżę, Radę Pierścienia i altanę z rzeką oraz mostem
 • Ilość klocków 6 167
 • Cena 2399,99 PLN

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl