Minecraft Education Privacy Prodigy – nowe narzędzie dla najmłodszych

Minecraft Education Privacy Prodigy – Xbox uruchamia program edukacyjny dla najmłodszych (i nie tylko), podkreślając tym samym swoje zaangażowanie w promowanie bezpieczeństwa i prywatności w sieci.

Minecraft Education Privacy Prodigy

Ochrona graczy jest dla zespołu Xbox niezmiernie istotna, a poszczególne dywizje stale poszukują innowacyjnych sposobów edukowania rodziców, dzieci i nastolatków na temat cyber-bezpieczeństwa.

W związku z tym, Xbox ogłasza projekt Minecraft Education Privacy Prodigy – stworzony z myślą o uświadamianiu i nauce o danych osobowych, podejmowaniu świadomych decyzji, a także o tym, kto powinien mieć do nich dostęp i z jakich powodów.

Microsoft i Xbox dbają również o swoje społeczności cyfrowe za pomocą platformy Community Sift, napędzanej przez sztuczną inteligencję. Opracowana została przez firmę Two Hat – wiodącego dostawcę rozwiązań do moderowania treści.

Działanie Community Sift polega na filtrowaniu treści w obrębie tekstu, obrazów i wideo. Specjaliści językowi i kulturowi budują, przechowują i utrzymują dane językowe, które pomagają określić, jaki język jest obraźliwy, a jaki częścią giereczkowego „żargonu”. Dla przykładu – wyrażenie, kombinacja emoji lub zestaw liczb mogą być niewinne i charakterystyczne dla codziennego języka w danym miejscu, ale gdzie indziej mogą oznaczać coś zupełnie innego.

Więcej informacji można znaleźć we wpisie na Xbox Wire.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl