Palion w Roblox – ponad 55 tysięcy fanów na koncercie

Palion w Roblox – ponad 55 tysięcy fanów na koncercie

4 lutego odbył się niezwykły koncert. Na wirtualnej scenie wystąpił youtuber i wykonawca Palion. Grę „Miasto ING” w tym czasie odwiedziło ponad 55 tysięcy graczy – to niemal tyle graczy, ile mieści Stadion Narodowy.

Co ciekawe obserwując graczy na platformie Roblox można śmiało powiedzieć, że metaverse nie tylko odwzorowuje realny świat, ale także zachowania ludzi w grze są bardzo podobne do tego, jak zachowujemy się w rzeczywistości. Na koncert przychodzimy wcześniej, kupujemy bilet, czekamy pod stadionem na otwarcie bram – w tym przypadku teleportację, wchodzimy w interakcje z innymi graczami.

W oczekiwaniu na koncert można również odwiedzić wirtualny oddział lub wziąć udział w samej rozgrywce. Gracze mogą oszczędzać, by kupić w grze mieszkanie, inwestować w gadżety zwiększające efektywność ich pracy i zarobki, albo wydać wszystko na ciuchy i imprezy – tak jak w życiu.

Reels z zapowiedzią koncertu:


Ale to nie wszystko. Pierwszy polski koncert w Roblox zorganizowany w „Mieście ING” był pretekstem do zaprezentowania nowej odsłony miasta, której motywem przewodnim jest bezpieczeństwo w sieci. Dlatego koncert nieoczekiwanie został przerwany, a uczestnicy wydarzenia mogli doświadczyć symulacji cyberzagrożenia.

To wydarzenie było jednocześnie zaproszeniem do poćwiczenia w „Mieście ING”, jak uniknąć takich zagrożeń. Nowe funkcje i zadania w grze mogą być również dla rodziców dobrym polem do wspólnej zabawy i rozmowy, jak ważne jest przestrzeganie określonych zasad lub unikanie konkretnych sytuacji w internecie. Na graczy czekają przygotowane w formie zabawy zadania i quizy z dostosowanymi do ich wieku pytaniami i wskazówkami.

Test Creative Zen Air – jakość dźwięku nie(tylko)

Wśród nowych elementów rozgrywki, które pojawiły się w „Mieście ING” jest także tryb multiplayer. Gracze wcielają się w postać hakera albo członków grupy poszukiwawczej. Podczas gry ścigający mogą zwiększać swoje szanse, zbierając specjalne przedmioty i rozwiązując quizy dotyczące cyberbezpieczeństwa.

Sprawca zamieszania nie pozostaje jednak bezbronny: może np. spowolnić prędkość ścigających czy zmniejszyć swoją widoczność. Przyjmując różne role – gracze mogą łatwiej wyobrazić sobie, jak poważne mogą być skutki przejęcia ich cyfrowej tożsamości.

Więcej informacji o „Mieście ING” Tutaj

Gra dostępna jest na platformie Roblox: https://www.roblox.com/games/8458974184/UPDATE-Miasto-ING

Koncept strategiczny i nadzór nad przygotowaniem kampanii: Agencja kreatywna GONG Wdrożenie pomysłu i koncepcji Miasta ING: Game Changer Media: Mullen Lowe Media Hub

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl