Sennheiser HD 660S2 – głębia i emocje, których pragną audiofile

Sennheiser HD 660S2 – głębia i emocje, których pragną audiofile

Firma Sennheiser zaprezentowała zaktualizowany model HD 660S2 z serii 600, która od dawna stanowi punkt odniesienia dla audiofilskich słuchawek wysokiej klasy. Nowe słuchawki powstały w odpowiedzi na zapotrzebowanie miłośników dźwięku hi-fi i doskonale równoważą szczegółowość na poziomie referencyjnym z wciągającą charakterystyką częstotliwościową. HD 660S2 zapewniają odsłuch pełen wrażeń dzięki ulepszonemu strojeniu subbasów, wydobywając dynamikę i emocje z nagrań. Zmieniona akustyka oferuje nowe spojrzenie na doświadczanie ulubionej muzyki.

Sennheiser HD 660S2
Sennheiser HD 660S2

„Nasze nowe Sennheisery HD 660S2 oferują słuchaczom to, czego najbardziej oczekiwali od poprzedniej wersji słuchawek. Dzięki większej precyzji i mocy niż dotychczas oraz nowej czułości w całym zakresie pasma częstotliwości, słuchacze usłyszą szczegóły, których nigdy wcześniej nie słyszeli, zwłaszcza w dolnym pasmie”– powiedział Jermo Koehnke, Sennheiser Audiophile Product Manager.

Głębia i emocje, których pragną audiofile

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Ulepszenie ukochanego klasyka przy zachowaniu jego najlepszych cech było trudnym zadaniem, zaczynając od najniższego pasma wykresu częstotliwości. Charakterystyka ciepłego basu HD 660S2 doskonale łączy się z jedwabiście gładkimi wysokimi tonami i charakterystyczną obecnością wokalu, pozwalając na wyróżnienie barwy i wyjątkowości każdej partii instrumentu.

Test Sennheiser CX True Wireless – gdy dźwięk na pierwszym miejscu

W całym pasmie częstotliwości HD 660S2 zapewniają wyrafinowane wrażenia słuchowe dzięki ulepszonemu przepływowi powietrza w przetworniku i udoskonalonej cewce. Od grzmiących crescendo kotłów po pulsujące wzniesienia muzyki elektronicznej, nawet najbardziej wymagający audiofile zauważą głębię i niuanse partii o niskiej częstotliwości, dodające dramatyzmu każdemu rodzajowi muzyki. Ostatecznie słuchacze otrzymują głębszy, wyraźniejszy bas bez poświęcania szczegółowości, z której słynie seria.

Zmniejszając wagę cewki drgającej, inżynierowie poprawili odpowiedź impulsowa, wprowadzając hiperrealistyczne tekstury na pierwszy plan każdej reprodukcji dźwięku. Ogólne wrażenia są płynniejsze i cieplejsze niż w przypadku oryginalnych HD 660S, dzięki czemu zmniejsza się odległość między wybranymi szczytami i spadkami. Impedancja odpowiada poziomem modelom HD 600 i HD 650 i wynosi 300 omów, co zapewnia lepszą dynamikę i imponująco niskie zniekształcenia.

 Test Sennheiser HD 250BT – zapewniają ekscytujące doznania dźwiękowe

 Nowy długodystansowiec

Zaprojektowane w Niemczech i wyprodukowane w najnowocześniejszym irlandzkim zakładzie produkcyjnym Sennheisera, HD 660S2 kontynuuje nacisk serii na jakość oraz funkcjonalny design przy użyciu wysokiej jakości materiałów. Welurowe nauszniki i miękka wyściółka pałąka na głowę pozwalają na umieszczenie zmodyfikowanych przetworników w optymalnej odległości od ucha, co zapewnia przestronną scenę dźwiękową z mnóstwem szczegółów – nawet w przypadku długich odsłuchów.

Przetwornik charakteryzuje się obniżoną ze 110 Hz (oryginalne HD 660S) do 70 Hz częstotliwością rezonansową i zapewnia dynamiczniejsze basy. Nawet zewnętrzny grill nauszników został zaprojektowany tak, aby efektywniej zarządzać przepływem powietrza przy idealnej impedancji dla wyjątkowych sesji odsłuchowych.

Wystarczająco wszechstronne, aby współpracować zarówno z klasycznymi, jak i nowoczesnymi rozwiązaniami, HD 660S2 są dostarczane z dwoma odłączanymi kablami o długości 1,8 metra, które są zakończone wtykami jack 6,3 mm i Pentaconn 4,4 mm. W zestawie znajduje się również przejściówka z 6,3 mm na jack 3,5 mm oraz ochronne etui w postaci miękkiej sakiewki.

Cena i dostępność

Sennheiser HD 660S2 będą dostępne w Polsce w marcu w katalogowej cenie 2799 zł.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl