OPPO Find N2 Flip – pionowo składany smartfon w naszych rękach

OPPO Find N2 Flip – pionowo składany smartfon w naszych rękach

 • 15 lutego Find N2 Flip zadebiutował na rynkach międzynarodowych. W Polsce smartfon będzie dostępny od 27 lutego 2023 roku.
 • Do 12 marca 2023 r. w cenie 4999 PLN klienci otrzymają smartfon, wysokiej klasy słuchawki Enco X2 oraz Pakiet Usług Premium zawierający m.in. 5 lat bezpłatnych napraw.
 • Prace nad konstrukcją smartfonu trwały od 2018 roku, a wypuszczenie go na rynek poprzedziło stworzenie czterech prototypów i opracowanie 1600 patentów.
 • OPPO zapowiedziało, że rozwój składanych smartfonów w przyszłości będzie dla nich priorytetem w strategii, inwestycjach oraz sprzedaży i marketingu.
 • Polska jest jednym z kluczowych rynków dla OPPO w Europie. Obok naszego kraju, smartfon Find N2 Flip będzie dostępny również: w Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, we Francji, Włoszech oraz w Belgii.
OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip

Od 27 lutego na polskim rynku dostępny będzie OPPO Find N2 Flip. Jest to pierwszy składany smartfon OPPO, który został wprowadzony do sprzedaży na rynki międzynarodowe. Producent tym telefonem chce ustanowić nowy standard dla składanych smartfonów, w tym również w Polsce. Cena urządzenia wyniesie 4999 PLN. Kupując OPPO Find N2 Flip do 12 marca klienci otrzymają wysokiej klasy słuchawki Enco X2 oraz Pakiet Usług Premium m.in. 5 lat bezpłatnych napraw.

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip

Prace OPPO nad składanymi telefonami rozpoczęły się już w 2018 roku. Były one częścią pięcioletniego programu inwestycyjnego, który zaowocował stworzeniem czterech prototypów pionowo składanych smartfonów i opracowaniem 1600 patentów. Zespół R&D, dedykowany składanym smartfonom, był złożony z ponad 330 osób.

Pierwsze komercyjnie dostępne urządzenie zostało zaprezentowane w 2021 roku. OPPO Find N przeznaczony był jednak tylko na rodzimy, chiński rynek. Pod koniec 2022 roku pojawiły się dwa modele smartfonów – Find N2 oraz Find N2 Flip. Ten drugi został wypuszczony na rynek międzynarodowy. Według danych IDC, w 2022 roku składane smartfony od OPPO zanalazły się w #TOP3 najpopularniejszych tego typu smartfonów w Chinach z udziałem w rynku bliskim 14%[1].

OPPO Find N2 Flip
OPPO Find N2 Flip

 

Jesteśmy pewni ewolucji, jaką przeszedł ten produkt oraz technologii związanych ze składanymi telefonami. Dlatego w przyszłości będziemy stawiać na telefony składane, jako nasz priorytet w strategii produktowej, inwestycjach w produkt, sprzedaży i marketingu – podkreślił Billy Zhang President of Overseas Sales and Service, OPPO.

Pierwsze szkice OPPO Find N2 Flip, żródło: Billi Zhang TT.

Jak powiedział podczas swojego londyńskiego wystąpienia Peter Lee, Head of Find Product Line, OPPO – Nie chcieliśmy być pierwsi, ale najlepsi (Not The First, But The Best).

Test Oppo Find X5 Pro – futurystyczny design i jakość klasy premium

Według danych DSCC z pierwszego kwartału 2022 roku, globalna sprzedaż składanych smartfonów  wynosiła około 2,2 mln i był to blisko sześciokrotny wzrost r/r[2]. Natomiast według danych Calays za  2022, rynek składanych smartfonów, mimo trudnego globalnego otoczenia ekonomicznego, wzrósł o 59%, przy czym cały rynek dostaw smartfonów zmalał o ponad 12%[3]. Firma Canalys perzwiduje, że w w 2023 roku rynek dostaw składnych smartfonów osiągnie ponad 20 mln, a w 2024 roku urośnie do 30 mln[4].

Udział pionowo składanych smartfonów w rynku składanych smartfonów wg. Canalys

  Świat Europa
Lata 2021 2022 2021 2022
Pionowo składane 60.9% 59.5% 63.2% 66.2%
Poziomo składane (fold) 39.1% 40.5% 36.8% 33.8%

Użytkownicy korzystający z pionowo składanego smartfona będą mieli podobne doświadczenie do tego z tradycyjnych smartfonów. Z tą różnicą, że składany smartfon zapewnia jednocześnie dużą kompaktowość i kieszonkowy wygląd. Oznacza to, że użytkownik nie musi przyzwyczajać się do nowego typu smartfona, aby cieszyć się zupełnie nowym doświadczeniem  – powiedział Billy Zhang President of Overseas Sales and Service, OPPO.

W Find N2 Flip została zaimplementowana specjalna wersja oprogramowania przeznaczona dla pionowo składanych smartfonów. Użytkownicy mogą liczyć w najbliższym czasie na dodatkowe funkcje, które będą dostarczane wraz z aktualizacjami. Dotyczyć one będą zarówno głównego ekranu, jak również zewnętrznego.

O urządzeniu OPPO Find N2 Flip

OPPO stworzyło nowy standard dla składanych smartfonów. W Find N2 Flip został wkomponowany zawias nowej generacji (eng. Flexion Hinge), który charakteryzuje się lżejszą, mniejszą i bardziej wytrzymałą strukturą niż jego poprzednik Find N. Składany pionowo OPPO Find N2 Flip napędza zoptymalizowany układ MediaTek Dimensity 9000+. Ponadto smartfon został wyposażony w najbardziej pojemną i wytrzymałą baterię jaka jest obecnie dostępna w pionowo składanych telefonach na rynku. Użytkownicy otrzymają również autorską funkcję szybkiego ładowania SUPERVOOC.

OPPO zadbało także o funkcje foto i wideo na najwyższym poziomie, które powstały we współpracy z marką Hasselblad. Dzięki swoim niewielkim rozmiarom, OPPO Find N2 Flip wygodnie mieści się w dłoni i kieszeni. Bez otwierania telefonu można uzyskać wyraźny podgląd zdjęć selfie, dzięki obecności ekranu zewnętrznego, który jest największy w tego typu składanych smartfonach. Przy zamkniętym telefonie można również korzystać z wielu dodatków, narzędzi i widżetów.

Pełna specyfikacja techniczna oraz opis funkcji smartfonu znajduje się pod tym linkiem (link).

Zestaw

Projektując opakowanie OPPO Find N2 Flip zwróciło uwagę na aspekt ekologiczny. Jest ono zrobione w 100% z materiałów uzyskanych dzięki recyklingowi. W środku opakowania, oprócz samego smartfona, znajduje się etui zabezpieczające telefon oraz ładowarka.

Cena i dostępność w Polsce

OPPO Find N2 Flip będzie dostępny w Polsce od 27 lutego 2023 roku w dwóch wersjach kolorystycznych: Gwiezdny Czarny i Księżycowy Fiolet w cenie 4999 PLN za wersję 8GB + 256GB. Kupując urządzenie do 12 marca 2023 r. (lub do wyczerpania zapasów) klienci otrzymają wysokiej klasy słuchawki  Enco X2 stworzone wspólnie z marką Dynaudio, a także specjalny Pakiet Usług Premium:

 • 5 lat wsparcia oprogramowania, w tym cztery aktualizacje do nowych wersji systemu Android;
 • 5 lat bezpłatnych napraw;
 • 2 lata darmowej wymiany warstwy ochronnej na ekranie;
 • 1 rok ochrony ekranu w przypadku uszkodzenia mechanicznego;
 • 6 miesięcy Google Drive 100 GB;
 • międzynarodowa gwarancja OPPO.

 Smartfony znajdują się w ofertach sklepów internetowych i w partnerskich sieciach detalicznych OPPO, a także w ofertach wiodących operatorów.

Dodatkowo OPPO wprowadzi na rynek dedykowane etui dla smartfonów OPPO Find N2 Flip. Eleganckie obudowy z eko-skóry dostosowane do formy smartfona będą dostępne w kolorze fioletowym i czarnym w cenie 149 zł.

 Obok naszego kraju, smartfon Find N2 Flip będzie dostępny również: w Portugalii, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoszech oraz w Belgii.

 ***

[1] Dane za: https://www.idc.com/getdoc.jsp?containerId=prCHC50201023.

[2] Dane pochodzą ze strony https://www.displaysupplychain.com/.

[3] Dane Calays oraz https://www.canalys.com/newsroom/global-smartphone-market-2022.

[4] Dane pochodzą ze strony: https://www.canalys.com/newsroom/foldable-smartphone-shipments-2024.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl