MWC 2023: Cat S75 – smartfon z komunikacją satelitarną

MWC 2023: Cat S75 – smartfon z komunikacją satelitarną

Bullitt Group, innowacyjny brytyjski producent urządzeń mobilnych, zaprezentował nowy telefon komórkowy – Cat S75. Niezwykle wytrzymały smartfon umożliwia wysyłanie wiadomości z miejsc, w których nie ma zasięgu. Oprócz łączności 5G, Cat S75 wyposażony jest w nowoczesny chipset NTN (non-terrestrial network) firmy MediaTek, który umożliwia bezpośrednią łączność z satelitami geostacjonarnymi znajdującymi się 37 500 km nad ziemią. Dzięki czemu użytkownicy mogą wysyłać wiadomości tekstowe lub nadawać sygnał SOS z praktycznie z każdego miejsca na ziemi*.

Cat S75
Cat S75

Cat S75 to niezwykle solidny smartfon, który został stworzony, by przetrwać nawet ekstremalne warunki. Urządzenie było testowane pod kątem odporności na upadek z wysokości do 1,8 m na podłoże stalowe, na wszystkie boki i rogi. Tak jak pozostałe modele, smartfon Cat jest także niezwykle odporny na kurz, piasek i brud.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Ponadto urządzenie jest wodoodporne do 5 metrów głębokości i jest w stanie poradzić sobie ze strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Dzięki temu Cat posiada certyfikat ochrony klasy IP68 oraz IP69K. Smartfon Cat S75 jest także zgodny z normą wojskową Mil-Spec 810H, jest więc odporny na działanie ekstremalnych temperatur, wysoką wilgoć, mgłę solną oraz wstrząsy i wibracje.

Cat S75
Cat S75

Cat S75 można bez obaw wielokrotnie czyścić w ciepłej wodzie z mydłem i dezynfekować chusteczkami nasączonymi alkoholem, a dzięki technologii Bullitt Hygiene wszystkie komponenty zewnętrze zostały pokryte antybakteryjnym środkiem na bazie jonów srebra.

Pomimo niezwykłej wytrzymałości najnowszy smartfon Cat posiada również inne atuty. Został wyposażony w wyświetlacz o przekątnej 6,6”, o częstotliwości odświeżania FHD+ 120 Hz (20:9), jest smukły, poręczny i bez przeszkód mieści się w kieszeni.

Bateria 5000 mAh może wytrzymać do 2 dni bez ładowania. Cat S75 ma możliwość szybkiego ładowania 15 W oraz ładowania indukcyjnego (Qi). Telefon został wyposażony w ośmiordzeniowy procesor MediaTek Dimensity 930 2,2 GHz, z 6 GB pamięci RAM oraz dysk i możliwością rozszerzenia jej o dodatkowe 128 GB, za pomocą karty MicroSD.

Test Cat S61 – kamera termowizyjna, miarka laserowa i czujnik jakości powietrza

Urządzenie posiada także potrójny aparat (obiektyw główny: 50 MP, szerokokątny: 8 MP oraz makro: 2 MP) z trybem podwodnym oraz przednią kamerę: 8MP. Smartfon działa w systemie Android 12, który otrzyma dwie aktualizacje systemu operacyjnego oraz 5 lat poprawek zabezpieczeń**.

Przez ostatnie 10 lat wyznaczaliśmy standardy wytrzymałych smartfonów pod kątem innowacyjności oraz niezawodności. Z dumą przyznaję, że dzięki Cat S75 kolejny raz możemy podnieść poprzeczkę. Model S75 spełnia wszystkie niezbędne standardy w swojej klasie, w połączeniu z łącznością 5G oraz bezpośrednią łącznością satelitarną oferuje zupełnie nowy poziom komunikacji mobilnej. Jest to najlepszy model marki Cat jaki do tej pory stworzyliśmy.podkreśla Richard Wharton, współzałożyciel Bullitt Group.

Dzięki łączności satelitarnej Cat S75 gwarantuje nieprzerwany kontakt ze resztą. Stałe połączenie to m.in. szansa na lepszą produktywność, to znaczne udogodnienie w biznesie gwarantujące połączenie nawet w obszarach bez zasięgu. Osoby pracujące samotnie np. w terenie mogą czuć się bezpieczniej, mając możliwość nawiązania natychmiastowej łączności w sytuacjach kryzysowych. Stała komunikacja to podstawa dlatego dzięki obsłudze systemu Android Enterprise oraz przetestowanej zgodności z wiodącymi rozwiązaniami EMM Cat S75 jest zawsze gotowy do działania.

Technologia komunikacji satelitarnej to znaczny krok w łączności mobilnej. MediaTek gwarantuje ją dzięki własnemu rozwiązaniu opartemu na chipsecie, który odbiera ten rodzaj sygnału. Z powodzeniem kontynuujemy współpracę z firmą Bullitt, łącząc naszą technologię 3GPP NTN i chipset oraz pierwszymi na świecie urządzeniami z dwukierunkową łącznością satelitarną. – powiedział JC Hsu, wiceprezes i dyrektor generalny działu komunikacji bezprzewodowej MediaTek.

Oferowane rozwiązanie to przede wszystkim znaczne udogodnienie dla użytkowników pracujących zdalnie oraz dla służb ratunkowych, jednak technologia otwiera rynek na dalszy rozwój w zakresie komunikacji satelitarnej.

Bullitt Satellite Messenger: bezpośrednie połączeniem smartfona z sygnałem satelitarnym w celu dwukierunkowej komunikacji

Bullitt Satellite Messenger to pierwsza oparta na standardzie 3GPP satelitarna usługa przesyłania wiadomości NTN lub wiadomości wysyłanych ‘bezpośrednio do satelity’ dla telefonów komórkowych***. Nowy Cat S75 wykorzystuje chip MediaTek oraz komunikator satelitarny Bullitt, aby połączyć się z siecią satelitów geostacjonarnych, co zapewnia ekonomiczny oraz trwały kontakt ze światem.

Cat S75
Cat S75

Wysyłanie i odbieranie wiadomości lub wysyłanie sygnału SOS przez satelitę wymaga subskrypcji i urządzenia obsługującego NTN. Jednak niemal każdy użytkownik smartfona będzie w stanie odebrać wiadomość wysłaną za pośrednictwem aplikacji Bullitt Satellite Messenger. Użytkownik otrzyma ją jako wiadomość SMS i będzie mógł na nią odpowiedzieć, pobierając darmową wersję aplikacji Bullitt Satellite Messenger na iOS lub Androida, dostępną w App Store lub Play Store.

W celu uzyskania dostępu do aplikacji Bullitt Satellite Messenger należy wykupić subskrypcję. 12-miesięczny okres próbny jest darmowy oraz zapewnia całodobowy dostęp do SOS Assist, czyli centrów reagowania kryzysowego zapewnianych przez FocusPoint International. Plany przesyłania wiadomości bezpośrednio do satelity zaczynają się już od €4.99 miesięcznie, użytkownicy mogą także skorzystać z innych elastycznych planów dopasowanych do własnych potrzeb.

Cat S75: cena oraz dostępność

Cat S75 jest dostępny w przedsprzedaży u wybranych operatorów oraz sklepów w regionie EMEA. Sugerowana cena detaliczna urządzenia wynosi 2799 PLN wliczając w to 3-miesięczny bezpłatny okres próbny usługi Bullitt Satellie Messenger Essentials, który obejmuje do 30 wiadomości do satelity miesięcznie.

 

*Połączenie poprzez satellitę wymaga dostępu do planu Bullitt Satellite Messenger. Wysyłanie wiadomości do satelity wymaga przejrzystego nieba. Mapy zasięgu usług można znaleźć na stronie Bullitt.

**Obejmuje co najmniej 3 lata kwartalnych SMR i kolejne 2 lata awaryjnych SMR zgodnie z wymaganiami.

***iOS 14 oraz późniejsze wersje, Android 10 oraz późniejsze wersje

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl