MWC 2023: Motorola Defy Satellite Link z Bullitt Satellite Messenger

MWC 2023: Motorola Defy Satellite Link z Bullitt Satellite Messenger

Uniwersalne urządzenie z łącznością Bluetooth wykorzystuje usługę „Bullitt Satellite Messenger” obejmującą zaawansowaną technologię dwukierunkowej komunikacji satelitarnej, udostępnianie lokalizacji i funkcję nadawania sygnału SOS

Motorola Defy Satellite Link

Bullitt Group, innowacyjny brytyjski producent urządzeń mobilnych, we współpracy z Motorola Mobility, spółką należącą do Lenovo, prezentuje nowe urządzenie z serii Motorola Defy Rugged, które obejmuje usługę przesyłania wiadomości z satelity na telefon komórkowy. Motorola Defy Satellite Link to urządzenie Bluetooth, które zapewnia łączność satelitarną z dowolnym smartfonem z systemem iOS lub Android*. Zostało stworzone dla każdego, kto kiedykolwiek doświadczył braku zasięgu sieci komórkowej — niezależnie od tego, czy podróżuje, czy uczestniczy w aktywnościach na świeżym powietrzu.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

Motorola i Bullitt potwierdziły swoje zaangażowanie w innowacje, integrując Bullitt Satellite Messenger z nową serią Motorola Defy, zaprezentowaną na targach MWC 2023. Urządzenie Motorola Defy Satellite Link będzie dostępne w Europie, natomiast smartfon Motorola Defy 2 tylko na rynkach Ameryki Północnej i Południowej.

„Asortyment wytrzymałych urządzeń z serii Defy cieszy się dużym zainteresowaniem. Urządzenie Motorola Defy Satellite Link zostało stworzone z myślą o wszystkich, którzy kiedykolwiek znaleźli się poza zasięgiem”. podkreśla Dave Carroll, wiceprezes ds. partnerstw strategicznych marek w firmie Motorola. „Gwarantowana łączność z dwukierunkową komunikacją satelitarną w przystępnej cenie zwiększa atrakcyjność serii Motorola Defy. Nie możemy się doczekać wprowadzenia Motorola Defy Satellite Link w nadchodzących miesiącach”.

„Cieszymy się, że mogliśmy współpracować razem z Motorolą przy wprowadzeniu kolejnego innowacyjnego rozwiązania do gamy produktów Defy. Motorola Defy Satellite Link, w połączeniu z usługą Bullitt Satellite Messenger, umożliwia przystępne cenowo przesyłanie wiadomości satelitarnych do każdego smartfona. To prawdziwa rewolucja w łączności satelitarnej.” mówi Dave Floyd, współzałożyciel firmy Bullitt.

Motorola Defy Satellite Link
Motorola Defy Satellite Link

Motorola Defy Satellite Link: łączność Bluetooth i technologia Bullitt Satellite Connectivity

Motorola Defy Satellite Link to kompaktowe, lekkie urządzenie, które komunikuje się z telefonem przez protokół Bluetooth. Urządzenie działa niemal z każdym smartfonem z systemem Android lub iOS* i umożliwia połączenie z aplikacją Bullitt Satellite Messenger, dzięki czemu użytkownik może skorzystać m.in. z dwukierunkowej komunikacji satelitarnej, udostępniania lokalizacji i SOS.

Wytrzymałe, przenośne urządzenie zmieści się w niemal każdej kieszeni. Dodatkowo przeszło ono testy Mil-Spec 810H, jest wodo- i pyłoszczelne (stopień ochrony IP68) oraz zostało wyposażone w baterię 600 mAh, która zapewnia wystarczającą żywotność urządzenia na wiele dni użytkowania. Co więcej, zawiera wygodny w użyciu przycisk „SOS”, dzięki czemu z niektórych funkcji można korzystać poza sparowanym smartfonem.

Motorola Defy Satellite Link to zaawansowane urządzenie typu hotspot, zaprojektowane tak, aby zapewnić każdemu smartfonowi moc łączności satelitarnej, a użytkownikowi – spokój ducha, niezależnie od tego, gdzie zabierze go kolejna przygoda.

„Łączność satelitarna w każdym smartfonie to kolejny duży krok w obszarze łączności mobilnej. MediaTek umożliwia to dzięki chipsetowi do komunikacji satelitarnej. Dzięki owocnej współpracy z firmą Bullitt możemy pochwalić się zintegrowanym chipsetem 3GPP NTN w pierwszych urządzeniach z dwukierunkową łącznością satelitarną dostępnych na rynku”. – mówi JC Hsu, wiceprezes korporacyjny i dyrektor generalny działu komunikacji bezprzewodowej MediaTek. – „Nasze działania ułatwią pracę m.in. ratownikom, jednak ta technologia toruje również drogę pozostałym branżom.”

Bullitt – smartfon z wiadomościami satelitarnymi

Bullitt Satellite Messenger: usługa umożliwiająca dwukierunkową komunikację satelitarną

Bullitt Satellite Messenger to pierwsza satelitarna usługa NTN oparta na standardach 3GPP lub „bezpośrednio do urządzenia”. Nowa gama Motoroli Defy skorzysta z niej, by uzyskać dostęp do satelitów geostacjonarnych, zapewniając tym samym niedrogi i nieprzerwany zasięg międzynarodowy w ramach istniejącej, dobrze rozwiniętej infrastruktury. Technologia pozwoli więc klientom przesyłać wiadomości przez satelitę, o ile będą mieli dobry widok na niebo.

Urządzenie Motorola Defy Satellite Link komunikuje się z telefonem przez protokół Bluetooth. Następnie łączy się ono bezpośrednio z satelitami geostacjonarnymi znajdującymi się ok. 35 tys. km. mil nad ziemią. Pozwala to na wysyłanie wiadomości tekstowych za pośrednictwem aplikacji Bullitt Satellite Messenger, gdy sieć komórkowa i Wi-Fi nie są dostępne. Odbiorcy bez aplikacji Bullitt Satellite Messenger także mogą otrzymać wiadomość jako zwykły SMS na swój telefon, a aby odpowiedzieć, zostają proszeni o pobranie powiązanej aplikacji na swojego Androida lub iOS.

Koszt wiadomości wysłanych lub odebranych przez satelitę zostanie potrącony z planu abonenckiego wiadomości satelitarnych bez żadnych kosztów dla odbiorcy. Żadna ze stron nie ponosi opłat za wysyłanie lub odbieranie wiadomości przez połączenie internetowe.

SOS Assist – z dostępem 24/7 do centrów reagowania kryzysowego zapewnianych przez FocusPoint International – jest zawarty we wszystkich planach, które zaczynają się już od 4,99 USD miesięcznie, z dostępnymi również innymi elastycznymi i zaawansowanymi planami użytkowania.

Ceny i dostępność

Motorola Defy Satellite Link będzie dostępne od kwietnia 2023 r. u międzynarodowych sprzedawców detalicznych. Aby sprawdzić lokalną dostępność, odwiedź stronę www.motorolarugged.com.

Ceny rozpoczynają się od 99 USD/119 EUR/99 GBP za urządzenie. Pakiet obejmujący roczną subskrypcję planu usług Essentials Messaging (do 30 dwukierunkowych wiadomości miesięcznie i SOS Assist) zaczyna się od 149 USD/169 EUR/149 GBP.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl