VMware na MWC 2023 – innowacje 5G

VMware na MWC 2023 – innowacje 5G

VMware ogłosiło dziś innowacje i rozszerzenie współpracy w ramach portfolio produktów dla dostawców usług, w tym brzegowych, aby zaspokoić zmieniające się potrzeby nowoczesnych przedsiębiorstw.

To czas zmian dla dostawców usług, którzy modernizują swoje sieci i czerpią z nich zyski– powiedział Sanjay Uppal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny działu Service Provider and Edge w VMware.

Dziś przedsiębiorstwa poszukują bezpiecznych i niezawodnych metod dostarczania aplikacji, danych i usług do brzegu – dla oddziałów, hal fabrycznych, klinik czy sklepów detalicznych. Na Mobile World Congress 2023 prezentujemy nowinki, które będą wspierać transformację, dostarczając rozwiązania wielochmurowe oraz rozszerzone możliwości sieci i zabezpieczeń”.

 Modernizacji sieci w celu wykorzystania potencjału 5G

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 MWC 2023 – zwiedzaj z nami

Firma zaprezentowała wdrożenia platformy VMware Telco Cloud przez dostawców usług telekomunikacyjnych, a także postępy w zakresie produktów oraz rozbudowę ekosystemu partnerów. Do najważniejszych wydarzeń należą:

  • VMware rozszerza ofertę, która ma na celu pomóc dostawcom usług w szybszym modernizowaniu ich sieci. Firma zaprezentowała swoją wizję struktury zarządzania usługami i orkiestracji (SMO), która jest zgodna z podejściem sojuszu O-RAN, polegającym na upraszczaniu, optymalizacji i automatyzacji sieci RAN i jej aplikacji.
  • VMware dostarcza sieci nowej generacji w ramach VMware Telco Cloud Platform, przy czym VMware NSX zapewnia inteligentną sieć klasy telco i zabezpieczenia lateralne. Dzięki ostatnim postępom, w tym ogłoszonej w sierpniu ubiegłego roku akceleracji opartej na DPU, firma oferuje zwiększoną wydajność sieci i zabezpieczeń dla VNF-ów i CNF-ów, jednocześnie zwiększając obserwowalność sieci i zasoby hosta dostępne dla aplikacji.

 Zwiększona mobilność, łączność i wybór

VMware ogłosiło również, że dostarcza swoim klientom SD-WAN i SASE nowe i ulepszone funkcje łączności brzegowej i inteligentnych sieci bezprzewodowych. Najważniejsze elementy obejmują:

  • VMware zaprasza wybranych klientów i partnerów do oceny klienta VMware SD-WAN pod kątem zastosowań dla użytkowników zdalnych i urządzeń brzegowych. Rozwiązanie ma być dostępne w pierwszym kwartale roku.
  • Przeprowadzone w praktyce testy wykazały, że VMware SD-WAN może zapewnić ponad 40% poprawę QoE dla aplikacji głosowych i wideo przy korzystaniu z połączeń satelitarnych i komórkowych. Oprócz zapewnienia wyższej jakości aplikacji platforma umożliwia lepsze wykorzystanie sieci dzięki adaptacyjnym progom opracowanym na podstawie rzeczywistych doświadczeń z ponad 100 000 połączeń, z których korzystają obecnie klienci organizacji.
  • Firma wprowadziła program edukacyjny i certyfikat VMware Certified Professional dla VMware SD-WAN i SASE, aby pomóc partnerom i klientom w identyfikacji specjalistów posiadających umiejętności i wiedzę niezbędną do efektywnego wdrażania i zarządzania rozwiązaniami VMware SD-WAN.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl