Lenovo na MWC 2023 – rozwiązania PC i odświeżenie portfolio ThinkPad

Lenovo na MWC 2023 – rozwiązania PC i odświeżenie portfolio ThinkPad

  • Lenovo prezentuje nowe urządzenia ThinkPad Z13 i Z16 (2. generacji) dla użytkowników poszukujących innowacji
  • Najnowsze ThinkPad X13 i X13 Yoga (4. generacji) dla profesjonalistów, wymagających dużej mobilności
  • Odświeżone notebooki ThinkPad serii T i L unowocześniają laptopy robocze dla wielu organizacji
  • Zaktualizowany ThinkPad E14 (5. generacji) i nowy E16 (1. generacji) dostarczają DNA legendarnej marki ThinkPad do sektora MŚP.
  • Etui ThinkPad Professional Sleeve w wersji 13- i 14-calowej zapewni komfort i bezpieczeństwo urządzenia w podróży
  • Najnowsze monitory ThinkCentre Tiny-in-One (TIO) (5. generacji) 22- i 24-calowe zapewniają modułowe rozwiązanie dla wielu scenariuszy
  • Zmienione IdeaPad Duet 3i i IdeaPad Slim 3 Chromebook oferują wybór dla konsumentów ceniących sobie mobilność i wszechstronność.

Lenovo na MWC 2023

Na targach MWC 2023 firma Lenovo zaprezentowała najnowsze rozwiązania w zakresie komputerów PC i Chromebooków, które pomagają w przyjęciu rozproszonego, hybrydowego stylu pracy i zapewniają zaawansowane funkcje umożliwiające użytkownikom spełnianie szerokiego zakresu wymagań i potrzeb.

Obejmując progresywną i współczesną filozofię projektowania, najnowsze rozwiązania PC, w tym kompleksowe odświeżenie całego portfolio ThinkPad, koncentrują się na poprawie wydajności systemu, zwiększonym wykorzystaniu bardziej zrównoważonych materiałów i ciągłym doskonaleniu doświadczenia użytkownika. Laptopy ThinkPad Z13 i Z16 drugiej generacji z systemem Windows 11 zwiększają kluczowe obszary funkcjonalności sprzętu i oprogramowania, aby pomóc użytkownikom zachować kreatywność.

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

ThinkPad Z13 prezentuje również nową powłokę Flax Fiber, wykorzystującą materiały pochodzenia biologicznego1, zapewniającą wyjątkowy, indywidualny design i wrażenia. Lenovo zaprezentowało również przeprojektowane urządzenia ThinkPad X13 i X13 Yoga czwartej generacji z węższymi ramkami, nowymi kolorami, materiałami i funkcjami ułatwiającymi pracę hybrydową i mobilność. Portfolio ThinkPad na rok 2023 uzupełniają laptopy biznesowe ThinkPad T14s, T14 i druga generacja T16 oraz ThinkPad L13, L13 Yoga, L14 i L15 czwartej generacji, przeznaczone dla firm o szerokich potrzebach w zakresie komputerów mobilnych.

Firmy zorientowane na wysoki stosunek ceny do jakości poszukujące funkcji zwiększających produktywność mogą wybrać ThinkPad E14 piątej generacji z nowymi wyświetlaczami 16:10 lub nowy 16-calowy ThinkPad E16. Osobom często podróżującym spodoba się dodatkowa ochrona, jaką zapewnia nowe etui ThinkPad Professional Sleeve, dostępne w rozmiarach 13- i 14-calowych.

Wysoce wszechstronny monitor ThinkCentre Tiny-in-One (5. generacji) oferuje ulepszone możliwości audiowizualne i nowe funkcje pozwalające na obsługę wielu scenariuszy pracy. Wreszcie, konsumenci mogą cieszyć się elastycznością oferowaną przez najnowszy IdeaPad Duet 3i, odłączany laptop z systemem Windows 11, który płynnie przechodzi między trybami standardowej pracy i funkcją tabletu. Prezentowany podczas targów IdeaPad Duet 3i pozwala doświadczyć ekosystemu ChromeOS. Urządzenie wyposażone jest również w szereg ulepszeń audio, wizualnych i łączności.

Wprowadzone dziś produkty mogą być również dostępne w ramach modelu Lenovo TruScale Device as a Service (DaaS), który oferuje organizacjom szeroką gamę rozwiązań cyfrowego miejsca pracy, elastyczne opcje płatności oraz możliwość łatwego skalowania zgodnie ze zmieniającymi się potrzebami. Aby jeszcze bardziej zwiększyć wydajność i doświadczenie pracowników, firmy mogą wdrożyć Lenovo Premier Support Plus .

Ten nowy kompleksowy pakiet usług oferuje podejście do wsparcia IT skoncentrowane na człowieku, zapewniając użytkownikom bezproblemowe doświadczenie pracy z urządzeniem i bezpośredni dostęp do najlepszych inżynierów Lenovo. Premier Support Plus wykorzystuje również wgląd AI zasilany przez Lenovo Device Intelligence, aby pomóc zespołom IT przewidywać i zapobiegać przestojom urządzeń w całej flocie administrowanych urządzeń.

Ostatnie badanie Lenovo sugeruje, że IT ukierunkowane na cel umożliwia przekształcenie siły roboczej poprzez pozytywne zaangażowanie, hybrydową elastyczność pracy i większą koncentrację na doświadczeniach pracowników. Uzyskanie najlepszych wyników od użytkowników końcowych wymaga rozwiązań dostosowanych do dzisiejszego hybrydowego świata pracy, skoncentrowania na wspieraniu produktywności i ułatwianiu pracy zespołowej.

Najnowsze laptopy Lenovo z serii ThinkPad prezentują innowacje zorientowane na człowieka, które mają kluczowe znaczenie dla pozytywnych doświadczeń pracowników, wprowadzając i udoskonalając funkcje, które zachęcają do nowych sposobów wydajniejszej pracy hybrydowej i jednocześnie podejmują znaczące wysiłki na rzecz tworzenia bardziej zrównoważonych produktów.

 Portfolio ThinkPad zwiększa nacisk na gospodarkę cyrkularną

Zespoły projektowe i inżynierskie firmy Lenovo spędzają tysiące godzin na badaniu innowacji w zakresie produkcji, materiałów, efektywności energetycznej, obsługi i pakowania, aby nadal wytwarzać coraz bardziej zrównoważone produkty. Lenovo koncentruje się na inwestowaniu w odporny i bardziej zrównoważony globalny łańcuch dostaw, zwiększając wykorzystanie zrównoważonego paliwa lotniczego i biopaliw w transporcie, instalując energię odnawialną w swoich fabrykach i przyjmując najnowocześniejsze energooszczędne procesy produkcyjne w celu zmniejszenia emisji dwutlenku węgla.

Lenovo zachęca również swoich klientów do realizacji własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju poprzez świadczenie usług, takich jak CO2 Offset Service, która zniwelowała już ponad 1 milion ton metrycznych dwutlenku węgla z zakupów komputerów Think PC, oraz Asset Recovery Service, która od 15 lat pomaga klientom w utylizacji sprzętu technologicznego wycofanego z eksploatacji.

Po wprowadzeniu na rynek odświeżonych laptopów ThinkPad X1 w grudniu 2022 r., w pozostałej części portfolio ThinkPad wprowadzono odświeżone i nowe modele, które jeszcze bardziej wzbogacają jedno z najbardziej wszechstronnych portfolio laptopów dostępnych na rynku. Większe wykorzystanie ilości materiałów pochodzących z recyklingu oraz plastiku Post Consumer Content (PCC) w wybranych komponentach jest zgodne z nieustannym naciskiem Lenovo na wspieranie gospodarki cyrkularnej oraz celem Lenovo, jakim jest włączenie treści pochodzących z recyklingu od konsumentów do 100% produktów PC do 2025 roku.

W poniższej tabeli przedstawiono bieżące wysiłki Lenovo na rzecz holistycznego wdrożenia bardziej zrównoważonych praktyk w projektowaniu produktów ThinkPad oraz opakowań w zapowiadanych dziś laptopach ThinkPad:

Ponadto nowa aplikacja Lenovo Commercial Vantage zapowiedziana w grudniu 2022 r. pojawi się również w nowych notebookach ThinkPad serii Z, serii X13, serii T i serii L. Poprzez jasno określone etykiety i informacje, intuicyjne funkcje zawarte w oprogramowaniu Commercial Vantage ma na celu wprowadzenie i zachęcanie użytkowników do włączania określonych ustawień, które mają pomóc w zmniejszeniu zużycia energii lub wydłużeniu żywotności komponentów.

ThinkPad wprowadza innowacje w zakresie konstrukcji, wydajności i doświadczeń użytkownika

ThinkPad Z13 (2. generacji) i ThinkPad Z16 (2. generacji) są wyposażone w najnowsze procesory AMD Ryzen™ serii 7000 z grafiką AMD Radeon™ serii 700M, system Windows 11 i mogą być skonfigurowane z maksymalnie 64 GB pamięci Dual Channel oraz maksymalnie 2 TB dysku SSD PCIe, aby pomóc użytkownikom realizować najbardziej wymagające zadania. ThinkPad Z13 (2. generacji) prezentuje opcjonalny nowy materiał wzmocniony włóknem naturalnym, dopasowany do górnej pokrywy, która wyprodukowana jest z aluminium pochodzącego w 75% z recyklingu. Ten tkany materiał Flax jest wykonany w 100% z produktu rolniczego zebranego podczas zbioru włókien roślin lnianych.

Charakterystyczny wygląd i wrażenia z eleganckich, smukłych i lekkich form oraz ultra wąskich ramek przekładają się na szerszą atrakcyjność ThinkPada. Szybka i niezawodna łączność Wi-Fi 6E3 oznacza, że kamera FHD i mikrofony z obsługą Dolby Voice zapewniają najwyższej jakości wrażenia audio-wizualne, które pozwalają na efektywną i wciągającą pracę zespołową, zwłaszcza w przypadku pracowników pracujących zdalnie.

Duży haptyczny panel dotykowy znajduje się obok legendarnego TrackPoint, aby zapewnić wygodne i dokładne wprowadzanie danych w zależności od preferencji. Jego dwukrotne dotknięcie otwiera Szybkie Menu TrackPointa, które wyświetla cztery karty menu. Karty te można teraz dostosować do preferencji użytkownika, wybierając z listy opcji m.in. funkcje kamery i mikrofonu, ale także szybko skonfigurować wybrane ustawienia baterii i preferowane ustawienia urządzenia audio, takie jak Bluetooth® lub wbudowane głośniki.

Test Lenovo Yoga Slim 7 – świetny do codziennej pracy

Przeprojektowane ThinkPad X13 (4. generacji) i ThinkPad X13 Yoga (4. generacji) posiadają smuklejsze ramki zwiększające stosunek ekranu do całego urządzenia i wprowadzają ulepszenia w funkcjonalności pracy hybrydowej dla osób często podróżujących. Głośniki Dolby Audio są teraz skierowane w stronę użytkownika, zapewniając bardziej wciągający dźwięk, a w połączeniu z nową opcjonalną kamerą 5-megapikselową z podczerwienią, wideokonferencje zapewniają prawdziwie zespołowe doświadczenie.

Dla jeszcze większego zanurzenia w głębokiej czerni i żywych kolorach, X13 czwartej generacji, może być skonfigurowany z nowym 13,3-calowym wyświetlaczem OLED o rozdzielczości 2,8K, który obsługuje Dolby Vision i posiada certyfikat Eyesafe – technologię Natural Low Blue Light, która pomaga zmniejszyć zmęczenie oczu. Bezpieczeństwo i łatwość użytkowania zwiększa ultradźwiękowe wykrywanie obecności człowieka, które może chronić przed przypadkowymi obserwatorami „zaglądającymi nam przez ramię”, a logowanie do systemu upraszcza rozpoznawanie twarzy za pomocą funkcji Windows Hello.

ThinkPad X13 (4. generacji) i X13 Yoga (4. generacji) mogą być skonfigurowane z systemem operacyjnym do Windows 11 Pro i być napędzane przez najnowsze procesory 13. generacji Intel Core z Intel vPro i zintegrowaną grafiką Intel Iris X . X13 Gen 4 może być alternatywnie skonfigurowany z najnowszymi procesorami AMD Ryzen serii 7000 z grafiką AMD Radeon serii 700M.

Od momentu powstania w maju 2000 r. seria ThinkPad T doczekała się ponad dwudziestu generacji, a każda z nich koncentrowała się na ulepszeniu konstrukcji, wydajności i produktywności. Najnowsza generacja kontynuuje wprowadzanie stopniowych ulepszeń i wykorzystuje bardziej zrównoważone materiały, o których mowa powyżej. Nowa opcjonalna kamera 5MP z funkcją podczerwieni może poprawić doświadczenia użytkowników, ponieważ praca hybrydowa zwiększa zapotrzebowanie na wideokonferencje.

Więcej opcji wyświetlaczy o niskim poziomie niebieskiego światła jest dostępnych we wszystkich modelach. Pozwala to na ochronę użytkownika przed zmęczeniem oczu, w tym opcja panelu OLED 2,8K dostępna w modelach T14 (4. generacji) i T16 (2. generacji) oraz T14s (4. generacji)

Test ThinkPad X1 Nano – nowy poziom wydajności i funkcjonalności

ThinkPad L13 (4. generacji) i L13 Yoga (4. generacji) zawierają również opcję wyświetlacza o niskim natężeniu niebieskiego światła, co ma pomóc w zwiększeniu wydajności baterii. Najnowsza seria L, w tym L14 (4. generacji) i L15 (4. generacji) może być teraz opcjonalnie wyposażona w pamięć masową SSD o pojemności do 2 TB, czyli dwukrotnie większej niż w poprzedniej generacji.

Aplikacja Lenovo View dostępna w wybranych modelach ThinkPad zapewnia znakomity zestaw inteligentnych funkcji opartych na kamerze, które mają pomóc użytkownikom w odblokowaniu możliwości zintegrowanej kamery w celu zwiększenia doświadczenia w zakresie połączeń wideo oraz poprawy bezpieczeństwa i zdrowia. Ustawienia prywatności, alerty dotyczące stanu zdrowia oczu, automatyczne kadrowanie i algorytmy poprawiające jakość wideo to tylko niektóre z dostępnych ustawień, które płynnie współpracują z głównymi aplikacjami zunifikowanej komunikacji.

Klasyczne wzornictwo ThinkPada sprawia, że etui ThinkPad Professional Sleeve jest dostępne w rozmiarach 13″ i 14″, aby zapewnić dopasowanie do poszczególnych laptopów. Dzięki łatwo dostępnej przedniej kieszeni użytkownicy mogą  przechowywać telefon, kable i akcesoria. Ponadto, użytkownicy mogą robić to wszystko, zwiększając jednocześnie wykorzystanie bardziej zrównoważonych materiałów, dzięki naszym staraniom i wykorzystaniu 24% wegańskiej skóry, 73% przetworzonego politereftalanu etylenu (PET) na zewnątrz oraz 42% przetworzonej podszewki PET wewnątrz.

ThinkPad E Series dodaje energii małym i średnim organizacjom

ThinkPad E14 Gen 5 Graphite Black

Małe i średnie firmy mają kolejną opcję w portfolio laptopów Lenovo. Oprócz portfolio premium i wyróżniających się ThinkBooków, użytkownicy ceniący wysoki stosunek ceny do jakości mogą wybierać spośród najnowszych ThinkPadów E14 (5. generacji) lub nowego 16-calowego ThinkPada E16. Seria E jest teraz wyposażona w wyświetlacze o proporcjach 16:10 i zwiększonym współczynniku screen-to-body przekraczającym 90%, a dzięki nowej klawiaturze i większej konstrukcji touchpada 115 mm użytkownicy mogą korzystać z komputerów jeszcze bardziej komfortowo.

Dostępne z systemem operacyjnym do Windows 11 Pro i najnowszymi procesorami Intel Core 13. generacji lub najnowszymi procesorami AMD Ryzen serii 7000 z grafiką AMD Radeon 610M, lżejsze laptopy można skonfigurować z opcjami pamięci do 40 GB, podwójną pamięcią masową SSD oferującą do 2 TB i połączeniem bezprzewodowym za pośrednictwem opcjonalnego Wi-Fi 6E dla szybkiego stabilnego połączenia bezprzewodowego. Ponadto opcje baterii 47Whr lub 57Whr sprawiają, że ThinkPad E14 Gen i E16 lepiej niż kiedykolwiek nadają się do mobilności i hybrydowych miejsc pracy.

 Ulepszony monitor ThinkCentre TIO (5. generacji) (22″ i 24″) zapewnia wszechstronną elastyczność All-in-One

W celu zapewnienia bardziej wszechstronnego doświadczenia All-in-One, współczynnik formy Tiny-in-One (TIO) tradycyjnie pozwalał na modularność, umożliwiając bezkablowe połączenie z różnymi komputerami Tiny oraz możliwość wymiany komponentów w razie potrzeby, dzięki czemu monitor i komputer można modyfikować osobno. Jeszcze bardziej zwiększając wygodę korzystania z urządzenia, najnowsza generacja monitorów ThinkCentre TIO jest naszpikowana funkcjami zorientowanymi na użytkownika, które odpowiadają na potrzeby bardziej mobilnych i hybrydowych pracowników.

Dostępny w dwóch rozmiarach, 21,5 i 23,8 cala, nowy monitor ThinkCentre Tiny-in-One (5. generacji) oferuje ulepszone wrażenia audio-wizualne VoIP dzięki unowocześnionej kamerze internetowej 1080p, mikrofonowi i dwóm głośnikom skierowanym do użytkownika. Cechują je panele z ramkami NearEdgeless z 3 stron z wyświetlaczem sRGB FHD. Oba monitory wykorzystują naturalną technologię niskiego poziomu niebieskiego światła, aby zoptymalizować komfort oczu i są dostępne z 10-punktowym, dotykowym ekranem4, który obsługuje również możliwość użycia pióra rysika.

Test Lenovo Tab P11 Pro 2. gen – dla pracy i rozrywki

Modularna w swej konstrukcji linia produktów ThinkCentre TIO posiada tylną komorę z wbudowanym portem złącza 3 w 1, w który jednostkę stacjonarną Tiny może łatwo wpiąć i ją wysunąć, montując do monitora bez konieczności użycia kabla. W ramach odświeżonej konstrukcji nowy ThinkCentre TIO (5. generacji) został udoskonalony, aby teraz oprócz standardowego ThinkCentre Tiny obsługiwać nawet wysokowydajne komputery robocze ThinkStation Tiny.

Niezależnie od tego, która jednostka PC jest podłączona, obrotowe, wentylowane drzwiczki komory osłaniają i chronią ją, zapewniając elegancki wygląd, gdy patrzy się na jej tył – co jest istotne w przypadku recepcji, kiosków, stacji roboczych na wózkach lub w call center. Aby jeszcze bardziej zabezpieczyć ten przenośny system, ThinkCentre TIO (5. generacji) wyposażono w podwójną blokadę Kensington Lock, która ochrania zarówno monitor, jak i podłączony do niego komputer Tiny PC. Jest to szczególnie przydatne, gdy system jest wdrażany w niemonitorowanych miejscach publicznych, takich jak stoiska targowe czy biblioteki.

Nowością w tej generacji jest również to, że ThinkCentre TIO (5. generacji) zawiera tylny port HDMI, a także Display Port, co umożliwia rozszerzoną kompatybilność z maksymalnie dwoma dodatkowymi komputerami zewnętrznymi, niezależnie od tego, czy jest to laptop, stacja robocza typu tower, czy inny komputer stacjonarny. Monitory ThinkCentre TIO (5. generacji) zawierają również wiele generacyjnych nowości konstrukcyjnych, które niedawno ogłoszono.

Są to między innymi nowości dla linii monitorów Lenovo ThinkVision z serii T, w tym z ergonomiczą podstawką z szerszym zakresem podnoszenia, nowy przycisk joysticka do konfigurowania ustawień urządzenia, dedykowane przyciski VoIP z przodu monitora ułatwiające regulację głośności, oraz inteligentne sygnały wizualne, które zmieniają kolor na czerwony, gdy kamera jest włączona, aby ostrzegać ludzi, gdy użytkownik jest na wirtualnym spotkaniu. Monitory te pakowane są w papierową poduszkę. Oprócz tego można je uzupełnić o usługę Lenovo CO2 Offset, która pomoże organizacjom zrównoważyć emisję dwutlenku węgla.

IdeaPad Duet 3i zapewnia podwójną funkcjonalność w smukłej obudowie

IdeaPad Duet 3i z opcjonalnym piórem cyfrowym

Smukły, stylowy i przenośny –  najnowsza generacja IdeaPad Duet 3i oferuje imponujący wyświetlacz, Windows 11 i potężny procesor Intel z serii N, połączenie to tworzy idealne urządzenie z odłączonym ekranem w przystępnej cenie.

Idealny dla studentów i osób, które realizują wiele zadań jednocześnie i potrzebują wszechstronnego i przenośnego urządzenia do pracy w każdym miejscu. IdeaPad Duet 3i jest lekki, smukły ma zaledwie 8,95 mm i łatwo konwertuje się między trybem laptopa, tabletu i pióra. Dzięki możliwości odłączenia ekranu od klawiatury użytkownicy mogą wygodnie pracować w mniejszych przestrzeniach, korzystając z opcji ekranu dotykowego.

Być może najbardziej imponującą cechą tego nieco większego, 11,5-calowego modelu jest dotykowy wyświetlacz 2K ze 100% DCI-P3, który zapewnia żywą gamę kolorów i jasność 400 nitów, dzięki czemu użytkownicy mogą cieszyć się doskonałymi wrażeniami z oglądania treści w różnych ustawieniach.

Ulepszona przednia kamera 5MP i tylna kamera internetowa 8MP oferują ostrzejszą jakość obrazu, wspieraną przez Dolby Audio, co zapewnia lepsze wrażenia. Ponadto, w tej generacji urządzenie oferuje płynniejsze działanie, a opcjonalne pióro Lenovo Digital Pen umożliwia szybkie sporządzanie notatek podczas spotkań lub lekcji.

Pozostań skupiony i produktywny dzięki najnowszemu procesorowi Intel z serii N, wspieranym przez Wi-Fi 6 oraz do 8,5 godziny pracy na baterii z funkcją Rapid Charge Boost umożliwiającą 2 dodatkowe godziny użytkowania z krótkiego 15-minutowego ładowania.

IdeaPad Slim 3 Chromebook (14″, 8) zapewnia niezbędną pomoc w podróży

Dla tych, którzy szukają sprzętu oferującego wysoki stosunek jakości do ceny, pasującego do dzisiejszego, coraz bardziej nomadycznego stylu pracy i życia, został stworzony Chromebook IdeaPad Slim 3 nowej generacji z procesorem MediaTek Kompanio 500 Series. Ten 14-calowy laptop, dostępny z ekranem dotykowym FHD IPS, jest smukły i lekki, waży zaledwie 1,3 kg, a oferuje całodzienną baterię działającą do 13,5 godziny oraz łączność Wi-Fi 6.

W porównaniu do poprzednich generacji, ten Chromebook z serii 3 jest wyposażony w szereg ulepszonych funkcji, które wykraczają poza opcje jaśniejszego ekranu 100% sRGB. Dzięki przednim głośnikom dostrojonym przez Waves MaxxAudio, w pełni funkcjonalnemu portowi Type-C, opcji kamery internetowej FHD z fizyczną przysłoną oraz dedykowanemu klawiszowi wyciszenia, jest on gotowy do pracy, zabawy, nauki i nie tylko.

Wirtualna prezentacja Lenovo

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl