Od czego zacząć przygodę z kryptowalutami?

Kryptowaluty to gorący temat, którym coraz częściej zaczynają interesować się osoby spoza świata finansów i internetowych inwestycji. Jeśli jesteś jedną z nich i zastanawiasz się, od czego zacząć przygodę z kryptowalutami, to ten artykuł jest dla Ciebie!

Od czego zacząć przygodę z kryptowalutami

Inwestowanie w kryptowaluty dla początkujących

Będąc na początku swojej drogi z kryptowalutami, warto wiedzieć, z czego wynika ich stale rosnąca popularność i gdzie szukać wartościowych informacji. Poznanie klucza do ich sukcesu pomoże w ocenie potencjału do generowania przyszłych zysków. Danych na temat Bitcoina i innych kryptowalut należy szukać na sprawdzonych stronach, ponieważ często natknąć można się na powielanie nieprawdziwych informacji. Jeśli zastanawiasz się nad rozpoczęciem przygody z kryptowalutami, sprawdź www.bitcoin.edu.pl edukacyjną stronę informacyjną o Bitcoinie, Ethereum, Litecoinie oraz innych krypto.

Zrozumienie specyfiki rynku kryptowalut

Istotę kryptowalut dobrze jest wytłumaczyć na przykładzie Bitcoina. Jest to cyfrowa waluta zdecentralizowana, która umożliwia szybkie, wygodne dokonywanie transakcji, pozbawione udziału banków. BTC jest poza kontrolą rządów i do tego ma ograniczoną podaż na poziomie 21 mln jednostek, której nie można zwiększyć. Aktualnie wydobyto już ponad 19 mln Bitcoinów, a wykopywanie kolejnych trwa nadal.

Reklamy

Dla wielu osób Bitcoin i inne kryptowaluty to nie tylko środek płatniczy uciekający inflacji, ale również instrument finansowy, który stanowić może alternatywę inwestowania w akcje czy surowce, jak złoto.

Gdzie kupować kryptowaluty?

Na to, by stać się posiadaczem kryptowalut, jest kilka sposobów. Cyfrowe waluty można kupić w takich miejscach, jak: 

  • giełdy kryptowalut,
  • kantory kryptowalut,
  • domy maklerskie,
  • bitomaty.

Najczęściej wybieranymi opcjami są giełdy i kantory kryptowalut, które umożliwiają szybką rejestrację i sprawne dokonywanie transakcji.

Jak bezpiecznie przechowywać kryptowaluty?

Jeśli stałeś się już posiadaczem kryptowalut, powinieneś odpowiednio je zabezpieczyć, np. przed atakami hakerskimi. Dobrą praktyką jest przechowywanie dostępów do tych cyfrowych walut poza giełdą, w specjalnym portfelu, do którego dostęp masz tylko Ty. Giełdy mogą być dobrym miejscem do przeprowadzania transakcji, jednak specjaliści w dziedzinie krypto przestrzegają przed przechowywaniem tam dostępów do kryptowalut.

Portfel kryptowalut może mieć formę fizyczną, papierową, mobilną, internetową lub desktopową. Co ważne, niezależnie od formy, jaką wybierzesz, konieczne jest, by zadbać o odpowiednie i bezpieczne przechowywanie klucza prywatnego, czyli najprościej mówiąc hasła dostępu.

Od jakich kwot zacząć inwestowanie w kryptowaluty?

Kryptowaluty w odróżnieniu od akcji, można nabywać już w ułamkowych ich częściach. Pozwala to na zakup krypto przez osoby o mniej zasobnym portfelu. Ponadto istnieje wiele cyfrowych walut, których wartość jest o wiele niższa od Bitcoina i są one w zasięgu wielu ludzi. Minimalna wartość transakcji na giełdach kryptowalut uzależniona jest od danej giełdy, kryptowaluty oraz wewnętrznych regulacji.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]