MWC 2023: VMware z pomocą Intela rozszerza ofertę SD-WAN

VMware i Intel ogłaszają współpracę nad pierwszymi w branży urządzeniami brzegowymi wyposażonymi w łączność 5G. Obsłużą one przypadki użycia sieci SD-WAN, obejmujące urządzenia mobilne i IoT. 

VMware dostarczy klientom SD-WAN i SASE nowe i ulepszone funkcje łączności z pracownikami i urządzeniami zdalnymi oraz inteligentne funkcje bezprzewodowe. 

 VMware SD-WAN oferuje elastyczność i wydajność 

Reklamy
Zwiększ zasięg Twojej sieci Wi-Fi

 VMware SD-WAN zwiększa niezawodność aplikacji poprzez reagowanie na problemy związane z siecią bezprzewodową lub przewodową w ciągu milisekund, co jest wymogiem w dzisiejszym środowisku aplikacji typu Over The Top. Ponadto VMware SD-WAN i SASE obsługują szeroki zakres usług przesyłowych, w tym LTE/3G, transmisję satelitarną oraz opcje komunikacji przewodowej, takie jak MPLS i łącza szerokopasmowe. Pozwala to na maksymalną elastyczność w zakresie łączności WAN. 

 MWC 2023 – zwiedzaj z nami

Dzięki temu klienci mogą bez obaw korzystać z każdej z tych opcji przesyłowych — testy wykazały, że rozwiązanie zapewnia ponad 40% poprawę QoE dla aplikacji głosowych czy wideo podczas korzystania z satelity i LTE. Platforma umożliwia maksymalne wykorzystanie sieci dzięki adaptacyjnym progom opracowanym na podstawie rzeczywistych doświadczeń z ponad 100 000 połączeń LTE i satelitarnych wykorzystywanych obecnie przez klientów VMware. 

 Współpraca z naszymi partnerami z branży usługowej w celu wprowadzenia rozwiązania klienckiego SD-WAN jest dobrym przykładem tego, jak wspólnie pomagamy sprostać wymaganiom mobilności hybrydowych pracowników – powiedział Sanjay Uppal, starszy wiceprezes i dyrektor generalny Service Provider and Edge, VMware. „Ponadto, aby doposażyć inwestycje naszych partnerów w usługi 5G, dostarczymy rozszerzoną inteligencję do uruchamiania SD-WAN w ramach usług 5G, co pozwoli dostawcom usług na dalszą monetyzację posiadanych sieci. 

Wzrasta zainteresowanie klientem VMware SD-WAN 

Ulepszenia wyznaczają kierunek dla interfejsów API płaszczyzny zarządzania i integracji AIOps z platformami nośnymi 5G. Ma to wspierać zaawansowane dostosowywanie usług przy użyciu plasterkowania sieci i integracji RIC, umożliwiając dostawcom usług lepsze zaspokojenie potrzeb przedsiębiorstw w zakresie sieci WAN. Co więcej, z pomocą VMware Private Mobile Network, VMware SD-WAN i SASE poprawią łączność, moc obliczeniową i inteligencję w szybko ewoluujących przypadkach użycia na obrzeżach.  

Po zaprezentowaniu klienta SD-WAN na VMware Explore 2022 w Barcelonie, firma ogłosiła, że zaprasza wybranych klientów i partnerów do dokładnej oceny technologii w różnych przypadkach użycia. Rozwiązanie zapewni spójną łączność, wydajność i bezpieczeństwo pracownikom zdalnym lub urządzeniom IoT rozmieszczonym w odległych lokalizacjach. Przewiduje się, że nowy klient VMware SD-WAN będzie dostępny w pierwszym kwartale tego roku. 

Test Brother HL-L9470CDN- drukarka laserowa

Intel i VMware pracują nad łącznością 5G dla urządzeń brzegowych SD-WAN 

VMware i Intel ogłosiły współpracę w zakresie urządzeń brzegowych. Zapewni to przedsiębiorstwom rozszerzone opcje łączności 5G i bezpieczniejsze wykorzystanie łączności bezprzewodowej do rozszerzenia lub zastąpienia istniejących połączeń przewodowych. Jednocześnie umożliwi dodatkowe przypadki użycia SD-WAN – dla pojazdów, bankomatów i urządzeń IoT. Pierwszym z serii nowych urządzeń będzie rozwiązanie typu small form factor dla małych oddziałów, a kolejno wersja wyposażona w 5G. Przewidywana w tym roku rodzina urządzeń będzie oferować m.in. ulepszoną przepustowość WAN, najnowszą technologię WIFI czy zintegrowany eSIM. 

VMware wprowadza nowe certyfikaty dla sieci SD-WAN i SASE 

Organizacja ogłosiła również dodanie do swojej oferty certyfikatów zawodowych programu edukacyjnego i VMware Certified Professional dla VMware SD-WAN i SASE. Nowy dokument pomoże partnerom i klientom rozpoznać specjalistów z umiejętnościami i wiedzą niezbędną do skutecznego wdrażania rozwiązań VMware SD-WAN i zarządzania nimi.

Zatrudniając lub współpracując z osobami posiadającymi certyfikat VMware SD-WAN Certified Professionals, partnerzy i klienci mogą mieć pewność co do jakości i niezawodności wdrożenia sieci SD-WAN, co umożliwi sprawne i udane wdrożenie. Firma kontynuuje rozbudowę ścieżki certyfikacji SD-WAN i SASE, aby dołączyć odznaki umiejętności i zaawansowane certyfikaty, które spodziewane są później w 2023 r. 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl