Viaplay – Nowy Dom Formula 1 w Polsce

Formula 1 w Polsce – start w Viaplay już 3 marca, od sesji treningowej na torze Bahrain International Circuit na pustyni Sakhir w Bahrajnie, oficjalnie rozpocznie się FIA Formula One World Championship 2023.  

Formula 1

Już w ten piątek, 3 marca br., od sesji treningowej na torze Bahrain International Circuit na pustyni Sakhir w Bahrajnie, oficjalnie rozpocznie się FIA Formula One World Championship® 2023. W tym roku i w kolejnych dwóch sezonach wszystkie sesje treningowe, kwalifikacyjne oraz wyścigi F1® z polskim komentarzem, a także najwyższej jakości programy studyjne,  będą dostępne wyłącznie na Viaplay! Studio i transmisja z inaugurującego sezon 2023 Grand Prix™ Bahrajnu odbędzie się w niedzielę 5 marca już od godz. 14:25. Do zobaczenia na #ViaF1!

Test Creative STAGE 360 – atmosfera Mundialu na sofie, czy to możliwe?

Nowy Dom F1® w Polsce

Już 3 marca br. subskrybenci platformy Viaplay będą mogli obejrzeć inaugurujący sezon 2023 Formula 1® Grand Prix Bahrajnu. Wyścigi F1® na Viaplay to niezwykle obszerne i przygotowane z najwyższą pieczołowitością relacje ze zmagań kierowców ‘królowej motosportu’ z najnowocześniejszą produkcją studyjną, reportażami z torów, analizami oraz komentarzami najlepszych specjalistów od tematyki wyścigów Formuły 1 i sportów motorowych. Ponadto, podczas wyścigów subskrybenci platformy będą mieli do wyboru również cztery inne, dodatkowe streamy: track positioning, onboard, timing oraz pitlane.

Zmagania F1® w Polsce swoją premierę w Viaplay Polska miały już w ostatni weekend. Subskrybenci platformy mieli możliwość obejrzeć wszystkie sesje przedsezonowych testów w Bahrajnie. Pierwszy raz polski nadawca transmitował wszystkie sesje testów z polskim komentarzem, ze studiem, relacjami wysłanników, analizami i wywiadami. Wysłannikami do Bahrajnu byli Mikołaj Sokół i Michał Gąsiorowski. Oni również skomentują w niedzielę pierwszy wyścig sezonu.

Recenzja Sharp DR-430 Tokyo – kompaktowe, nowoczesne i niedrogie

Najlepszy zespół ekspertów F1® w Polsce

Redakcję sportową Viaplay tworzą najlepsi dziennikarze i eksperci sportowi w Polsce, osoby z talentem, pasją, wiedzą, żyjące sportem i dyscypliną, którą relacjonują. Nie inaczej jest w przypadku wyścigów Formula 1®. Zespół redakcyjny Viaplay Polska tworzą: Mikołaj Sokół, Maciej Jermakow, Aldona Marciniak, Kamila Kotulska, Paweł Baran, Michał Gąsiorowski, Jan Olejniczak, Robert Smoczyński, Bartosz Budnik i Bartosz Pokrzywiński (dwaj ostatni to autorzy serwisu ‘Parc Fermé’ – jednego z największych podcastów sportowych w Polsce, w pełni poświęconego wyścigom F1®).

Ekspertem Viaplay Polska jest Patryk Sokołowski, były inżynier aerodynamiki w zespołach F1®, m.in. McLaren Racing i Scuderia Ferrari. Tajniki bolidów i tego jak wygląda praca zespołów F1® od kulis  zdradzać będzie także Marcin Budkowski – były Dyrektor Wykonawczy zespołu Alpine F1.

Test Maxcom Comfort MM42D – telefon biurkowy na kartę SIM

Ekipa Formuły 1 w Viaplay to grupa znakomitych ekspertów, a zarazem pasjonatów, którzy posiadają ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Wszyscy doskonale poruszają się na różnych polach pracy dziennikarskiej –  jako komentatorzy, reporterzy, eksperci, prowadzący studio. Dlatego dla zachowania niezbędnej dynamiki i uczynienia transmisji z wyścigów jeszcze bardziej emocjonującymi i interesującymi dla widza, obsada poszczególnych ról dziennikarskich podczas nadchodzącego sezonu będzie stale się zmieniała.

Podsumowanie każdego Grand Prix w Magazynie Formuły 1

O najbardziej emocjonujących pojedynkach, kontrowersjach, oczarowaniach, rozczarowaniach  i technicznych innowacjach z każdego Grand Prix™ nasi eksperci oraz zaproszeni goście dyskutować będą w Magazynie Formuły 1, podsumowującym wydarzenia każdego wyścigu. Pierwsza odsłona Magazynu Formuły 1 w Viaplay miała miejsce w minioną niedzielę, po sesji  przedsezonowych testów, a kolejna już w najbliższy poniedziałek, po Grand Prix™ Bahrajnu. Przy okazji każdego Grand Prix™ reporterzy, dziennikarze i eksperci zespołu Formuły 1 Viaplay Polska dyskutować będą o najważniejszych modyfikacjach, kwestiach technicznych oraz formie poszczególnych zespołów.

–  Rozpoczęcie sezonu 2023 Formuły 1 to bardzo ważny nowy rozdział Viaplay w Polsce. Do naszej znakomitej oferty transmisji rozgrywek sportowych: Premier League, Bundesligi, europejskich pucharów, KSW, NHL dołączają najlepsze wyścigi na świecie. Chcemy, by Formuła 1 była pokazywana bogato, różnorodnie, dynamicznie. Żeby transmisje dawały przyjemność zarówno widzowi dla którego najważniejszy jest wyścig technologiczny, strategie, zmiany regulaminów, jak i temu, którego interesuje życie prywatne i pasje kierowców.

Przy okazji testów w Bahrajnie zaprezentowaliśmy nasz zespół, jego pasję dziennikarską, możliwości studia. A przy okazji Grand Prix Bahrajnu chcemy wrzucić jeszcze wyższy bieg. Mieliśmy bardzo pozytywny odzew po pierwszych produkcjach, coraz bardziej rozpędzał się w studio nasz inżynier, Patryk Sokołowski. A na otwarcie sezonu wprowadzamy do studia kolejnego eksperta, który był częścią świata F1, Marcina Budkowskiego  – mówi Paweł Wilkowicz, szef redakcji sportowej Viaplay Polska.

 Międzynarodowy zespół ekspertów i Max Verstappen ambasadorem Viaplay

Zespół dziennikarski Formuły 1 w Viaplay to nie tylko redakcja w Polsce, ale również znakomici dziennikarze i eksperci z innych krajów, w których platforma transmituje wyścigi F1®. W tym gronie znajdują się m.in. legendarni kierowcy: Brytyjczyk David Coulthard, Finowie Mika  Häkkinen i Heikki Kovalainen oraz wielokrotny zwycięzca wyścigu 24h of Le Mans Duńczyk Tom Kristensen. Treści tworzone przez międzynarodowych reporterów i ekspertów Viaplay z innych krajów, w tym ich autorstwa analizy eksperckie i wywiady z kierowcami F1®, również będą dostępne dla widzów platformy w Polsce.

Test Samsung Galaxy S23 Plus – delikatny lifting, czy rewolucja?

Viaplay posiada w swojej ofercie wyścigi Formula 1® w krajach nordyckich, krajach bałtyckich, Holandii i Polsce. Od 2022 roku ambasadorem Viaplay jest Max Verstappen – aktualny mistrz świata F1®. Dzięki partnerstwu z Viaplay platforma wyprodukowała filmy dokumentalne i programy publicystyczne, których bohaterem jest holenderski kierowca.

Nie tylko F1®

Oprócz najszybszej serii wyścigowej świata polscy użytkownicy Viaplay będą mogli pasjonować się także wyścigami Formuły 2, Formuły 3 oraz włoskiej Formuły 4. Transmisje z wszystkich wymienionych serii odbywać się będą z polskim komentarzem. Miłośnicy sportów motorowych na platformie Viaplay znajdą również transmisje z wyścigów serii IndyCar, która podobnie jak F1® rozpocznie sezon 2023 już 5 marca br. Transmisje z wyścigów IndyCar również będą dostępne w naszym kraju z polskim komentarzem.

Formula 1

Do zobaczenia w Viaplay, nowym domu F1® w Polsce!

 #ViaF1

Formula 1® Gulf Air Bahrain Grand Prix™ 2023 – plan transmisji:

piątek (03.03)

 • godz. 8:50-10:25 / trening F3
 • godz. 10:00-11:20 / trening F2
 • godz. 12:00-15:00 / pierwszy trening F1
 • godz. 13:55-15:35 / kwalifikacje F3
 • godz. 15:30-18:30 / drugi trening F1
 • godz. 17:25-18:35 / kwalifikacje F2

sobota (04.03)

 • godz. 10:10-11:35 – pierwszy wyścig F3
 • godz. 12:35-14:35 – trzeci trening F1
 • godz. 14:10-16:10 – pierwszy wyścig F2
 • godz. 14:25-20:00 – studio i kwalifikacje F1

niedziela (05.03)

 • godz. 09:45-11:45 / drugi wyścig F3
 • godz. 11:15-13:00 / drugi wyścig F2
 • godz. 14:25-20:00 / studio i wyścig F1

poniedziałek (06.03)

 • godz. 17:30-19:00 / magazyn F1

Poza transmisjami z FIA Formula One World Championship® 2023 w ofercie sportowej Viaplay Polska znajdują się obecnie m.in.: KSW, angielska Premier League, niemiecka Bundesliga, Liga Europy UEFA, Liga Konferencji Europy UEFA, Carabao Cup – Puchar Ligi Angielskiej, Indycar Series, IMSA SportsCar Championship,  Sky Bet Championship, niemiecka 2. Bundesliga, Professional Darts Corporation, NHL, SHL, Invicta Fighting Championships, Glory Kickboxing, Professional Fighters League, Enfusion Kickboxing, Liqui-Moly Handball Bundesliga, szwedzka i niemiecka ekstraklasa piłki nożnej kobiet oraz rozgrywki pod egidą Międzynarodowej Federacji Piłki Ręcznej (IHF), w tym mistrzostwa świata kobiet i mężczyzn.

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: