Virgin Mobile z VoLTE i Wi-Fi Calling

Play dla klientów Virgin Mobile udostępnił dwie usługi, które bardzo podnoszą komfort korzystania z telefonu. Mowa oczywiście o tytułowych VoLTE i Wi-Fi Calling

VoLTE i Wi-Fi Calling

VoLTE

To technologia, dzięki której można prowadzić rozmowy korzystając z sieci LTE. Co to daje? Poza lepszą jakością dźwięku bardziej zauważalną zmianą jest błyskawiczne nawiązywanie połączenia, czyli bardzo krótki czas od momentu naciśnięcia „zielonej słuchawki” do faktycznego „uzyskania sygnału”.

Wi-Fi Calling

Dzięki temu rozwiązaniu można nawiązywać i odbierać połączenia i SMS-y wszędzie tam, gdzie nie dociera zasięg sieci komórkowej, ale mamy dostęp do Wi-Fi. Jakie ma zastosowania? Na przykład podczas zagranicznych podróży – wystarczy połączyć się z hotspotem w hotelu czy restauracji i wykonywać połączenia tak, jakbyśmy byli w kraju. Pozwala to ominąć koszty roamingu. A może masz warsztat lub pracownię w piwnicy? Jeśli sięga tam domowe Wi-Fi to nie musisz obawiać się o jakość dźwięku podczas rozmów.

Reklamy

Virgin Mobile

Na chwilę obecną nowe usługi dostępne są w ofertach Virgin Mobile na Kartę – nad udostępnieniem ich w abonamentach Play obiecuje, że intensywnie pracuje.

Telefony wspierające te technologie są identyczne jak w Play i możecie zapoznać się z nimi na specjalnej stronie.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]