AXIS P1468-XLE – kamera przeciwwybuchowa

Kamera AXIS P1468-XLE wykorzystuje metodę ochrony “Ex e”, czyli podejście do ochrony przeciwwybuchowej określane atrybutem “zwiększonego bezpieczeństwa” lub “niewybuchowości”.

AXIS P1468-XLE

Axis Communications wprowadziła na rynek pierwszą kamerę sieciową typu bullet z ochroną przeciwwybuchową – AXIS P1468-XLE.  Ta wytrzymała kamera jest pierwszą na świecie, która została specjalnie zaprojektowana do wdrożenia w strefach 2, 22 i środowiskach klasy I/II/III Division 2, zgodnie z międzynarodowymi normami (ATEX, IECEx, NEC).

 Recenzja Ezviz DP2C – kamera, wizjer i dzwonek do drzwi

Kamera AXIS P1468-XLE wykorzystuje metodę ochrony “Ex e”, czyli podejście do ochrony przeciwwybuchowej określane atrybutem “zwiększonego bezpieczeństwa” lub “niewybuchowości”. Metoda ta zapewnia, że łuki elektryczne i iskry nie mogą wystąpić, a nadmierne przegrzanie nie występuje podczas normalnej pracy urządzeń elektrycznych.
W rezultacie, urządzenia elektryczne z ochroną “Ex e” nie mogą zapalić gazu lub pyłu w otaczającym je potencjalnie wysoce łatwopalnym środowisku.

Inteligentne wykrywanie

AXIS Object Analytics, który oferuje detekcję i klasyfikację  osób oraz pojazdów z rozróżnieniem na typy, został poszerzony o najnowszy procesor Axis SoC (system-on-chip) – ARTPEC-8. Dzięki modułowi przetwarzania danych z funkcją głębokiego uczenia, kamera może analizować, przechowywać i przetwarzać jeszcze większe ilości danych, niż poprzednio.

W praktyce oznacza to, iż kamera może wykonywać jeszcze więcej zadań symultanicznie. Obserwując parking, może przeprowadzać kontrolę prędkości, sprawdzać poprawność parkowania według typów pojazdów oraz – w połączeniu z głośnikiem sieciowym Axis – zbierać informacje audio, a także wygłaszać zaprogramowane ostrzeżenia. Kamera została wyposażona także w OptimizedIR, co umożliwia dozór w całkowitej ciemności aż do 40 metrów. To sprawia, iż kamera AXIS P1468-XLE jest idealnym narzędziem do obserwowania ciemnych zaułków bądź magazynów z wyłączonym oświetleniem.

Test TP-Link Tapo C420S2 – bezprzewodowy system kamer Smart do monitoringu

Prawdziwe bezpieczeństwo

Ta wielofunkcyjna kamera oferuje liczne korzyści w obszarach dbania o zdrowie i bezpieczeństwo oraz podnoszenia efektywności operacyjnej. Dzięki stworzeniu zaawansowanej, opartej na danych sieci czujnikowej zintegrowanej z dotychczasowymi czujnikami i systemami, operator może wzbogacić posiadaną wiedzę i zyskać większą świadomość obiektu. AXIS P1468-XLE może służyć do monitorowania i dostosowywania procesów w czasie rzeczywistym z myślą o maksymalizacji wydajności. Ponadto, ekstrakcja oraz wysyłanie danych przyda się w monitorowaniu trendów i konserwacji predykcyjnej.

Najważniejsze cechy AXIS P1468-XLE

  • Zaprojektowany dla Zone / Division 2 (infrastruktura krytyczna, przemysł ciężki)
  • Analizy oparte na głębokim uczeniu
  • Znakomita jakość wideo o rozdzielczości 4K przy 60 kl./s
  • Szczegółowe obrazy w każdych warunkach oświetleniowych
  • Odporność na uderzenia i warunki atmosferyczne

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: