ENEX 2023 – magazyn energii Huawei 2 MWh

Podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX firma Huawei po raz pierwszy będzie prezentować w Polsce swój najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh. 

magazyn energii

Już 8-9 marca w Kielcach będzie można poznać z bliska najnowsze technologie Huawei w zakresie magazynowania energii elektrycznej. Podczas XXV Międzynarodowych Targów Energetyki i Elektrotechniki oraz Odnawialnych Źródeł Energii ENEX firma po raz pierwszy będzie prezentować w Polsce swój najnowszy przemysłowy magazyn energii o pojemności 2 MWh.

Obecność Huawei na Targach ENEX, które są jednym z największych wydarzeń branżowych w kraju i w Europie jest nieprzypadkowa. Ponad 200 wystawców będzie prezentować najnowsze, energooszczędne i ekologiczne technologie z zakresu OZE. Na miejscu jubileuszowej, 25. edycji targów, będą obecni najwięksi gracze rynku energetycznego oraz reprezentanci sektora górniczego, hutniczego, przedstawiciele świata nauki, mediów, internetu, a także przedstawiciele producentów samochodów, prezentujący najnowsze modele aut elektrycznych i hybrydowych.
Huawei, jako wiodący producent rozwiązań wspierających zieloną energetykę, będzie prezentować innowacyjne rozwiązania w zakresie wielkoskalowego magazynowania energii. Rozwój tej bezpiecznej i niezawodnej technologii jest kluczem do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę, w tym wsparcia polskiej tranformacji energetycznej. Magazyn energii Huawei będzie prezentowany w dniach 8-9 marca w strefie FusionSolar na stoisku C-40 w hali C.

Elektrownie fotowoltaiczne są w naszym kraju coraz bardziej popularne zarówno wśród prosumentów, jak i przedsiębiorstw. Do sieci elektroenergetycznej w Polsce przyłączonych jest już ponad milion użytkowników. Wielkoskalowe magazyny energii mogą jednak w znacznym stopniu  odciążyć sieć elektroenergetyczną i zwiększyć bezpieczeństwo energetyczne. W Huawei konsekwentnie więc rozwijamy i promujemy nowoczesne rozwiązania z zakresu Battery Energy Storage Systems (BESS), by wspierać transformację Polski w kierunku ekologicznej, wysoce dostępnej i efektywnej kosztowo energii zarówno dla dla całej gospodarki, jak i społeczeństwa ​

mówi Ryszard Hordyński, Dyrektor ds. strategii i komunikacji w Huawei Polska.

Dzięki postępowi technologicznemu już dziś na całym świecie powstają obiekty wyposażone w systemy magazynowania energii, które mogą pomieścić ilość energii odnawialnej wystarczającą do zasilenia setek tysięcy domów i przedsiębiorstw. Rozwój wielkoskalowych magazynów energii stanowi przy tym odpowiedź na kluczowe wyzwanie dla zielonej energetyki – jej cykliczność pomiędzy nadmiarem energii, a jej niedoborem, w zależności od tego czy świeci słońce. Powszechne wykorzystanie magazynowania energii jest istotnym elementem w drodze do globalnego przyspieszenia przejścia na bezemisyjną gospodarkę ​

dodaje Maciej Bąkała, Dyrektor sprzedaży PV w Huawei Digital Power.

Cechą wyróżniającą rozwiązania dla fotowoltaiki od Huawei, w tym magazyny energii elektrycznej, jest ich kompleksowość. Magazyn energii może być doskonałym uzupełnieniem elektrowni fotowoltaicznej, korzystnie wpływającym na kondycję sieci elektroenergetycznej oraz przyczyniającym się do zwiększenia rentowności polskich przedsiębiorstw.

Magazyny energii Huawei, bazujące na bezpiecznych technologiach bateryjnych, zostały zaprojektowane tak, by cechowały je przede wszystkim wysoka niezawodność, trwałość, możliwość łatwej rozbudowy ze względu na modułową konstrukcję, a także minimalizacja kosztów serwisowych. Dzięki sztucznej inteligencji, która optymalizuje i nadzoruje pracę poszczególnych komponentów w magazynie energii, rozwiązania Huawei są jednymi z najlepszych dostępnych na rynku, które mogą realnie przyczynić się do maksymalizowania korzyści dla inwestorów budujących elektrochemiczne zasobniki energii. Wykorzystywane przez nas technologie cyfrowe pomagają ponadto w wykrywaniu awarii, uprzedzając zdarzenia losowe, co przyczynia się do ograniczenia przerw w dostawach energii ​

tłumaczy Rafał Niestępski, Solution Manager z Huawei Digital Power.

W zakresie wielkoskalowego magazynowania energii Huawei ma na koncie szereg rekordowych projektów. Najlepszym przykładem jest nowo powstająca instalacja magazynu energii w Dubaju łącząca elektrownię fotowoltaiczną o mocy 400MW z magazynem energii o pojemności 1300 MWh. Mega magazyn energii gromadzi energię wyprodukowaną na farmie fotowoltaicznej położonej na wybrzeżu Morza Czerwonego. Ma to być największy na świecie bateryjny magazyn pracujący w środowisku off-grid, a więc bez połączenia z systemem elektroenergetycznym. Projekt będzie częścią lokalnej sieci elektroenergetycznej zasilanej energią pochodzącą z elektrowni  fotowoltaicznej o mocy 400 MWp.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]