2N AppeAR – produkt „wirtualnej instalacji” w miejscu montażu

2N AppeAR – aplikacja zawiera funkcję „wirtualnej instalacji”, dzięki której można zwizualizować wygląd danego produktu pod względem rozmiaru, kształtu, wariantów kolorystycznych i umiejscowienia w pomieszczeniu.

2N AppeAR

Technologia Augmented Reality rozwija się bardzo dynamicznie. W 2022 roku wartość tego rynku osiągnęła 38,58 mld USD, jak wynika z danych Grand View Research. Z zastosowań tej technologii korzysta m.in. branża architektoniczna, wykorzystując projektowanie z pomocą AR do odwzorowania wyglądu danego obiektu w dowolnym, rzeczywistym pomieszczeniu.

Firma 2N, światowy lider rynku domofonów połączonych z Internetem i systemów kontroli dostępu, stworzyła aplikację rozszerzonej rzeczywistości. 2N AppeAR pozwala architektom, inżynierom, integratorom i instalatorom zobaczyć, jak wyglądałyby produkty firmy, gdyby zostały uwzględnione w ich projektach. Pokazuje to, jak technologia wykorzystywana już w przemyśle meblarskim może być z powodzeniem stosowana w projektowaniu budynków komercyjnych.

Test SoundPEATS Life Classic – jak grają słuchawki za 100 zł

2N AppeAR zawiera szczegółowe modele 3D dla każdego produktu firmy 2N, jak również informacje techniczne, przydatne filmy oraz możliwość zwizualizowania ich w formie jeszcze przed zmontowaniem. Aplikacja umożliwia również „wirtualną instalację”, dzięki czemu architekci i instalatorzy mogą upewnić się, że wybrany przez nich produkt 2N pasuje do ich projektu.

Wystarczy, że skierują swój telefon na miejsce, w którym rozważają zainstalowanie urządzenia, a na ekranie pojawi się jego obraz w rzeczywistości rozszerzonej – zupełnie tak jakby dany przedmiot znajdował się w danym pomieszczeniu. Następnie profesjonaliści mogą oceniać wygląd produktów pod kątem rozmiaru, kształtu i rozmieszczenia, a także wypróbować różne warianty kolorystyczne.

2N AppeAR

Aplikacja jest odpowiedzią na wyniki ankiety przeprowadzonej przez 2N wśród architektów i instalatorów, które pokazały rosnącą wagę, jaką klienci przywiązują do właściwego dopracowania każdego szczegółu budynku – a w szczególności do wzornictwa. Jak się okazało, ankietowani profesjonaliści uznali projekt i wygląd za jeden z najważniejszych czynników decydujących o tym, z której marki produktów do kontroli dostępu skorzystają. Było to ważniejsze niż prostota instalacji czy cena dla klienta.

Ten pogląd odzwierciedla wnioski innych ekspertów branżowych zajmujących się projektowaniem miejsc pracy, w tym firmy Knight Frank, która wskazuje, że jednym z głównych trendów w miejscu pracy jest budowanie jakościowej przestrzeni, z wysokiej klasy wzornictwem odgrywającym ważną rolę w tworzeniu środowiska biurowego, które dla pracowników będzie warte podejmowania trudu przyjeżdzania do biura.

Opinie partnerów 2N były jednoznaczne: architekci i instalatorzy nie tylko stawiają na pierwszym miejscu dobrze zaprojektowane produkty, ale przed podjęciem ostatecznej decyzji chcą również dowiedzieć się, jak będą one wyglądać w miejscu montażu.

Recenzja Xblitz A2 GPS i Xblitz Aurum Black – po prostu niezbędnik kierowcy

2N AppeAR jest następcą dwóch innych narzędzi 2N, które okazały się szczególnie popularne wśród architektów: 2N Virtual Experience – narzędzia do animacji 3D ułatwiającego proces planowania i pomagającego upewnić się, że dla każdego projektu zaproponowane zostanie najlepsze możliwe rozwiązanie w zakresie kontroli dostępu, oraz 2N Project Designer – przewodnika krok po kroku pozwalającego partnerom zaoszczędzić czas podczas planowania instalacji zarówno komercyjnych, jak i mieszkaniowych.

Czesław Półtorak, Business Development Manager na Polskę w firmie 2N, powiedział: “Produkty związane z kontrolą dostępu stanowią jedynie około 0,1% całkowitego kosztu budowy budynku, ale rośnie zrozumienie ich znaczenia – zarówno pod względem estetyki, jak i bezpieczeństwa. Nasi klienci doceniają dobry design, ponieważ piękne urządzenia zwiększają wartość ich projektów. Zrozumiałe jest zatem, że chcą mieć możliwość zobaczenia, jak produkty będą wyglądać w rzeczywistości. Aplikacja 2N AppeAR oznacza, że nie muszą już wyobrażać sobie naszych rozwiązań. Teraz mogą je sobie zwizualizować”.

Koncentracja 2N na wzornictwie zaczyna się na samym początku procesu rozwoju produktu. Firma inwestuje 14% swoich obrotów w badania i rozwój, co jest wartością znacznie wyższą niż w przypadku wielu największych firm technologicznych. Na każdym etapie na pierwszym miejscu stawiane jest przede wszystkim połączenie wzornictwa i funkcjonalności.

Trzy produkty 2N – 2N® IP Style, 2N® IP Verso oraz 2N® Indoor Touch – zdobyły niedawno Red Dot Design Awards, jedną z najbardziej prestiżowych nagród przyznawanych za wzornictwo produktów. Model 2N® IP Style zdobył również niemiecką nagrodę iF za innowacyjność w projektowaniu produktu.

Aplikacja 2N AppeAR jest już dostępna w Apple App Store i Google Play.

Film wyjaśniający jej funkcje:

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: