Czym kierować się przy wyborze powerbanka?

Powerbanki to niewielkie urządzenia o ogromnym potencjałem. Te przenośne gadżety służą do ładowania sprzętów elektronicznych. Są niezbędne wszędzie tam, gdzie grozi Ci nagłe rozładowanie smartfona, laptopa, słuchawek czy tabletu. Dlatego, gdy planujesz dłuższą podróż – miej pod ręką powerbanka. Oszczędzi Ci on wielu nieprzyjemności i zawodów w czasie podróży.

Powerbanki

Jakie są rodzaje powerbanków?

Powerbanki różnią się między sobą nie tylko wyglądem, ale i pojemnością. Przekłada się ona także na wielkość urządzeń. Dlatego zanim kupisz ten gadżet, to zastanów się jak często planujesz go używać. W przypadku, gdy zależy Ci na możliwości sporadycznego naładowania telefonu w sytuacjach awaryjnych – gdy bateria nagle zacznie spadać do zera – postaw na wariant powerbanka o mocy 5000 mAh. Pozwoli on na jedno, pełne naładowanie. Jest to szczególnie polecany wariant, jeśli często jeździsz do pracy lub uczelni, i w trasie często używasz smartfonu.

Jednak istnieją powerbanki o mocy sięgającej nawet 30 000 mAh. Pozwolą one bez problemu naładować laptopa i kilkukrotnie naładować mniejsze, takie jak telefony, czytniki e-book, słuchawki i smartwatche. Na  https://strado.pl/pol_m_Akcesoria-GSM_PowerBanki-1166.html znajdziesz różnorodne warianty tego przydatnego gadżetu.

Reklamy

 Jakie parametry powerbanków są najistotniejsze?

Choć większość klientów przy zakupie zwraca uwagę przede wszystkim na pojemność powerbanków, tak niemniej istotny jest rodzaj baterii (ogniwa). Wyróżnić można dwa typy:

 

  • litowo-polimerowe
  • litowo-jonowe

 

Modele litowo-polimerowe łatwo dostrzec już na pierwszy rzut oka; mogą mieć fantazyjne kształty i rozmiary. Z kolei powerbank z ogniwem litowo-jonowym, ze względu na baterię, będzie większy, o prostokątnym kształcie. Ponadto baterie litowo-polimerowe mają mniejszą żywotność, jednak ładują się szybciej. Należy jednak pamiętać, że nie powinno ich się rozładowywać do pełna; negatywnie wpływa to na ich przyszłe funkcjonowanie.

Jeśli wybierasz powerbank o dużej pojemności, warto postawić model, który posiada kilka wejściówek USB oraz natężenie prądu, które posiada poszczególne gniazdo. Zazwyczaj porty umożliwiają odmienną prędkość ładowania. To przydatne rozwiązanie, gdy musisz ładować więcej urządzeń jednocześnie, ale jedno z nich chcesz odłączyć szybciej. Do naładowania telefonu i innych niewielkich sprzętów wystarczy natężenie 1 A. Z kolei większe urządzenia, takie jak tablet, powinny być ładowane z natężeniem od 2,1 A do 2,4 A – zależnie od szczegółowych zaleceń producenta.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]