Ile kosztuje hosting? Przykładowe ceny hostingów

Stronę, jak i wszystkie elementy potrzebne do jej budowy, należy przechowywać na serwerze, dlatego wraz z tworzeniem strony trzeba pomyśleć o wykupieniu usługi hostingowej. W dzisiejszym artykule skupimy się na cenach hostingów, które oferują najpopularniejsi dostawcy, wyjaśnimy, co się na nie składa.

hosting

Ile kosztuje hosting?

Cena za hosting strony WWW jest uzależniona od wielu czynników, każdy usługodawca oferuje inne korzyści. Może zdarzyć się tak, że rozbieżności w cenach będą duże, należy zatem przeanalizować każdą ofertę i wybrać tę, która mieści się w zakładanym przez nas budżecie oraz spełnia nasze oczekiwania. Ceny za usługi hostingowe zaczynają się od około 65 złotych, jednak zwykle kosztują ponad 100 złotych, cena będzie się oczywiście wahać w zależności od wybranego pakietu. Tanie domeny i hosting możesz znaleźć na www.seohost.pl, gdzie w cenę wlicza się m.in. pakiet konsultacyjny z ekspertami. SEOhost to lider pod względem wydajności, który dodatkowo oferuje atrakcyjne ceny.

Od czego zależy cena za hosting?

Cena hostingu zależy od wielu czynników, w internecie można znaleźć także bezpłatne hostingi, jednak ich parametry nie należą do najlepszych. Cena nie powinna być dla nas najważniejszym kryterium, powinniśmy skupić się na funkcjonalności. Na cenę usługi, składają się takie aspekty, jak:

  • działanie serwera – serwer musi być niezawodny, powinien działać sprawnie, ma to oczywiście swoją cenę,
  • szybkość – jest niezwykle ważna przy działaniu stron WWW, dlatego szybszy serwer będzie znacznie droższy, za lepszą jakość połączenia trzeba zapłacić,
  • pojemność serwera – usługodawcy oferują różne pakiety, które różnią się pojemnością, może ona wynosić 2 GB albo 500 GB, im więcej miejsca, tym cena wzrasta,
  • dodatkowe usługi – niektóre firmy oferują przenoszenie strony, pomoc techniczną czy domeny, wszystkie te dodatkowe usługi również wpływają na koszt usługi.

Znaczenie ma także typ hostingu, czy jest on współdzielony z innymi użytkownikami, VPS, czy jest to może serwer dedykowany. Serwery współdzielone będą tańsze, serwery dedykowane zaś droższe.

Dodatkowe koszty związane z hostingiem

Niektóre strony oferują pakiet korzyści wraz z zakupem usługi hostingowej, ale często dodatkowe opcje są płatne. Może zdarzyć się tak, że do ceny hostingu będzie trzeba doliczyć koszt certyfikatów SSL dla strony WWW, dodatkowo płatne mogą być także spersonalizowane rozwiązania dla branży e-commerce, ponieważ działanie sklepów internetowych wymaga innego podejścia do strony WWW.

Dlaczego dobry hosting jest tak ważny?

Dobry hosting to fundament dobrze działającej strony WWW. Nie powinniśmy zbytnio oszczędzać na zakupie hostingu, warto wybierać renomowanych usługodawców, dzięki czemu będziemy mieć pewność, że z naszą stroną nic się nie stanie. Warto wybierać takich usługodawców, którzy oferują wsparcie techniczne 24/7, dzięki czemu mamy większe szanse na to, że strona będzie działała bez awarii.

Jeden komentarz do “Ile kosztuje hosting? Przykładowe ceny hostingów

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: