Anteny LR E-band w Polsce komercyjnie

Bez zakłóceń osiągnęły 10-kilometrową odległość połączenia przy niższych zakłóceniach o 30% oraz zapewniły 56% wzrost przepustowości łącza, co przełożyło się na znaczną poprawę jakości sieci.

Huawei i Cellnex z sukcesem wdrożyły mikrofalowy system łącza dosyłowego w paśmie E (LR E-band) w zakładach przemysłowych w Polsce, co stanowi pierwsze komercyjne wykorzystanie tej technologii na dużą skalę w Europie. Łącze LR E-band osiąga odległość 10 km, umożliwiając operatorowi budowę sieci o znacznie niższym TCO.

Na uroczystości inauguracyjnej z okazji osiągnięcia tego kamienia milowego, Vincenzo Bombelli, dyrektor operacyjny w Cellnex Global RAN, podkreślił, że technologia LR E-band została bardzo dokładnie przetestowana.

Stare i nowe łącza zostały umieszczone równolegle, działając w identycznych warunkach pogodowych. Wyniki pokazały, że anteny LR E-band i Intelligent Beam Tracing (IBT) działały wyjątkowo dobrze, z lepszą przepustowością oraz dostępnością. Bez zakłóceń osiągnęły 10-kilometrową odległość połączenia przy niższych zakłóceniach o 30% oraz zapewniły 56% wzrost przepustowości łącza, co przełożyło się na znaczną poprawę jakości sieci – zaznaczył Vincenzo Bombelli.

Test Huawei Mate 50 Pro – cyfrówkę chowam do szuflady

To osiągnięcie jest wyrazem udanej współpracy obu firm, prowadzącej do zastosowania na szeroką skalę technologii mikrofalowej LR E-band w Europie. Ta walidacja ze strony środowiska branżowego jest potwierdzeniem zdobytego przez nas doświadczenia, które utoruje drogę do dalszego rozwoju zastosowań mikrofalowych 5G na całym świecie – podsumował Perry Yang, prezes Microwave Product Line w Huawei.

Cellnex Polska ma obecnie w planach rozszerzenie zasięgu sieci transportowej gotowej do obsługi 5G na cały kraj. Technologia LR E-band, z jej uproszczoną infrastrukturą, doskonałą wydajnością i szybkim wdrożeniem, odegra kluczową rolę w realizacji tej wizji.
Podczas MWC 2023 w Barcelonie Huawei zaprezentował również technologię mikrofalową nowej generacji MAGICSwave w celu przyspieszenia prac nad wdrożeniami sieci 5G. Rozwiązanie wykorzystuje międzygeneracyjne innowacje, aby pomóc operatorom w budowie uproszczonych sieci docelowych, które są lepiej przystosowane do długoterminowego rozwoju 5G, gdyż optymalizują całkowity koszt posiadania (TCO). Technologia MAGICSwave wykorzystuje kompleksowy zestaw innowacyjnych rozwiązań sieciowych i została zaprojektowana dla tradycyjnych scenariuszy użycia sieci, takich jak miejska transmisja o dużej pojemności oraz podmiejska transmisja o ultra długim zasięgu.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]