Nowy Mac mini M2 od Apple – co go wyróżnia?

Jesteś właścicielem Mac mini M2 od Apple? A może dopiero rozważasz tę inwestycję? W takim razie na pewno zainteresuje Cię jego specyfikacja. Sprawdź już dziś, komu dedykujemy Mac mini M2!

Mac mini M2
Apple Mac mini M2

Sprawdź już dziś, komu dedykujemy Mac mini M2!

Nowy komputer stacjonarny od Apple – Mac mini 2022

W dzisiejszym artykule poznasz najważniejsze informacje o nowym komputerze stacjonarnym od Apple – Mac mini 2022. Sprawdź już dziś, czym jest odświeżona wersja komputera, jakie są jego zalety, wersje wyposażeniowe oraz wyróżniki na tle poprzednich modeli. Bądź na bieżąco z newsami ze świata Apple!

Reklamy

Czym jest odświeżona wersja Apple Mac mini M2?

Odświeżona wersja Apple Mac mini M2 to jeszcze bardziej potężny, wydajny i wszechstronny Mini. W porównaniu do poprzedniej generacji urządzenie to wyróżnia się szybszym CPU i GPU, zdecydowanie większą przepustowością pamięci RAM oraz potężnym silnikiem multimedialnym.

Ponadto druga, jeszcze lepsza wersja dostępna z czipem M2 Pro powoduje, że Mac Mini z 2022 roku zapewnia ponadprzeciętne osiągi klasy Pro niedostępne do tej pory w żadnym innym sprzęcie Apple.

Mac mini M2 – specyfikacja standardowego urządzenia dla osób wykonujących zaawansowane i złożone procesy

Mac mini M2 został wyposażony w 8-rdzeniowe CPU. Jest podzielony na cztery wysokowydajne rdzenie i cztery rdzenie energooszczędne oraz 10-rdzeniowe GPU. Istotny jest także 16-rdzeniowy system Neural Engine. Apple Mac Mini M2 można wyposażyć w 24 zunifikowanej pamięci RAM (100 GB/s przepustowości pamięci).

Mac Mini M2 Pro – specyfikacja urządzenia osiągającego szczyty wydajności

Mac Mini M2 Pro można wyposażyć w 12 rdzeni CPU, 19 rdzeni GPU i 16-rdzeniowy system Neural Engine. Do tego dochodzi 32 GB zunifikowanej pamięci RAM i 200 GB/s przepustowości pamięci. W tym przypadku mamy do czynienia z tzw. kombajnem wydajnościowym.

Apple M2 Mac mini – zalety

  •       nowe super wydajne procesory (M2 i M2 Pro);
  •       bogaty zestaw portów (dwa porty Thunderbolt 4, obsługujące nawet dwa monitory, dwa porty USB-A, port HDMI, port Gigabit Ethernet z opcją 10 Gb oraz udoskonalone gniazdko słuchawkowe, do którego można wpiąć słuchawki o wysokiej impedancji);
  •       zgodność z najnowszymi standardami łączności bezprzewodowej (zarówno Mac Mini M2 Pro, jak i standardowy Mac Mini M2 wykorzystują interfejs Wi-Fi 6E gwarantujący nawet 2x większą przepustowość niż dotychczas.

Apple Mac mini M2 został wyposażony w niektóre materiały pochodzące w 100% z recyklingu, a jego pozostałe komponenty są wykonane co najmniej w 35% z recyklingu. Sprzęt ten zaprojektowano w taki sposób, aby spełniał najwyższe standardy Apple dotyczące energooszczędności.

Urządzenie jest także wolne od wielu szkodliwych substancji i ma opakowanie stworzone w 96% z naturalnych włókien. Wszystko to przekłada się na zdecydowane zmniejszenie wydobycia dwutlenku węgla do atmosfery oraz realizację celu podjętego przez Apple – czyli wyeliminowanie plastiku w produkcji do 2025 roku. Jest to więc wybór idealny dla osób szanujących otoczenie i zwolenników bycia EKO.

Apple Mac mini M2 – doskonały i oczywisty wybór dla użytkowników pragnących najwyższej wydajności

Apple Mac mini M2 to doskonały wybór najbardziej wymagającym użytkownikom, którym zależy na nadzwyczajnej wydajności oraz wysokiej produktywności w każdej chwili. Znakomicie wykonuje się na nim codzienne czynności tj. przeglądanie internetu czy też uruchamianie aplikacji.

Warto również wspomnieć, iż komputer doskonale radzi sobie z wymagającymi obciążeniami podczas wykonywania złożonych zadań. W porównaniu do sprzętu poprzedniej generacji edycja obrazów jest możliwa do 50% szybciej. Wszystko dzięki 24 GB zunifikowanej pamięci RAM oraz przepustowości sięgającej 100 GB/s.

Na tym nowoczesnym urządzeniu skorzystają również osoby zajmujące się montażem wideo, ponieważ dzięki akceleracji ProRes można pracować w aplikacji Final Cut Pro dwa razy szybciej. Co ciekawe – odtwarzanie dwóch strumieni wideo 8K nie stanowi dla Mini żadnego problemu. W zależności od własnych preferencji, możesz także odtwarzać 12 strumieni wideo w 4K.

5-krotnie szybsze działanie od podstawowych komputerów z systemem Windows

Biorąc pod uwagę obecne standardy, komputer działa do 5 razy szybciej niż komputery wykorzystujące system Windows.

Jest doskonałym wyborem dla osób, które:

  •       stawiają na najwyższy poziom wydajności jak graficy, projektanci,
  •       chcą wykonywać bezproblemowo nawet najbardziej złożone zadania,
  •       oczekują 100% bezawaryjności.

Mac mini M2 to wydajność, bezproblemowe użytkowanie, szybkość reakcji oraz innowacja sygnowana logotypem Apple – to kwintesencja komputeryzacji w najnowszym, minimalistycznym wydaniu.

Akcesoria Mac dopasowane do Twoich preferencji

Interesują Cię wysokiej jakości akcesoria Mac? W takim razie zastanów się nad m.in.:

  •       Studio Display,
  •       Magic Keyboard z Touch ID,
  •       Gładzik Magic Trackpad,
  •       Magic Mouse.

Zachęcamy do dyskusji w komentarzach i rekomendujemy zakup w sklepie Lantre na raty lub leasing! Dziękujemy za czas poświęcony na przeczytanie tego wpisu.

 

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]