MWC 2023: zwijany smartfon koncepcyjny

Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny można skrócić do mniejszego formatu. Ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd. Zmieniać je można jednym naciśnięciem przycisku.

zwijany smartfon

Motorola jest pionierem w branży mobilnej już od ponad 90 lat. Nieprzerwanie zajmuje czołowe miejsce pod względem innowacyjności – od telefonów z klapką po łączność 5G.

Test Motorola moto g23 – przemyślany i starannie wykonany

Reklamy

Nowy, koncepcyjny zwijany smartfon to owoc pracy zespołu 312 Labs – wewnętrznej, zajmującej się innowacjami grupy badawczej firmy Motorola. Zrzesza ona specjalistów od produktów, badań, wzornictwa i konstrukcji z całego świata. Zespół 312 Labs bada kilka obszarów najnowszych technologii, w szczególności koncentrując się na opracowywaniu innowacyjnych formatów urządzeń, które zaspokoją potrzeby klientów i dadzą im zupełnie nowe doznania.

W najnowszym, koncepcyjnym smartfonie rozwinięte zostały technologie związane z wyświetlaczem oraz rozwiązania mechaniczne znane dotychczas z urządzeń składanych. Nowy koncept wskazuje kierunek rozwoju dynamicznych formatów urządzeń i fascynujące możliwości przyszłych generacji smartfonów.

zwijany smartfon

Wizja zwijanych smartfonów

 Motorola postrzega smartfony jako przedłużenie użytkowników – narzędzie, które umożliwia adaptację do otoczenia i łatwe wykonywanie zadań. Obecnie marka inwestuje w technologię pOLED (elastycznych ekranów OLED), gdyż oferuje ona optymalne połączenie obrazu i komfortu. Tę ideę wyraża koncepcja zwijanego smartfona, którego ekran może przybierać trzy różne stany: rozwinięty, kompaktowy i podgląd. Zmieniać je można jednym naciśnięciem przycisku.

Test Motorola moto g53 5G – przypadła nam do gustu

Mający zaledwie około 10 cm długości smartfon koncepcyjny można skrócić do mniejszego formatu, co wyróżnia go na tle obecnej generacji urządzeń klasy premium. Ekran o przekątnej 6,5” nadaje się do pracy lub mobilnego gamingu, a skrócony format 5” znacznie ułatwia przenoszenie smartfonu. Urządzenie daje więc nieograniczone możliwości tworzenia treści i rozrywki, będąc jednocześnie niezwykle elastycznym i kompaktowym.

Najwszechstronniejszy na świecie 5-calowy smartfon koncepcyjny firmy Motorola wyróżnia się następującymi zaletami:

  • Dopasowuje się do sytuacji, umożliwiając wybór między dużym obrazem a komfortem;
  • Dzięki kompaktowym wymiarom idealnie nadaje się do obsługi jedną ręką i mieści się w kieszeni;
  • Rozwija się, oferując duży ekran 6,5” idealny do pracy czy wyświetlania treści multimedialnych;
  • Dostosowuje się kontekstowo, przybierając stan rozwinięty, kompaktowy lub podglądu na podstawie działań lub zamierzeń użytkownika;
  • Wyświetlana zawartość płynnie i dynamicznie dostosowuje się do urządzenia w miarę zwijania i rozwijania;
  • W układzie kompaktowym wyświetlacz z tyłu urządzenia przedstawia krótkie powiadomienia i umożliwia łatwe robienie selfie aparatem wysokiej jakości.

Informacje o 312 Labs

312 Labs z siedzibą w Chicago w stanie Illinois to globalny, wielodyscyplinarny zespół ekspertów branżowych i liderów merytorycznych w dziedzinie zarządzania produktem, badań, wzornictwa i konstrukcji. Nazwa 312 pochodzi od jednego z najbardziej znanych numerów kierunkowych w Chicago i odzwierciedla tradycje innowacyjności Motorola.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]