Transformacja cyfrowa miast i wsi

Transformacja cyfrowa miast i wsi – smart city to koncepcja, która z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia – ruszają szkolenia dla samorządów

Inteligentne miasta / smart city / Transformacja cyfrowa miast i wsi

Usługi chmurowe to ważny element transformacji cyfrowej – ten kierunek jest popularny nie tylko w biznesie, ma również ogromną wartość dla budowania innowacji społecznych. W środę (15 marca) w Małopolsce ruszył pilotaż szkoleń dla przedstawicieli samorządów – cykl warsztatów edukacyjnych to efekt współpracy Związku Cyfrowa Polska i Amazon Web Services. Celem szkoleń jest przyśpieszenie transformacji polskich miast i wsi.

Test Motorola moto g23 – przemyślany i starannie wykonany

Reklamy

Jak podkreśla Michał Kanownik, prezes Cyfrowej Polski, smart city to koncepcja, która z roku na rok nabiera coraz większego znaczenia. – Chcemy poprawić jakość życia mieszkańców, a wdrażanie nowoczesnych rozwiązań jest jednym z kluczowych elementów rozwoju. To nasza przyszłość. Chcemy, aby inteligentnych miast w Polsce było coraz więcej  – mówił podczas otwarcia warsztatów Michał Kanownik.

 W pierwszym szkoleniu z cyklu „Working Backwards”, które odbyło się w Małopolskim Urzędzie Wojewódzkim, wzięło udział 25 przedstawicieli samorządów i gmin. Warsztat zainaugurowali: Sekretarz Stanu ds. Cyfryzacji Janusz Cieszyński oraz Wojewoda Małopolski Łukasz Kmita.

Rosnąca popularność usług chmurowych zapewnia instytucjom i firmom bezpieczne narzędzie do przechowywania danych. Dla samorządów może stanowić wciąż nowość. Chcemy jednak, aby włodarze miast i wsi również czerpali, w sposób świadomy, korzyści z szybko postępującej technologii. Rozwiązania chmurowe oznaczają dostęp do najnowocześniejszych technologii z zakresu cyberbezpieczeństwa, a także optymalizację kosztów. Cieszę się, że jest duże zainteresowanie tematem i kibicuje samorządom, które wprowadzają nową jakość opartą na inteligentnych usługach publicznych – powiedział podczas inauguracji projektu minister Janusz Cieszyński.

Test Sharp Tokyo – Snowy White DR-P420 – w kuchni, w parku na pikniku

– Rozwój kompetencji cyfrowych to inwestycja w przyszłość. Innowacje są kluczowym elementem podnoszącym jakość życia mieszkańców. Wysokie standardy i ciągłe poszerzanie umiejętności stanowią obowiązkowy punkt w funkcjonowaniu samorządów. Wspólnie dążymy do rozwoju małych ojczyzn – zaznaczył wojewoda małopolski Łukasz Kmita.

To szkolenie na pewno poszerzy horyzonty możliwości działania samorządów w naszej Małopolsce. Dziękuję Panu Ministrowi oraz Cyfrowej Polsce, że pilotaż cyfrowych szkoleń dla samorządów odbywa się właśnie w Małopolsce. Urzędy, zarówno rządowe, jak i samorządowe, powinny być blisko ludzi – także w sensie dostępności cyfrowej – dodał wojewoda małopolski.

Podczas warsztatów uczestnicy dowiedzą się, jak tworzyć nowe cyfrowe usługi dla mieszkańców i spółek komunalnych. Pod okiem ekspertów z Amazon Web Services urzędnicy nauczą się również tworzenia prototypu usług w chmurze, która umożliwia realizację i wprowadzenie w życie nowych pomysłów.

Inicjatorzy projektu – Związek Cyfrowa Polska i AWS – zapowiadają szkolenia w kolejnych samorządach na terenie kraju. – Zapewniamy wiedzę i sposób na sukces w wdrażaniu nowych rozwiązań technologicznych dla mieszkańców. Naszą ambicją i planem jest przeszkolenie jak największej liczby samorządów w całej Polsce, aby samodzielnie mogły realizować nowoczesne projekty – podkreśla Michał Kanownik.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]