USB Hama – hub z 7 portami i funkcją ładowarki

USB Hama z 7 portami i funkcją ładowarki, to propozycja uporządkowania sobie miejsca pracy lub relaksu przed komputerem.

USB Hama

Oferta marki Hama rozszerzyła się właśnie o praktyczny hub do komputera z 7 złączami USB-A 3.2 Gen1, umożliwiającymi transmisję danych z prędkością do 5 Gbit/s. Pozwala on na podłączenie 7 dodatkowych urządzeń do komputera, McBooka czy tabletu, np. myszki, klawiatury, drukarki lub pendrive’a.

Niemiecki producent wychodzi z następną sprzętową propozycją uporządkowania sobie miejsca pracy lub relaksu przed komputerem. Jest to także rozwiązanie często spotykanych problemów braku miejsca na biurku i niewystarczającej liczby gniazd w laptopie czy komputerze stacjonarnym, do których musimy podpiąć przecież sporo urządzeń peryferyjnych.

Omawiana nowość przybiera postać aluminiowego multiportu podłączanego do komputera poprzez kabel USB-A lub C (po zastosowaniu dołączonego adaptera). W dodatku może on pełnić funkcję ładowarki do smartfona lub tabletu.

Najnowszy hub w portfolio marki Hama wyróżnia się prostokątnym kształtem i kompaktowym rozmiarem (głębokość korpusu to 3,2 cm, szerokość 15,6 cm, wysokość 1,2 cm, zaś długość kabla wynosi metr). Odznacza się też antracytowym, stalowoszarym kolorem.

Test Hama Home N12CD 21l – niezbędnik nie(tylko) w każdym biurze

Opisywany Hub dysponuje łącznie 7 złączami UBS typu A w specyfikacji USB 3.2 Gen1, co gwarantuje niezwykle wysoką szybkość transferu danych, sięgającą do 5 Gbit/s. Multiport umożliwia podłączenie 7 dodatkowych urządzeń do komputera, McBooka czy tabletu, np. klawiatury myszki, pada, drukarki albo pamięci zewnętrznej. Jest też w stanie zamienić się w dodatkowy zasilacz w celu zapewnienia stabilnego, niezależnego od urządzenia zasilania elektrycznego podłączonych urządzeń USB. Z następnych atutów trzeba wymienić kompatybilność z technologią Thunderbolt 3/4.

Warto wspomnieć, że obudowa została wykonana w całości z aluminium, co pozytywnie wpływa na solidność urządzenia. Co więcej, kabel USB-A do podłączenia do sprzętu docelowego, takiego jak  laptop, wykonano z elastycznego materiału, chroniącego przed złamaniem. Ale w zestawie znajdziemy też adapter USB-C, co nadaje multiportowi wszechstronnego charakteru. Natomiast dzięki sporemu rozstawowi gniazd bez problemu podłączymy nawet szerokie wtyczki.

Hub Hama z 7 gniazdami USB-A dostępny jest w sugerowanej cenie detalicznej 199 zł.

Jeden komentarz do “USB Hama – hub z 7 portami i funkcją ładowarki

  • 20 marca 2023 o 22:55
    Bezpośredni odnośnik

    Miejsca zawsze jest mało, gniazd jeszcze mniej. A chce sie coś podłączyć. Nie wszystko można bezprzewodowo. Jeszcze. Wiec więcej USB się zawsze przyda. A tutaj fajnie Hama pomyślała, bo i do starszego USB pasuje i do USBC można podłączyć.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: