Samsung i Bottneuro do diagnozowania i leczenia choroby Alzheimera

Firma Samsung nawiązała współpracę z Bottneuro AG, szwajcarskim startupem medycznym, którego celem jest poprawa diagnostyki i leczenia choroby Alzheimera

Technologia medyczna wciąż ewoluuje, oferując pacjentom najnowsze rozwiązania i leczenie. Spółka Samsung Electronics Switzerland wspiera ten rozwój i rozwija swoje produkty.

diagnozowania i leczenia choroby Alzheimera

Firma Samsung nawiązała współpracę z Bottneuro AG, szwajcarskim startupem medycznym, którego celem jest poprawa diagnostyki i leczenia choroby Alzheimera oraz dostarczenie pacjentom innowacyjnego i ulepszonego rozwiązania diagnostycznego i terapeutycznego. Spółka Bottneuro AG wybrała tablet Samsung Galaxy Tab S8+ Enterprise Edition do przechowywania i rejestrowania danych terapeutycznych w swoim rozwiązaniu.

Skuteczna terapia dzięki innowacyjnym technologiom

Reklamy

Technologia Bottneuro AG rozpoznaje obszary mózgu dotknięte chorobą za pomocą obrazowania metodami rezonansu magnetycznego (MRI) 3D i pozytonowej tomografii emisyjnej (PET). Rozpoznane regiony można namierzyć i pobudzać elektrycznie za pomocą neurostymulatora Miamind®. Galaxy Tab S8+ Enterprise Edition upraszcza obsługę rozwiązania Bottneuro dzięki zastosowaniu interfejsu graficznego.

Test Samsung Galaxy Tab S8 11’’ 5G – jakość na każdym kroku

Pacjenci cierpiący na demencję często doświadczają osłabienia funkcji poznawczych we wczesnych stadiach choroby, co sprawia, że potrzebne jest urządzenie o zrozumiałych funkcjach i łatwe w obsłudze, co jest imperatywem dla Bottneuro AG. Dzięki intuicyjnemu interfejsowi i użyteczności, Galaxy Tab S8+ stanowił optymalne dopełnienie rozwiązania Bottneuro.

– Szukaliśmy prostego i niezawodnego rozwiązania dla naszej aplikacji. Znaleźliśmy go w Galaxy Tab S8+ 5G Enterprise Edition, a Samsung daje nam ogromne wsparcie rozwojowe – powiedział Julius Klaas, Dyrektor Techniczny spółki Bottneuro AG.

Bezproblemowe rozwiązania w jednym tablecie Galaxy

Galaxy Tab S8+ 5G Enterprise Edition oferuje mnóstwo funkcji i możliwości. Jest wyposażony w wyświetlacz Super AMOLED o wysokiej rozdzielczości, zapewniający doskonałą wyrazistość obrazu zarówno pacjentom, jak i pracownikom służby zdrowia, a ponadto zawiera niezawodny żywotny akumulator.

Tablet Galaxy zasila również bezpośrednio neurostymulator Miamind, a po zakończeniu zabiegu terapeutycznego automatycznie przesyła informacje diagnostyczne i lecznicze z aparatu Bottneuro przez sieć 5G, dzięki czemu pacjenci mogą diagnozować się i leczyć w zaciszu własnego domu. Ponadto tablet można indywidualnie skonfigurować za pomocą aplikacji Samsung Knox zapewniającej prywatność i ochronę poufnych danych i dokumentacji medycznej.

Partnerstwa dla przyszłości

Przełomowe innowacje, takie jak te, nie byłyby możliwe bez partnerskiej współpracy. Firma Samsung jest dumna z tego, że wspiera spółkę Bottneuro AG współpracuje z nią od jej powstania w 2021 roku.

Cieszymy się, że mogliśmy zaoferować spółce Bottneuro niezawodne, bezpieczne i proste rozwiązanie z aplikacją Samsung Knox, a w ten sposób wesprzeć jej nowatorskie podejście terapeutyczne – dodał Daniele Casella, szef MX B2B Mobile w Samsung Switzerland.

Skuteczność nowego leczenia terapeutycznego Bottneuro AG zostanie przetestowana w tym roku kilkoma badaniami klinicznymi. Choć leczenie nie jest jeszcze dostępne dla ogółu pacjentów, to jednak Bottneuro i Samsung pozostają optymistami co do postępów, jakie można osiągnąć w leczeniu choroby Alzheimera.

Dodatkowe informacje o partnerstwie firm Bottneuro AG i Samsung są dostępne na stronach Samsung Newsroom Switzerlandwww.bottneuro.com i www.miamind.com.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]