Szkoły wynajmują laptopy

Szkoły wynajmują laptopy dla uczniów i nauczycieli – to nie tylko możliwość szybkiego zaopatrzenia w sprzęt , ale także sposób na wygodne rozliczenie kosztów

Zaopatrzenie instytucji kultury lub edukacyjnych w niezbędny sprzęt jest często szczególnie trudne. Rozwiązaniem pozwalającym zmniejszyć koszty działalności, jednocześnie zapewniając wysokiej jakości wyposażenie np. sali informatycznej może być wynajem.

Szkoły wynajmują laptopy

Przed pierwszym dzwonkiem we wrześniu 2023 r., w nowej szkole w Legionowie jej właściciele musieli zmagać się z wieloma trudnościami. Jedną z nich było zapewnienie niezbędnego sprzętu dla kadry nauczycielskiej oraz rozpoczynających naukę uczniów. Koniecznie było znalezienie szybkiego rozwiązania, w atrakcyjnej cenie.

Reklamy

Na początkowym etapie działalności nie mogliśmy liczyć na dodatkowe finansowanie czy wsparcie instytucjonalne. Jednocześnie zależało nam na zachowaniu najwyższej jakości jaką chcemy oferować naszym podopiecznym- nie wyobrażaliśmy sobie działania na półgwizdka. Wtedy usłyszeliśmy o możliwości długoterminowego wynajmu sprzętu komputerowego od Gleevery.

Test Jabra Elite 5 – dać się wciągnąć rozrywce

Elastyczne podejście do przygotowania oferty pozwoliło nam w 7 dni od pierwszego kontaktu zapełnić nasze sale laptopami o parametrach na jakich nam zależało– mówi Marek Jankowski ze szkoły Edu Spectrum w Legionowie.

 Gleevery to marketplace dedykowany dla wynajmu sprzętu komputerowego, elektronicznego, sportowego, a nawet wyprawek dla dzieci dla firm (w ramach umów lub jako benefit dla pracowników) oraz dla osób prywatnych. Duża sieć dostawców udostępniająca swoje produkty za pośrednictwem Gleevery pozwoliła na przygotowanie korzystnej oferty dla szkoły. 

– Szkoła w Legionowie zgłosiła zapotrzebowanie na 23 laptopy o parametrach, które ustalały ich wartość rynkową na około 3 tys zł. za sztukę. Dzięki skorzystaniu z wynajęcia dostępnych u nas odświeżonych komputerów poleasingowych na okres sześciu miesięcy całość zamówienia nie przekroczyła 20 tys. zł. To zmniejszyło koszty w najbardziej newralgicznym dla nowej instytucji etapie o prawie 70 proc. Ten „zaoszczędzony” budżet można było szybko ulokować w innym miejscu, realizując przy tym wszystkie cele szkoły– mówi Jakub Buga, CEO Gleevery.

 Wynajem to nie tylko możliwość szybkiego zaopatrzenia firmy lub instytucji w niezbędne wyposażenie, ale także sposób na wygodne rozliczenie kosztów: wynajem jest wydatkiem na okres od kilku do kilkunastu miesięcy, a nie amortyzowanym przez wiele lat zakupem.

Recenzja iiyama ProLite – ciężko się z nim rozstać po testach

Dodatkowo, warto podkreślić także aspekt ekologiczny, w którym to odświeżony, w pełni sprawny sprzęt znajduje kolejnego właściciele oszczędzając tym samym zasoby i zmniejszając konsumpcję. Gleevery działa zgodnie z założeniami ekonomii współdzielenia, w której możliwość użytkowania przedmiotów jest ważniejsza od ich fizycznego posiadania. Korzystanie z wynajętego sprzętu w urzędach, szkołach lub prywatnych firma stwarza okazję do edukacji na temat odpowiedzialnej konsumpcji, bez konieczności rezygnacji z niezbędnych do pracy lub edukacji urządzeń.

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]