GDC 2023: Razer – zestaw Haptics SDK dla wciągających wrażeń w grach

Podczas konferencji GDC 2023 w San Francisco Razer poinformował o debiucie uniwersalnego oprogramowania Interhaptics HD Haptic SDK i kierunkowych rozwiązań haptycznych.

Razer, globalna marka lifestylowa dla graczy, podczas konferencji Game Developers Conference (GDC) 2023 w San Francisco poinformowała o debiucie uniwersalnego oprogramowania Interhaptics HD Haptic SDK i kierunkowych rozwiązań haptycznych. Bezpłatny zestaw SDK koncentruje się na zapewnieniu jeszcze bardziej wciągających wrażeń z gry, ożywiając efekty dźwiękowe i wizualne dzięki haptycznemu sprzężeniu zwrotnemu HD, które można teraz całkowicie dostosować za pomocą oprogramowania Interhaptics SDK.

Recenzja Creative Outlier Free – słuchawki kostno-przewodzące, ja to kupuję

Reklamy

Dzięki dzisiejszemu ogłoszeniu Interhaptics, wiodącej platformy technologii haptycznych, wsparcie silników takich jak Unity i Unreal Engine zostało poszerzone o urządzenia PlayStation 5*, PlayStation 4, Meta Quest 2, kontrolery obsługujące bibliotekę XInput oraz urządzenia z systemem iOS i Android. Dodatkowo, oprogramowanie menadżera haptyki zostało zaktualizowane o możliwość przeprowadzania testów w aplikacji dla kontrolerów bezprzewodowych DualSense PS5 i wybranych zestawów słuchawkowych Razer HyperSense. Interhaptics pozwala teraz na wdrożenie haptyki HD w ponad 5 miliardach urządzeń z wielu ekosystemów.

Deweloperzy mogą zapisać się na listę oczekujących na zestaw deweloperski Razer Kraken V3 HyperSense z programowalną kierunkową haptyką HD na stronie internetowej Interhaptics.

Zestaw Interhaptics SDK jest teraz dostępny za darmo na stronie interhaptics.com, a w ciągu kilku najbliższych miesięcy pojawi się również w Unity Asset Store i na Unreal Engine marketplace.

W Razerze nieustannie przesuwamy granice tego, co jest możliwe w grach. Wiemy, że haptyka odgrywa kluczową rolę w tworzeniu najbardziej wciągających wrażeń w grach” — powiedział Eric Vezzoli, dyrektor generalny Interhaptics.

Test Motorola moto g23 – przemyślany i starannie wykonany

Wraz z wprowadzeniem kierunkowego haptycznego sprzężenia zwrotnego HD w naszych zestawach słuchawkowych HyperSense przenosimy gry komputerowe i VR na nieosiągalny wcześniej poziom zanurzenia gracza w rozgrywce. Gracze będą teraz mogli fizycznie odczuwać efekty zgodne z zamierzeniami twórców gier, rozszerzając kompatybilność naszych zestawów narzędzi do niemal uniwersalnego poziomu we wszystkich silnikach gier i sprzęcie kompatybilnym z haptyką”.

W 2022 roku Razer nabył 100 procent udziałów w firmie Go Touch VR SAS, znanej również jako Interhaptics – wiodącej platformy do tworzenia haptyki dla studiów gamingowych. Misją firmy Interhaptics, założonej w 2017 roku, jest dostarczanie spójnych, realistycznych i wciągających rozwiązań dotykowych dla programistów tworzących na komputery PC, konsole, urządzenia mobilne i aplikacje XR. Stara się zapewnić programistom niezbędne narzędzia gwarantujące jakość, szybszy rozwój i wdrażanie na różnych platformach.

Haptics SDK

Więcej informacji na temat Interhaptics można znaleźć na stronie https://www.interhaptics.com/

Kontakt

Zapraszamy do kontaktu: redakcja(at)technosenior.pl

Zeen Subscribe
A customizable subscription slide-in box to promote your newsletter
[mc4wp_form id="314"]